Omaan – Salalah 09-19.10.20

Salalah

Omaani – Salalah´ ringreis
09.10-19.10.20 (11 päeva/10 ööd)

Reisikava:

IMG_20180109_165028.jpg

09.10.20 – 1. Päev: Tallinn – Masqat
Lend Tallinn – Masqat vahemaandumisega Istanbulis. Öine saabumine Masqatisse. Majutus 4* hotellis.
09.10 Tallinn – Istanbul 18:40-21:55
10.10 Istanbul – Masqat 00:55-06:55

10.10.20 – 2. Päev: Masqat
Hommikusöök hotellis. Poolepäevane Masqati linnaekskursioon, mille käigus külastame Sultan Al Qaboosi mošeed ja Matrah vana turgu, teeme fotopeatuse Al Alami palee juures ning sõidame läbi ministeeriumite piirkonna, et nautida araabia arhitektuuri. Vaba pärastlõuna rannamõnude nautimiseks. Ööbimine Masqatis 4* hotellis hommikusöökidega.

IMG_20180110_131059.jpg

11.10.20 – 3. Päev: Masqat – Wadi Bani Auf – Hamra – Nizwa Hommikusöök hotellis. Registreerime Masqati hotellist välja ning jätkame oma reisi džiipidega. Teel Nizwasse külastame Barka kalaturgu, Nakheli kindlust ja kuumaveeallikat. Edasi võtame suuna Wadi Bani Awfi poole, kus meid ootab offroad sõit üle mägede kuni Al Hamra külani, mis on kuulus restaureeritud kolmekorruseliste majade poolest. Ööbimine Nizwas või Hamras.

IMG_20180112_141144.jpg12.10.20– 4. Päev: Jebel Shams
Peale hommikusööki külastame ühte kaunimat Omaani kindlust – Jabrini, mis on kuulus oma laekaunistuste poolest ning pärineb 17. sajandist. Edasi sõidame Bahla kindluse juurde, kus teeme pildistamispeatuse. Läbi Wadi Nakheri sõidame Jebel Shamsi mäele, mis on mitte ainult Omaani, vaid ka kogu Araabia poolsaare kõrgeim mäetipp. Imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele ning mäest alla laskudes külastame Misfat Al Arbayeeni küla, kus jalutame mööda vanu tänavaid. Ööbimine Nizwas või Hamras.

Wahiba-Sands13.10.20 – 5. Päev: Nizwa – Wadi Bani Khali – Wahiba kõrb
Hommikusöök hotellis. Alustame Nizwa ekskursiooniga. Nizwa on Omaani kunagine pealinn, mis on kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Külatame kohalikku turgu, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade ja maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ning hõbeesemetega.
Peale Nizwat alustame džiipidega sõitu Wahiba kõrbesse. Naudime Omaani kaunist loodust ning peatume teel rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett. Seejärel sõidame liivadüünidele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Peale džiibisafarit on õhtusöök ja seejärel majutus kõrbetelkides. Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus.

IMG_20180110_112427.jpg

14.10.20 – 6. Päev: Wahiba kõrb – Masqat – Salalah
Peale hommikusööki suundume tagasi Masqatisse. Teel teeme pildistamispeatuse Wadi Tiwis ning uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmahi karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega.
Edasi ootab meid lend Masqatist Salalah’sse. Dhofari provintsi pealinn Salalah on kuulus oma banaaniistanduste, randade ning suviste monsoonide poolest. Salalah on rajatud antiikse Al Baleedi sadama varemetele ning asub kuulsal viiruki kaubateel. Transfeer Salalah’ lennujaamast hotelli. Ööbimine Salalah’s rannahotellis.

