Palmisaare maailmarekord

22.10 oli ajalooline päev, millal avati uus maailma suurim purskkaevude etendus. See lükkas Dubai Malli etenduse teiseks. Nüüd siis rekordit omav etendus asub palmisaarel – The Pointe. Palmisaarest ka veel nii palju, et Nakheel Mall on klientidele avatud.

Mina soovin kirjutada teile oma kogemusest purskkaevude avamisest. Ma olin täiesti veendunud, et turistidest tühjas Dubais ei ole kuskil suurt massi. Ma üritasin selles ka oma sõpra veenda, kes ei jaganud minu arvamust 🙂

Palmisaarele jõudes ootas meid juba ummik. Ma vaikselt piilusin sõbra reaktsiooni, kellele ma olin lubanud inimtühjust 🙂 Meie GPS näitas aega valitud sihtkohta 5 min, mis kestis üle poole tunni. Ummikus olles olime juba nii palju hiljaks jäänud, et ilutulestikku nautisime autost.

Lõpuks kohale jõudes suunas politsei meid tagasi Nakheel Malli, sest parklad olevat täis olnud. Me nägime väga palju vabu parkimiskohti. Liikusime autoga tagasi, kuni leidsime vaba parkla. See tähendas omakorda 3km jalutamist tagasi The Pointe. Nad olid küll organiseerinud tasuta bussid Nakheel Mallist, kuid mõtlesime, et mis mõte on teist korda sama teed pidi ummikus istuda?

Peale 30 min jalutamist jõudsime kohale. Kiikusime uuel “veekiigel” ning otsisime sissepääsu vee äärde. Sissepääs oli väga VIP punane vaip. Punase vaiba lõpus esines Serbia bänd “The Big Mouth”. Jäime ootama pursklaevude etendust, mis peaks aset leidma iga päev kella 7 õhtust kuni südaööni. Etendust ei tulnud. Vahepeal ronisid paar inimest lille otsa ja õõtsusid seal muusikarütmis – see oli osa programmist.

Küsisime turvamehe käest, et millal show algab. Vastuseks saime, et asi on kaputt ning tuukrid parandavad seda 🙂 Nii palju siis suurest avamisest. Mina showd ennast ei näinudki.

Samas kui lähete seda vaatama, siis visuaalselt ei tundu see suurem, kui Dubai Malli oma. Miks? The Pointe purskkaevud on jagatud kahte sektorisse. Vastavalt, millise laguuni juures olete, seda ühte poolt te ka näete. Erinevus Dubai Malli omast on see, et The Pointe show on värviline.

Tehniliselt on ta ka uuem ja vingem. Vesi tsirkuleeritakse otse mereveest ning ta ei vaja eraldi veepaaki.

Show on kõikidele tasuta. The Pointe saate autoga, bussiga või monorailiga. Nb! Monorail ei ole osa Dubai metroo piletist.

Meie peale pettumust istusime kohvikusse maha. Nautisime oma õhtut ning tagasi auto juurde sõitsime tasuta bussiga, et sealt edasi jala auto juurde kõndida. Ma usun, et mu sõber ei usu mind enam kunagi, kui räägin talle inimtühjast Dubaist 🙂 Ja ta isegi ei soovinud sinna minna 🙂

Samas organisatoorne pool jättis soovida. Kui on teada, et etendused on tühistatud, miks sellest kedagi ei informeerita. Jah võib olla korra, kui asi katki läks kuskil hõigati välja, kuid uued inimesed tulevad ju kogu aeg peale. Kui on teada, et parklad on täis, siis võiks juba liiklussuunaja Nakheel Malli juurde saata ja sealt kohe autod ümber suunata. Nii oleksid nad vältinud mõttetuid ummikuid ning inimesed oleksid kohe bussidega stressivabalt kohale jõudnud.

Veekiik on selle eest tore. Kiigud läbi veeseina nii, et andurid peatavad veejoa, kui selle alt läbi kiigud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s