BOH, maasikatalu ja liblika aed

Cameroni mägismaal oleks olnud teha palju, kuid meie programmis oli teeistandus, maasikatalu ning liblika aed.

Hommikul alustasime päeva suure bussiga,kuid vahetasime selle üsna pea ilusa kollase koolibussi vastu. Nimelt teed istandusse olid imepisikesed.

Meid pandi teeistanduses tee ääres maha ning saime seal teha kauneid pilte. Jalutasime paarsada meetrit ning sealt jätkasime koolibussiga kuni BOH teeistanduse turismikeskuseni.

Meile anti lühikene ülevaade tee valmistamise protsessist. Meie külastuse päeval oli nädalalõpp ning seadeldised ei töötanud. Seega ei näinud me protsessi, vaid ainult masinaid. Edasi anti meile vaba aeg poes sisseoste tehes ning kohvikus teed juua ning kauneid vaateid nautida.

BOH pood oli vist ainuke koht, kus ma tõesti poodlesin ja ostsin erinevaid teid kokku. Üllatavalt ei olnud seal sugugi kallimad hinnad, kui samadel toodetel kohalikus poes.

Sõitsime armsaks saanud koolibussiga “liblika aeda”. Seal oli küll liblikaid, kuid nimetus on eksitav. Peale liblikate on see nagu väike botaanika- ja loomaaed. Seal olid esindatud erinevad taimed, skorpionid, ussid, putukad jne. Kõige suuremat elevust tekitas skorpioni ning iguaani käe peal hoidmine.

Paarsada meetrit liblika aiast oli maasikatalu. Seal sai raha eest ka ise endale maasikaid korjata. Mina seda ei teinud, kuid väidetavalt pidi Eesti maasikas paremini maitsema.

Maasikatalu on suur kasvuhoone, kus lugematutes ridades kasvavad maasikad. Tasuta saab natuke ka seal võrgu vahel natuke jalutada. Enne sissepääsu on muidugi ka müügiletid. Kui ei soovi ise korjata, siis saate sealt ka osta. Seal on ka kohvik. Maasika jäätis ning maasika kohvi oli tõesti hea. Parem kui nende värske maasikas 🙂

Meile tehti veel peatus kohalikul turul koos kogu selle võimsa lõhnabuketiga, mis see endas sisaldas 🙂 Sealt ostsime mingeid komme, kus suures karbis oli sees ainult 4-5 kommi 🙂 Muidugi sai sealt ka maasikat selles igas võimalikus versioonis.

Teel hotelli tegime ka ühe hindu templi külastuse ning olimegi jõudnud meie viimasele vabale pärastlõunale Cameroni mägismaal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s