Omaan – Salalah 09-19.10.20

Salalah

Omaani – Salalah ringreis
09.10-19.10.20 (11 päeva/10 ööd)

Reisikava:

IMG_20180109_165028.jpg

09.10.20 – 1. Päev Tallinn – Masqat
Lend Tallinn – Masqat vahemaandumisega Istanbulis. Öine saabumine Masqatisse. Majutus 4* hotellis.
09.10 Tallinn – Istanbul 18:40-21:55
10.10 Istanbul – Masqat 00:55-06:55

10.10.20 – 2. Päev Masqat
Hommikusöök hotellis. Poolepäevane Masqati linnaekskursioon, mille käigus külastame Sultan Al Qaboosi mošeed, Matrah vana turgu, fotopeatus Al Alami palee juures ning sõidame läbi ministeeriumite piirkonna, et nautida araabia arhitektuuri. Vaba pärastlõuna rannamõnude nautimiseks. Ööbimine Masqatis 4* hotellis hommikusöökidega.

IMG_20180110_131059.jpg

11.10.20 – 3. Päev Masqat – Wadi Bani Auf – Hamra – Nizwa
Hommikusöök hotellis. Registreerime Masqati hotellist välja ning jätkame oma reisi Jeepidega. Teel Nizwasse külastame Barka kalauturgu ning Nakhel kindlust ja kuumaveeallikat. Edasi võtame suuna Wadi Bani Awf, kus ootab meid offroad üle mägede Al Hamra külani, kus imetleme kolmekordseid restaureeritud majasid. Ööbimine Nizwas või Hamras.

IMG_20180112_141144.jpg12.10.20– 4. Päev Jebel Shams
Peale hommikusööki külastame ühte kaunimat Omaani kindlust – Jabrini, mis on kuulus oma laekaunistuste poolest ning pärineb 17. Sajandist. Edasi sõidame Bahla kindluse juurde, kus teeme pildistamispeatuse. Söidame läbi Wadi Nakheri Jebel Shamsi mäele, mis on mitte ainult Omaani, vaid ka kogu Araabia poolsaare kõrgeim mäetipp, kus imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele. Laskudes mäest alla külastame Misfat Al Arbayeeni küla, kus saame jalutada mööda vanu tänavaid. Ööbimine Nizwas või Hamras.

Wahiba-Sands13.10.20 – 5. Päev Nizwa – Wadi Bani Khali – Wahiba kõrb
Hommikusöök hotellis. Alustame Nizwa ekskursiooniga. Nizwa on Omaani kunagine pealinn, mis on kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega.
Peale Nizwat naudime Omaani kaunist loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Teel peatume rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett. Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Naudime džiibisafarit liivadüünidel. Õhtusöök ja majutus kõrbetelkides. Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus.

IMG_20180110_112427.jpg

14.10.20 – 6. Päev Wahiba kõrb – Masqat – Salalah
Peale hommikusööki võtame suuna tagasi Masqatisse. Teel teeme pildistamispeatuse Wadi Tiwis ning uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmah karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega.
Edasi ootab meid lend Masqatist Salalah´sse. Salalah on Dhofari provintsi pealinn. Salalah on kuulus oma banaaniistanduste, randade ning suviste monsoonide poolest. Salalah on rajatud antiikse Al Baleed sadama varemetele ning asub kuulsal Frankincense kaubateel. Transfeer Salalah lennujaamast hotelli. Ööbimine Salalah rannahotellis.

