Expo 2020 paviljonid

Expo 2020 on pidevalt edasi lükkunud ning enamus riikide paviljonid pole isegi veel valmis. Selle eest on avatud Terra ehk Sustainability Paviljon. Sinna saab piletiga ning pileti hind on 25 AED inimene. Lapsed alla 6. eluaasta on tasuta ning samuti inimesed üle 60. eluaasta. Tegemist on siiani veel “soft opening” ning millal ja kuidas piletite hinnad ja tingimused muutuvad, kes seda teab. Hetkel saab piletid internetist ette tellida maksimaalselt 14 päeva ette. Sisseminek on ajaline. Ehk kui oled ostnud kella 16:00 pileti, siis peale 17:00 on pilet kehtetu.

Paviljon on avatud ainult õhtuti kella 15:00st ning nädalalõpus alates kella 16:00. Sinna lähevad ka Dubai linnaliini bussid. Taksoga ei soovita, sest see asub middle of nowhere ja taksosõit tuleb päris kulukas.

Enne sisenemist läbite turvakontrolli nii kottidele kui ka koroonale 🙂 Paviljoni ümber on erinevad söögikohad ning ka sees on suur ja korralik kohvik. Teie teekond algab lastele mõeldud mängudega, mis on kõik planeet maa temaatilised ja kuidas me peaksime Maad hoidma. Edasi saab liikuda kahte saali. Mina liikusin sõbraga metsa temaatikasse.

Meil läks metsa temaatika läbimiseks ca 2 tundi. Visuaalselt kihvtilt üles ehitatud, kus selgitati kogu metsa juurestikku, kuidas puud ja taimed kasvavad jne. Edasi liikusime keskkonnasäästlikule alale, kus toodi erinevaid näited, mille pärast me metsi maha raiume ja kui palju prügi me tekitame.

Seal oli loodud ka küsitlusala, kus sai kahe valiku vahel kangi tõmmata. Näiteks 59% paviljoni külastajatest eelistaks kohvrit miljoni dollariga eluarmastusele 🙂 Väga palju oli ka väikestele lastele ning minul kui täiskasvanul oli samuti huvitav.

Muidugi nii nagu alati leian ma ka asju, mille puhul viriseda. Kõige suurem nurin oli see, et kui metsast välja saime, tahtsin ma minna meretemaatikasse. Ma ei leidnud ust. Kui infotöötaja käest küsisin, siis öeldi, et nädalalõpus on palju inimesi ning saate vaid ühes käia. Selline info oleks pidanud olema kohe sissepääsu juures meile antud. Nii oleksin saanud otsustada, milline tunduks mulle huvitavam. Ma ei räägi siin sellest, et maksin täis hinna ning nägin ainult poolt. 25 AED oli ka metsa palju, mida vaadata. Samuti ajaliselt ma kahtlen, et kas oleksime jaksanud veel 2h otsa kõndida eeldades, et meretemaatika oli sama suur ala. Anyway. Point on selles, et see info ei peaks olema antud kliendile mitte väljapääsu, vaid sissepääsu juures.

Teine oluline punkt on see, et saalitöötajad on kõik vabatahtlikud. Ärge eeldage neilt sügavaid teadmisi merest ja metsast. Nad on enamjaolt seal, et asjad kontrolli all hoida. Ühe mehe käest küsisin infot, kuid tema vastust kuulates sain aru, et ma oleksin võinud ise anda loengu ookeani ph tasemest ning mille jaoks on puud olulised.

Iseenesest oli koht lahe ning 7-8 eur ei ole üldse kallis sellise elamuse eest. Kes on Dubaisse tulemas, siis soovitan kindlasti külastada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s