Jordaania vaieldamatult No 1 – Petra

Jordaania vaieldamatu turismimagnet on kaljulinn Petra. Petra ei asu turisti jaoks just kõige mugavama koha peal. Ammanist võtab bussisõit koos vahepeatusega pea 4 tundi ning Aqabast paar tundi. Hoolimata pikast bussisõidust, on Petra iga minutit väärt.

Nikal Travelil on programmis päevane Petra külastus, kus sõidame õhtul tagasi Ammani. Oma programmides olen jäänud klientidega Petrasse ka ööbima.

Natuke infot päevasest ekskursioonist, sest ajaloost saate te rohkem kuulda siis, kui reisiga liitute 🙂 Päevase ekskursiooni raames jõuame Petrasse kuskil 10-11 vahel. Läbime turismilõksu ja ootame natuke kuni sissepääsupiletid antakse. See on hea võimalus kasutada WC-d.

Kui oleme piletid kätte saanud, siis olge ettevaatlikud, et te neid ära ei kaota. Üks pilet on ca 70 eur ning mitte keegi ei asenda teile piletit, kui ühe ära kaotate.

Piletikassast möödudes algab jalgsimatk. Teil võtab minimaalselt 1h, et jõuda suure hauakambrini. Teekond sinna on allamäge väikese kaldega. See tähendab seda, et tagasi peate te kõndima sama teed üles mäge.

Piletikassa juures on võimalik võtta ka hobusesõit ca 500m. Teenus ise on pileti hinnas, kuid nad eeldavad teilt jootraha. Ilma jootrahata ei hakka nad isegi vaeva nägema. Seega meie jaoks ei paista see enam jootrahana.

Teine võimalus on tellida hobukaarik. Hobukaarikule mahub max 3 inimest ning hind on antud edasi – tagasi. Nad ütlevad hinnaks 30 USD, kuid arvestage 40 USD koos jootrahaga. Hobukaarik viib teid kuni suure hauakambrini ning annab teada ka kellaaja, millal järgi tuleb. Te ei saa osta kaarikut ühe suuna hinnaga. Maksate ikka täis hinna.

Mina isiklikult ei soovita kaarikut. Kaarikujuhid tahavad võimalikult palju kliente teenindada ning nad kihutavad nii kiiresti kui võimalik. Te ei naudi teekonda, te ei näe nii palju kui kõndides ning see kaarik raputab kohutavalt.

Uuendusena pakutakse ka nö golfikärusid, kuid nende hinda ma ei tea.

Suure hauakambri juures annan alati detailse ülevaate arhitektuurist ja disainist ning soovijatega liigume edasi suure kreeka-rooma teatri juurde. Seal annan kõigile vaba aja oma enda tempos tagasi tulemiseks. Seal on suveniire, kohvik ja WC. Seal pakutakse nii kaameli- kui ka eeslisõitu.

Teie juurde ujuvad külje alla kohalikud beduiinid, kes müüvad roomaaegseid münte. Vältige neid. Need mündid ei ole originaalid. Paarkümmend aastat tagasi oli veel reaalne saada originaalmünte, kuid õnnekütid on kõrbes puhastustöö teinud 🙂

Samuti tulevad teie juurde väikesed lapsed, kes müüvad 1 USD eest postkaarte. Mina ei soovita neid osta. Põhjus on lihtne. Need lapsed peaksid olema koolis ja õppima. Nii kaua kuni meie anname neile raha, nii kaua me hoiame nad eemale haridusest. Seega vastutustundliku turistina ei peaks me sellist käitumist toetama.

Peale kogunemispaigas kokku saamist läheme bussi ning teeme Wadi Musas lõunasöögipeatuse. Wadi Musa on reaalne linn ning Petra on arheoloogiline linn, mis peaasjalikuna on säilinud nekropol. Peale lõunasööki liigume tagasi Ammani.

Kui jääme ööseks Petrasse, siis Petra tehniline külastuse pool jääb samaks. Ainult tagasi tulekul saab iga üks oma tempos hotelli jalutada. Ehk, kes tahavad matkata saavad minna matkaradu avastama ning teised saavad jalutada mööda Wadi Musa tänavaid. Tavaliselt registreerime hotellist välja lõunal, teeme lõunasöögipeatuse ning liigume edasi Wadi Rumi. Mõnes programmis oleme ka otse Aqabasse sõitnud või Surnumere äärde.

Riietus Petras peaks olema alati sportlik. Hästi oluline on mugavad jalanõud ning joogivesi. Alati on hea ka kaasa võtta soojemad riided, eriti talvekuudel. Ilm võib olla seal väga muutlik.

Harva, kuid siiski, võib tulla olukordi, kus Petra on suletud. Kui eelmistel päevadel on olnud suured vihmasajud ning on oht tulvaveeks, siis ei lubata turiste rajale.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s