fabled castles15.10.20 – 7. Päev Salalah – Ida-Salalah ekskursioon (ca 4h)
Hommikusöök hotellis. Me alustame oma päeva Taqa kaluriküla külastusega ning külastame Samhuram varemeid. Edasi liigume Dhofari antiiksesse linna Mirbati, mis oli oluline kaubanduslinn 9. Sajandil. Mirbati linnas kaubeldi Frankincensi, hobuste ja orjadega. Meil on võimalus külastada vanu kohalikke maju, mis on kuulsad oma puust graveeringute poolest. Kui meil on õnne, siis võime sattuda sinna ajal, kui kalamehed saabuvad saagiga merelt.
Dhofari üks kuulsamaid ajaloolisi leide on Bin Ali haud, mis kuulub 1135. A surnud Mohamed Bin Alile. Bin Ali haud on hea näide keskaegsest Omaani arhitektuurist. Ööbimine Salalah rannahotellis.

ocean salalah16.10.20 – 8. Päev Salalah – Lääne-Salalah Ekskursioon (ca 4h)
Hommikusöök hotellis. Külastame “Nabi Ayoub” hauda, mis asub kõrgel mäel. Teel make avanevad imelised vaated üle Salalah looduse. Liigume edasi Mughsaili randa, kus meri on liivakivisse augud uuristanud ning suurte lainetega vesi nendest aukudest välja purskab. Naudime Salalah mägiteid ning jõeorge. Ööbimine Salalah rannahotellis.

mountain road17.10.20 – 9. Päev Salalah – Serene Salalah ekskursioon (ca 3h) NB: Lisaekskursioon lisatasu eest 40 USD. 
Hommikusöök hotellis. Alustame oma viimase 3-tunnise ekskursiooniga Salalahs. Salalah on tuntud kui “Aedade linnana” oma rohelisuse tõttu. Külastame kohalikku talu, kus kasvatatakse kookost, banaane ja juurvilju. Teeme pildistamispeatuse Shanfari mošee juures ning “Prohvet Saleh Püha Kaameli Jalajälje” juures. Naudime kohalikku Al Husn turgu, mis on kuulus Frankincense kristallide poolest. Samuti on võimalus näha kauplemist relvade ja loomadega. Teeme pildistamispeatuse Sultan Qaboosi suveresidentsi Al Husn Palee juures ning külastame Al Balid muuseumi.

salalah-monsoon1.jpg.1899x799_default18.10.20 – 10. Päev Salalah
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Salalahs. Hotelli hiline check-out hinnas!!! Õhtul registreerime hotellist välja ning sõidame Salalah lennujaama, kus ootab meid lend Masqatisse. Hilisõhtune lend Tallinna.

19.10.20 – 11. Päev Masqat – Tallinn
Lend Masqatist läbi Istranbuli Tallinnasse.
19.10.20 Masqat – Istanbul 01:20-05:35
19.10.20 Istanbul – Tallinn 08:15-11:30

Hind: EUR 2 490,-

Programm sisaldab:

 • Liinilend Tallinn – Masqat – Tallinn vahemaandumisega Istanbulis
 • Liinilend Masqat – Salalah – Masqat
 • 2 ööd majutust koos hommikusöögiga 4* hotellis Masqatis Ramee Guestline või samaväärne.
 • 2 ööd majutust koos hommikusöögiga 3* hotellis Nizwas või Hamras Al Dyar või samaväärne.
 • 1 öö majutus koos hommiku- ja õhtusöögiga beduiinilaagris Wahibas. Arabian Oryx Camp või samaväärne.
 • 4 ööd majutust Salalahs 5* hotellis koos hommikusöökidega Hilton Salalah või samaväärne.
 • Kõik privaattransfeerid Omaanis.
 • Kõik ekskursioonid ning sissepääsu piletid, mis programmis märgitud.
 • Inglisekeelne giid ja eestikeelne reisiesindaja
 • Jootrahad kohalikele giididele ja juhtidele
 • Hiline check-out Hilton Salalah hotellis

Programmi ei kuulu:

 • Tervisekindlustus
 • Omaani viisa 5 OMR – saate osta viisa piirilt.
 • Kõik teenused, mis ei ole programmis märgitud.
 • Serene Salalah ekskursioon 40 USD inimese kohta. Ekskursiooni toimumise eelduseks 10 osavõtjat!
  Salalah Mirbat

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s