Quranic Park Dubais

on

Nimi on väga pühalik ning kogu park ongi islamiteemaline. Sellest hoolimata ei pea ära ehmatama. Tegemist ei ole mošeega. Seega ei pea naised ennast katma ning rätikut pähe panema. Samas tuleks riietuses hoida natuke konservatiivsemat joont. Päris miniseelikus või väga sügava dekolteega pluusis ei soovita ma sinna minna.

Asukoht ei ole turistide jaoks väga mugav. Ta asub Mirdifi taga. Sinna lähevad küll liinibussid, kuid nende ajastamine ning planeerimine võib olla tüütu. Saate sinna muidugi taksoga kui ka rendiautoga.

Parki sissepääs on tasuta. Pargiala on kena. Laste mänguväljak, purskaevud ning pargis on ka 2 turismiatraktsiooni: Imede koobas ning nö Kasvuhoone. Mõlemasse on sissepääsu tasu 5 AED. Te ei saa osta sissepääsupiletit nii lihtsalt. Selleks peab teil olema Dubai NOL Card. NOL card on siis Dubai metroo/bussi/veetakso ühiskaart. Sellega saab maksta ka parkimise eest Dubais. Ühesõnaga peab teil olema see kaart, et soetada pilet nendesse hoonetesse.

Mina giidina tegin ka juba Dubai munitsipaalasutusele kaebuse. Leidsin, et selline NOL kaardiga pileti ostmine on piirav ning enamus turistidel ei pruugi seda kaarti isegi olla. Eriti nendel, kellel pole hotell isegi mitte Dubais. Võib olla nad aja jooksul muudavad piletipoliitikat.

Kasvuhoone on selline suur klaasist majakene. Meenutab rohkem botaanikaaeda. Seal on kaldtrepid liikumiseks ning saate näha erinevaid taimi alates küüslaugust kuni maisini. Selline korralik peenramaa 🙂 Seal sees on ka kohvik, kuigi praeguses ramadani ja koroonavalguses oli see tühi. Ma muidugi käisin seal ka hilja õhtul natuke enne sulgemist.

Imede koobas on samuti islamiteemaline, sest prohvet Mohammad sai oma nägemused koopast. Tegemist ei ole muidugi mingi originaalkoopaga kuskil mäenõlval. Koobas on loodud puhta liiva peale 😛

Nii kasvuhoones kui ka imede koopas veedate te aega võib olla 15-20 minutit. Muul ajal saate nautida ilusat rohelist parki mitmete istumiskohtadega.

Koraanipargi vastas on ka Last Exit. See ei ole nii vinge kui teel Abu Dhabisse. Autorehve ning koppasid ei ole seal valamuteks rajatud, kuid korralik tänavatoidu valik on seal täiesti olemas.

Koraanipargi ja Last Exiti külastuse saab siduda Mirdif City Centeris shoppamisega. Need jäävad kõik lähestikku ning on üks sõitmine. Mirdif City Centeri juures on ka Dubai suurim park Mushrif park, kuid sellest kirjutan mõni teine kord.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s