Minu esimene lennureis peale hulluse algust :)

Ma olen ilusti soojas tagasi ning karge Eestimaa talv on üle vaadatud. Praegusel ajal on nii palju piiranguid ning muudatusi, et ei teagi kohe, mis tingimused peavad olema täidetud, et lennule saaks. Mina lendasin Eestisse Lufthansaga läbi Frankfurdi.

Dubai lennujaam ei nõua koroonatesti ette näitamist, kui lahkud riigist ning seda ei nõua ka Lufthansa. Ma igaks juhuks tegin testi ikka vähemalt 96h enne väljumist ära, sest kes teab, millal keegi tark ärkab ning leiab, et peaks ikka midagi muutma. Sain endale ka prinditud kujul sertifikaadi ning jäin äralendu ootama.

Lennujaama plaanisin minna 3h varem, et vältida järjekordi, aga tuli välja nii nagu alati ning jõudsin 1,5h varem. Sõber viis mind lennujaama ning otsustasime minna sööma ja jooma. Pubis oli pakkumine, et kui ostad ühe pudeli majaveini, saad teise tasuta. Suutsin kelneri nii ära rääkida, et saime teise pudeli kaasa võtta. Kui me oleksime mõlemad pudelid tühjendanud, siis ma ei oleks kindel oma lennule jõudmises 🙂 Kusjuures mu Eestisse tulek algas alkoholiga ning ka lõppes alkoholiga 🙂

Lennujaamas läks päris libedalt ning midagi teistsugust ei olnud, kui mitte arvestada maski kandmist ning sotsiaalse distantsi hoidmist. Ma saan aru, et passikontrollis peab nägu näitama, aga kuhu jäi seal siis ohutus? Minu ees ja minu taga väga lühikese aja jooksul eemaldavad palju oma maski. Mina näen oma talupoja mõistusega, et see 1m2 ala passikontrollis on üks kõige nakkusohtlikum koht. Tagasi teel Emiraatidesse jõudes ütlesin piirivalve töötajale, et võtan maski eest ainult siis, kui tema seda ka teeb 🙂

Ja siis hakkas peale fiasko. Lennule minnes hoidsime kõik kenasti pikivahet. Seda kõike selleks, et saaksime mitusada inimest lennukis külg külje kõrval 7tundi sõita 🙂 Miks ma pean 10 min järjekorras olles vahet hoidma, kui 7h tundi oleme kõik kui kilud karbis….ja lennuk oli täis? Lennukis võisime maski eest ära võtta ainult siis, kui sõime. Personaliga rääkides pidi kindlalt mask ees olema. Kui lennuk maandus, siis lennukist lasti inimesed välja ridade kaupa. Nad võiksid seda kogu aeg praktiseerida. See väldiks seda hullust, kui 300 matsi kõik püsti hüppavad ning mingi tark tagumisest reast arvab, et suudab enda ees paarisajast inimesest mööda pressida.

Sellel lennul oli teenindav personal väga ettevaatlik. Kui pakuti juua, siis alati öeldi, et me kandikut ei puudutaks. Tagasi teel serveeriti meile jooke käest kätte ning selleks ajaks kui mina oma mahla sain oli stjuardess juba päris mitukümmend klaasi puudutanud. Minul savi, ma ei ole nii kui nii sellest koroonast veel paanikasse sattunud.

Franfurdi lennujaamas maandudes oli väga varajane tund. Kõik brändipoed olid kinni. Alguses arvasin, et kellaaeg on liiga vara. Tuli välja, et neid poode ei avatudki. See 6h ootamist tundus nüüd eriti pikk. Selle eest oli söögiputkad lahti. Sain endale igas versioonis soolakringleid osta 🙂 Ma suutsin selle ajaga vaadata ära kogu Fauda ühe hooaja. Kuskil keskel mõtlesin, et kas terrorismiteemalise filmi vaatamine lennujaamas on ikka tark tegu? Jõudsin järeldusele, et tänane ühiskond kardab köhivat kaaslast rohkem kui terroristi ning jätkasin oma hooaja vaatamisega.

Transiittsooni käsipagasikontroll võttis palju aega, sest minu ees oli sisse tulnud lend Etioopiast. Seal läks töötajatel rohkem aega, et selgitada, mida ja kuidas peab asju lindile paigutama. Minu ees oli üks pruun poiss, kell kohver tõsteti kõrvale. Tema selja taga seisi 2 Saksa relvadega politseionu, kuni tema kohvrisisu ükshaaval lahti võeti. Mehel tuli kohvrist välja noodivihikud ja Hispaania keele õpikud. Kuidas oli mul aega seda kõike jälgida? Sellepärast, sest minu kohver oli kohe peale teda täiendavat kontrolli ootamas. Ma ka lootsin, et saan relvastatud politsei ees näidata erinevates toonides rinnahoidjaid, kuid minu kohvri sisu ei hakatud isegi üksipulki lahti võtma. Isegi politseile ei pakkunud pinget ning nad lahkusid.

