Kui rafting on see, mis sind kutsub!

on

Sõitsin täna 7 tundi Kathmandust Chitwani ning enamus teest kulges mööda Trishuli jõge. Täna oli ka paari raftingu paati näha. Lahe kogemus, mida soovitan kõigile. Kuigi erinevad firmad pakuvad erinevat teenust, panen siiski kirja mõned soovitused:

  • Uurige kindlasti, mis jõele teid viiakse ning mis raskustasemega lõiku läbite. Kindlasti andke broneerimisel märku, kas olete algaja või kogenud.
  • Uurige erinevate hindade puhul, mis see sisaldab. Tavaliselt Nepaalis sisaldab rafting lõunasööki, kuid on pakette, kus ka hommikusöök on hinnas.
  • Küsige üle, kas teil on firma privaatne transfeer või viiakse teid turismibussiga kohale.
  • Pange ujumisriided kohe alla. Teil ei pruugi olla mugavat kohta riiete vahetamiseks.
  • Paati minge kas kummisusside või sukeldumissokkidega. Lahtised plätud segavad ning kui vette kukute, siis võite neist ka ilma jääda 🙂
  • Paati võtke ainult hädavajalik. Mobiilid, päevituskreemid saab jätta giidi kuivkotti. Muidugi võib teil ka enda kott kaasas olla. Mina seda ei soovita. Kujutage ette kui kõigil on oma kuivkotid paadis? Oht, et mõni üle parda kukub on päris suur. Muu pagas viiakse teie raftingu lõpp-punkti.
  • Minu rafting lõppes resortis, kus maantee oli teisel pool rippsilda. See tähendas seda, et olin söömas märgade riietega ning jooke ka osta ei saanud. Võtke mingi sularaha endaga kaasa.
  • Nepaalis ei hoitanud keegi, et riided tuleks alt ära võtta. Nii oli meil paadis naine teksapükste ja päevasärgiga. Alguses mõtlesin, et nii jäävad nad ju haigeks. Tõsi. Kui teil on võimalik panna selga trikoosärk, siis oleks hea. See kuivab kiiremini. Samas ma ei soovita kanda ainult bikiinisid. Kui juhtub nii nagu minu rafting, siis peate bikiinide väel rippsilda ületama ning olema poolpaljalt maantee ääres, kuni oma koti kätte saate. Kui olete bikiinides, siis võtke kaasa kasvõi mõni õhuke kleidike, millega end katta.
  • Kui teie käest ei küsita lepingut ning ei anta kuivtreeningut, siis olge ettevaatlikud. Emotsionaalselt võivad mõned hullud anda imelise show. Pidage meeles, et show on see sinnani kuni midagi ei juhtu ning etteaste ei muutu tragöödiaks 🙂 Ohutus eelkõige!
  • Kui teil on plaan minna raftingule ning ei tea kellega, siis võtke julgesti ühendust. Mina usaldan ennast ja kõiki oma kliente nende meeste kätesse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s