fabled castles15.10.20 – 7. Päev: Salalah – Ida-Salalah´ ekskursioon (ca 4h)
Hommikusöök hotellis. Me alustame oma päeva Taqa kaluriküla ja Samhurami varemete külastusega. Edasi suundume Dhofari antiiksesse linna Mirbatti, mis oli 9. sajandil oluline kaubanduslinn. Mirbati linnas kaubeldi viiruki, hobuste ja orjadega. Meil on võimalus külastada vanu kohalikke maju, mis on kuulsad oma puitgraveeringute poolest. Hea õnne korral võime sattuda sinna ajal, mil kalamehed saabuvad saagiga merelt.
Dhofari üks kuulsamaid ajaloolisi leide on Bin Ali haud, mis kuulub 1135. aastal surnud Mohamed Bin Alile. Bin Ali haud on hea näide keskaegsest Omaani arhitektuurist. Ööbimine Salalah’s rannahotellis.

ocean salalah16.10.20 – 8. Päev: Salalah – Lääne-Salalah´ Ekskursioon (ca 4h)
Hommikusöök hotellis. Külastame kõrgel mäel asuvat Nabi Ayoubi hauda. Teel mäele avanevad imelised vaated üle Salalah’ looduse. Sõidame Mughsaili randa, kus meri on liivakivisse augud uuristanud ning suurte lainetega purskab nendest aukudest vett välja.  Naudime Salalah’ piirkonna mägiteid ning jõeorge. Ööbimine Salalah’s rannahotellis.

mountain road17.10.20 – 9. Päev: Salalah – Serene Salalah´ ekskursioon (ca 3h)
NB: Lisaekskursioon lisatasu eest 40 USD.
Hommikusöök hotellis. Alustame oma viimase 3-tunnise ekskursiooniga Salalah’s. Oma rohelisuse tõttu tuntakse Salalah’t kui aedade linna. Tutvume kohaliku talumajapidmaisega, kus kasvatatakse kookost, banaane ja juurvilju. Teeme pildistamispeatuse Shanfari mošee juures ning „Prohvet Salehi Püha Kaameli Jalajälje“ juures. Külastame kohalikku Al Husni turgu, mis on kuulus viirukikristallide poolest. Samuti on võimalus näha kauplemist relvade ja loomadega. Teeme pildistamispeatuse Sultan Qaboosi suveresidentsi Al Husni Palee juures ning külastame Al Balidi muuseumi.

salalah-monsoon1.jpg.1899x799_default18.10.20 – 10. Päev: Salalah
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Salalah’s. Hotelli hiline check-out on hinnas!!! Õhtul registreerime hotellist välja ning sõidame Salalah’ lennujaama, et lennata Masqatisse.

19.10.20 – 11. Päev: Masqat – Tallinn
Lend Masqatist läbi Istranbuli Tallinnasse.
19.10.20 Masqat – Istanbul 01:20-05:35
19.10.20 Istanbul – Tallinn 08:15-11:30

Hind: EUR 2 490,-

Programm sisaldab:

 • Liinilend Tallinn – Masqat – Tallinn vahemaandumisega Istanbulis
 • Liinilend Masqat – Salalah – Masqat
 • 2 ööd majutust koos hommikusöögiga 4* hotellis Masqatis (Ramee Guestline või samaväärne)
 • 2 ööd majutust koos hommikusöögiga 3* hotellis Nizwas või Hamras (Al Dyar või samaväärne)
 • 1 öö majutus koos hommiku- ja õhtusöögiga beduiinilaagris Wahibas (Arabian Oryx Camp või samaväärne)
 • 4 ööd majutust Salalahs 5* hotellis koos hommikusöökidega (Hilton Salalah või samaväärne)
 • Kõik privaattransfeerid Omaanis.
 • Kõik ekskursioonid ning sissepääsu piletid, mis programmis märgitud.
 • Inglisekeelne giid ja eestikeelne reisiesindaja
 • Jootrahad kohalikele giididele ja juhtidele
 • Hiline check-out Hilton Salalah´ hotellis

Programmi ei kuulu:

 • Tervisekindlustus
 • Omaani viisa 5 OMR – saate osta viisa piirilt.
 • Kõik teenused, mis ei ole programmis märgitud.
 • Serene Salalah´ ekskursioon 40 USD inimese kohta. Ekskursiooni toimumise eelduseks 10 osavõtjat!
  Salalah Mirbat

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s