Järgmised huvitavad hetked algasid just enne Tallinna lennule minemist. Lennujaama töötaja teavitas, et Leedu Vabariigi valitsus nõuab riiki sisenemisel Eesti Terviseameti kodulehel oma riiki saabumise registreerimist. Mul oli õnneks see tehtud. Mitte küll Leedu tungival palvel, vaid Eesti Politsei lehel oli ilusti soov kirjas. Saate seda ka täita seda lennujaamas paberkandjal, kuid see aeglustab passikontrolli. Kui teete ära internetis, siis hoidke Terviseameti ekiri läheduses, sest passikontrollis küsitakse seda näha. Mina ei mõelnud sellele ja hakkasin alles tädi ees oma mobiilis surfama.

Teine lausa tragikoomiline seik oli lennule minnes. Tuli üks saksa paar oma puudlilaadse pitsuga. Ta oli sipa suurem, mida võiksime arvata, et lennuki salongi kaasa lubatakse võtta. Neil ei olnud koerale ka transportimiseks puuri. Lennujaama töötaja võttis nad rajalt maha. Ma ise seal lähedal ei olnud ja ei kuulnud dialoogi, kuid visuaalselt oli näha, et nad üritasin pitsu tühja spordikotti toppida. See vist pidi näitama, et pitsu on täiesti käsipagasi mõõdus 🙂

Tallinnas tegin ma väga kiired liigutused, et kohe saada välja ja teha koroonatest. Ma ei mõelnud, et testimine on avalikul alal. Seega minu kiired liigutused olid asjatud, sest jäin ootama oma pagasit. Liigne agarus on ogarus. Testi järjekord oli maksimaalselt 10 min ning järgmine päev sain sõnumi, et olen ka Eestis negatiivne. Nädala pärast sain minna kordustesti andma.

Sõbranna tuli lennujaama vastu ning viis mu koju magama. Sama sõbranna veedus ka, et ma Eestist lahkuskin. Õhtu enne lendu tegime väikese ärasaatmise, mis tähendas mulle kahte õhtut järjest veini rüpes. Mõlemal õhtul järjest jõin valget ja punast segamini. See ei olnud hea valik. Kuskil 2-3 paiku läksime magama. Ma olevat öelnud, et pean ärkama kell 4 hommikul, kuid kui mind äratama tuldi, siis väitsin sihikindlusega, et kell 5 on hea aeg ärgata. Lennuk väljus kell 06:45.

Lennukis sain endale jutuka kaaslase ning 2h läks lenneldes. Kaasreisijad olid vist õnnelikud, kui lennuk maandus ning me nende juurest lahkusime 🙂 Minul jäi jälle 5h lennujaamas passimist. Kui tulles oli lennujaam peaaegu tühi, siis seekord oli rohkem inimesi reisimas. Eks mul oli Frankfurdis korralik pohmakas ning ma jäin paariks tunniks pingi peale tukkuma. Ärgates oli tunne, nagu poleks nädal aega pesus käinud. Läksin ja otsisin ülesse pesuruumid. Maksin 6 EUR ja sain korralikult ennast pesta ja värskendada.

Nüüd oli ka kõht tühi. Nägin ühel käes mäki kotti ning pohmas peaga tundus burger päris hea valik. Leidsin ka mäki ülesse. Lennujaamas on kõik söögikohad kinni. Toitu saab ainult kaasa osta nagu Tallinnas. Palun tehke mulle selgeks selle loogika. Saksamaa usaldab inimesi rohkem ning seal peab 2m asemel olema 1,5m vahet, kuid miks söögikohad lennujaamas on kinni? Miks ei saaks panna laudu hõredamalt ning inimesed saaksid istuda. Keegi ei võta ju lennujaamas toitu koju kaasa. Sa saad oma piruka ja lähed istud ootesaali üle ühe pingi peale ning nosid selle toidu ju nii kui nii lennujaama territooriumil ära?

Viimase paari tunniga sain ma ka kaineks ning viimane ots Frankfurt – Dubai läks juba märgatavalt selgemalt. Lennukis anti meile ka kõiksugused paberid täitmiseks, mida mitte keegi, mitte kuskil ei küsinud. Võib olla, kui mul poleks Eestis test tehtud ning ma oleksin lennujaamas jäänud testi tegema, siis oleks see olnud teema. Enne passikontrolli olid ees mehed, kes kontrollisid, et on olemas paberil sertifikaat, mis tõendab negatiivse testi olemasolu ja et test ei oleks vanem kui 96h. Teate, see 96h oli ka väga sümboolne, sest keegi ei arvestanud tunni täpsusega, millal oli test tehtud ning millal lahkus lennuk sihtriigist. Minu testi kehtivus oli 95h. Teoreetiliselt oleksid nad pidanud natuke matemaatikat tegema, et aru saada, kas olen ikka lubatud raamides 🙂 Kõik muu oli lennujaamas nii nagu ikka.

Sain öösel magama ning hommikul läks elu oma vanas rütmis edasi. Väike erinevus on ainult see, et tahan täna kõigiga kogu aeg eesti keeles suhelda 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s