Rannapuhkus Ras Al Khaimas

Inimesed, kes soovivad nautida puhkust ning on leidnud tee Araabia Ühendemiraatidesse, jäävad peatuma peaasjalikult Dubais. Abu Dhabi on samuti kasvav trend ning Eesti reisikorraldajatega avastatakse ka Sharjah ja Ajmani hotelle. Mitte nii paljud ei jõua oma reisi jooksul ei Ras Al Khaimasse ega Fujairahsse. Huvitavaid kohti jätkub ka täiesti merest eemale, kuid eks sellest mõni teine kord.

Ras Al Khaimah asub Dubai DXB lennujaamast nii 1-1,5h sõidu kaugusel ning on eemal kogu suurest linnamelust ning kärast. Ras Al Khaimah sobib hästi neile, kes naudivad randa ning loodust. RAK- s on mitmeid väga häid 5* rannahotelle ning mõned neist pakuvad isegi “Kõik hinnas” teenust. Enamus hotelle pakuvad ka transfeere Dubai suurimatesse kaubanduskeskustesse.

Mida Ras Al Khaimah´s nautida peale mere ja päikese?

  1. Jebel Sais Zipline – üks maailma pikim zipline, kus tuhisete üle mäeoru. Sinna sõitmine on juba kena ja maailine läbi mägede.
  2. Suwaidi pärlifarm – asub Al Rams´s ning meeldib paaritunnine kogemus, kus antakse teile ülevaade pärlitest ning nende kasvatamisest. NB! Suwaidi pärlifarm on ainuke kogu Pärsia lahe piirkonnas.
  3. Erinevad veespordi võimalused – jetski, banaanisõit, paraseiling jne
  4. Ras Al Khaimah pakub erinevaid matkavõimalusi. Saate valida oma raskusastme järgi kas paaritunnise või lausa paari päevase matka.
  5. Umm Al Quwaini veepark “Dreamland” pole üldse kaugel ning RAK´l on ka endal antarktika teemaline veepark “Iceland”.
  6. Muidugi ei jää te ilma ka kõrbesafaritest. RAK´s on väga kalleid 5* kõrbehotelle, kus saate tellida omale privaatse villa koos basseiniga. Samuti on šnitti võetud Jordaaniast ning saate ööbida sellistes marslaste telkides 🙂
  7. Khasab oleks kindlasti kohustuslik koht, kus oma RAK puhkusel ajal käia. Khasab kuulub Omaanile. Hetkel Covid pandeemia valguses on riigipiiri ületamine keeruline. Loodame, et ajad lähevad paremaks. Khasab on koht, kus te näete delfiine ning see ei ole turistidest nii üle rahvastatud.
  8. Musandam kuulub samuti Omaanile ning hetkel sinna ei saa. Musandami pluss on see, et kahe riigi vahel on erikokkulepe ning eraldi Omaani viisat piirilt ostma ei pea. Tuleb ametivõime teavitada 24h ette ning prii sissepääs Omaani Musandami piirkonda on garanteeritud. Musandamis on väga populaarsed mere- ja sukeldumisreisid, kuigi delfiine te seal ei kohta. Nii Khasabis kui ka Musandamis on hotelle ning võite sinna jääda päevaks-kaheks puhkama.
  9. Erinevad turismilehed näitavad teile ära erinevad kaubanduskeskused. Tegemist on siiski üpris pisikeste kaubanduskeskustega. Rohkem furoori tekitavad RAK´s asuvad alkoholipoed 🙂
  10. Muidugi on seal paar muuseumit ja lagunenud kindlus.

Kuigi RAK ei saa võrrelda Dubai või Abu Dhabiga, siis sellel on siiski oma võlu. Kui näiteks olete juba avastanud Emiraate ning tahaksite midagi vaikset ette võtta ning lihtsalt nautida puhkust, siis RAK hotellid on väga kihvtid ning pakuvad kõiki võimalusi oma puhkuse imeliseks veetmiseks.

Mina oma töö ja eraeluga olen liikunud kõige rohkem The Cove Rotana, Rixos Bab Al Bahr DoubleTree by Hilton Al Marjan Island, Hilton Al Hamra ning Hilton RAK vahet. Kõik mainitud hotellid on ka igati vastuvõtlikud keskmise eestlase rahakotile.

RAK´s soovitan kindlasti rannahotelli. Linnahotell ei ole lihtsalt nii mugav arvestades, et soe meri ja päike on peamine müügiargument, miks RAK´i puhkama sõita. Enne hotelli broneerimist uurige ise või küsige mu käest üle ka soovitused. Mõne hotelli rand ei pruugi väga hea olla (näiteks Bin Majid Beach Resort) või kas hotell jääb linnale või uusarendusele lähemale.

Minu blogis või instagramis näete tihti pilte The Cove Rotanast. Seda lihtsal põhjusel, et minu sõber elab seal. Just. Mitte kõik ei ole hotellikliendid, vaid mõned on sinna leidnud ka püsiva kodu. The Cove Rotana on üks väga korralik Resort mitmete basseinide, ilusa rannaga ning meelelahutusega. Majad on sellised 2-korrulised araabia villad. Seal on siis võimalik ööbida standardtoas, 1-magamistoaga villas kas basseiniga või basseinita. Villade suurused on kuni 3-magamistoaga, mis annab mugava majutuslahenduse ka suurele perele.

Hotell ise asub RAK linnast natuke eemal, kuid hotelli juures on bensiinijaam, kui on soovi tuppa osta mõni snäkk. Üle tee asub ka toidupood, kuid sinna teed ületada on päris korralik enesetapp 🙂 Hotellil endal on samuti oma väike supermarket.

Ema on mul siin külas ning olen teda paar korda sinna ujuma viinud. Tema on antud hotelli lausa armunud. Kogu disain ning arhitektuur on araabiapärane. Kuigi hotell on rajatud liivavalli küljele, siis on palju kaldteid ning treppe. Selle pärast ei pea ka muretsema, sest teid teenindavad golfiautod, millega teid vajadusel hotelli territooriumil ringi sõidutatakse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s