Ferryman Townhouse

Meil oli puhkuseks Iirimaal vaid 4 päeva ning sellesse lühikesse perioodi ei mahtunud just palju. Maandusime keskpäeval Dublini lennujaama ning saime üpris kiiresti ka lennujaamast minema. Võtsime takso hotelli. Taksojuht oli kohalik ning minu esimene keelekümblus saamaks aru nende inglise keelest.

Taksojuht hoiatas, et tulemas on suur torm. Samas ütles naerdes, et ilmajaama ei maksa kunagi uskuda. Eriti kui elad saarel Atlandi ookeani ääres. Ilmselgelt ei olnud ka Dublinis ilus suveilm 🙂

Jõudsime hotelli ja seal hakkas hämming. Töötan küll turismis, kuid ma ei suutnud kuidagi aru saada, kus ma peaksin end tuppa registreerima? Üks uks oli pubi sissepääs ning teine viis nagu tubadesse, kuid polnud retseptsiooni ja teiselt korruselt sai edasi vaid võtmega.

Läksin alla pubisse infot küsima. Tuli välja, et check-in toimub baariletis. Vägev iiri naine valas kliendil klaasi täis ning siis oli järg minu käes. Eks see võttis natuke aega. Kohe oli tajuda, kuidas mehed mu seljataga kärsituks muutusid. Kurgud ju kuivasid 🙂 Sain oma maksed tehtud, võtmed kätte ning läksin ülesse vanemaid tuppa lubama.

Tuba oli ilus ja suhteliselt ruumikas. Vaade oli meil otse Liffey jõele. Kohe järgmisel hommikul isa avastas, et silla juurde on kogunenud palju kaameramehi. Nii jäi ka tema vaatama ja ootama. Guugeldasin sensatsiooni ning tuli välja, et Liffey jõkke oli ujunud vaal, keda oodati tagasi merre ujuma. Nüüd oli ka mu ema asjast huvitatud ning kaks “sõltumatut Eesti vaalavaatlejat” olid positsooonid sisse võtnud.

Ferryman Townhouse on antud piirkonna üks väheseid traditsioonilisi hooneid. Kõik muu seal ümber on moderne “bling-bling”. Kui tahate kogeda õiget iiri pubi Dublinis, siis minge kasvõi Ferrymani, kuid mitte Temple Bari. Temple Bar on puhas ameeriklaste turismilõks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s