Akko – viimane ristisõdijate kants :)

Tavaliselt on ringreisi programmis ööbimine Tiberias, kuid ühe grupiga jäime hoopis Akkosse. Akko on linn Vahemere rannikul, mis oli ka viimane linn, millest ristisõdijad lõplikult Pühalt Maalt välja aeti.

Hotelliks oli tagasihoidlik rannahotell Akko Beach hotel. Rand on Akkos ilus, kuid vesi oli sügisele kohaselt jahe. Mõni julgem käis ka vees. Hotell ise oli mitte midagi ütlev. Selline tavaline 2-3* tase Iisraeli mõistes. Üldiselt ei ole Iisraeli hotellid väga kõrge tasemega, kuigi raha osatakse nende eest küsida. Võib olls olen ma liiga kaua Emiraatides elanud ning eeldan liiga palju teistelt riikidelt 🙂 Samas 2* tärni hotell Nairobis oli ka parem, kui mis iganes 3* hotell Iisraelis.

Hotell ise jäi linnast natuke eemale. Hotelli vastas oli väike bensiinijaam. Vanalinna jalutamiseks kulus ca pool tundi. Akko vanalinn on äge. Seal on suur turg, sadamakohvikud ja -restoranid jne.

Kindlasti linna kuulsam vaatamisväärsus on ristisõdijate maa-alune linn. Sinna saate sisse minna piletiga. See on suur käikude ja tunnelite kompleks Akko vanalinna all. Selle käigud viivad mere äärde. Mitte kogu maa-alune linn ei ole turistidele avatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s