Kadiköy Istanbulis

Viimasel korral, kui tulin Tel Avivist, otsustasin veeta päeva Kadiköys ja peaasjalikult just Modas. Nii nagu alati, viisin oma kohvri pagasihoidu ning võtsin seekord bussi lennujaama eest Kadiköysse.

Ma olin suhteliselt väsinud, sest ma ei saanud lennuki peal üldse magada. Ma sain järjekordse “kristallmunadega” mehe enda kõrvale istuma, kes oli vist veendunud, et kui oma jalad koos hoiab, siis tema suur aare jalgevahel puruneb 🙂 Ühesõnaga ei olnud mul seal just palju ruumi. Seega otsustasin vaadata Netflixist allalaetud India filmi “Mom”. Kui jätta kõrvale kõik need ülepaisutatud indialikud emtosioonide puhangud, siis film oli täiesti vaadatav 🙂

Bussisõit Kadiköysse kestis ca tund ning pilet maksis Havabusiga 14 TL. Viimane peatus on sadamas või kai ääres – kuidas iganes seda nimetada soovite. Seal on kohe suur bussipeatus koos linnaliini bussidega. Mööda promenaadi on mitmeid restorane ning sealt on võimalus minna liinipraamiga Euroopa poolele või võtta 25TL eest Bosporuse kruiise.

Keset parki on ka avalik WC. See piletikassa on seal hästi lahendatud. Mehed ja naised sisenevad erinevatest treppidest, kuid neid ühendav lüli on piletikassa, kus mehike istub keskel ning korjab paremalt ja vasakult raha kokku 🙂 Kohe üle tee minnes algab ka Moda – Kadiköy vanalinn.

Modas on palju kohvikuid ja restorane, suveniiri- ja riietepoode. Kui Taksim ja Galata on rohkem ühe peatänava äärde koondunud poodlemine, siis Modas on palju väikesed ristuvaid ja paralleelseid tänavaid. Te saate sealt osta pea kõike. Suveniiripoed vahelduvad söögikohtadega. Söögikohad vahelduvad kala-, liha, juurviljauturuga. Teil on võimalus osta kõikvõimalikke brändikaupade koopiaid kui ka originaale.

Mulle Moda meeldis ning kogu linnaosal oli meeldiv atmosfäär. Samuti ei ekselnud seal nii palju turiste 🙂 Kindlasti peate te ära käima Ahmed Usta restoranis ning sööma sealset kebabi. Kebab serveeritakse praesaial ning on tõesti väga hea. Muidugi on menüüs ka teisi toite, kuid nende kebab on tõeline tõmbenumber. Eine hind jääb 30-34 TL vahele. Hind sõltub, kas tahate kohvi, pepsit või mahla toidu kõrvale. Toit serveeritakse ka värske salatiga.

Tagasi lennujaama võtsin ma liinibussi. Pilet oli küll ainult 6 TL, kuid see-eest loksute läbi kõik külavahed. Mina suutsin ka lennust veel maha jääda – ikkagi professionaalne turismitöötaja 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s