Tunne nagu koolis!

on

Mitte ainult see talv, vaid ka kogu jaanuar ning iseäranis viimane nädal on olnud hullumeelsed.

Kogu jaanuari peale on mul üks vaba päev ning selle suutsin ka täna eksamiga sisustada 🙂

Toredaid Eesti inimesi on Emiraatides mitmeid, mis on väga lahe. See tähendab vaid seda, et tööd jätkub.

Uue aasta algusega hakkasin ka usinasti oma isiklikke huve täide viima. Üks kindel soov oli teha PADI paberid. Ma küll 7 aastat tagasi alustasin ning jõudsin isegi basseini, aga kuna tark tüdruk tegi seda talvel ja Eestis, siis merre ma ei jõudnud.

Elu Emiraatides on olnud ka kogu aeg kiire ning nii need 7 aastat ilma sukeldumiseta mööda kulgesid. Jõulude ajal võtsin end uuesti kokku.

Kas õnneks või õnnetuseks jäin ma jõulupühade ajal haigeks. Istusin 3 päeva kodus ja nende väheste hetkede ajal, kui ärkvel olin, läbisin e-koolituse. Nüüd jaanuari esimestel päevadel tegin ka praktika ära. Basseini sukeldumise jätsin ma lihtsalt vahele ning läksin otse merre. Siin Dubais saab sukeldumist teha rannalt, kuid sellest kirjutan ma teises postituses. Point on selles, et oma töögraafiku vahelt pidin leidma 2 päeva, millal 3-4h meres olla 😉

Esimene päev oli natuke kriitiline, sest mul oli kohe lõunal ekskursioon. Mõtlesin, et lihtne pool päeva ning siis koju puhkama. Õnnetuseks oli saadetud mulle mikrobuss, millel ei olnud luba Sharjahsse sõita. Mul oli ainult 10 min aega välja mõelda plaan B. Otsustasin kliendid viia Jebel Sais mäele, mis on 1970m kõrgune mägi – Emiraatide suurim.

Vesi teeb alati näljaseks ning väsinuks. Mäe tipu poole sõites ning kõiki kurve läbides hakkas mul juba natuke paha. Sellel hetkel mõtlesin, et mis kuradi pärast pean ma hommikul olema vee all ja lõunal mägedes sõitma 🙂 Aga, mida ma vingun! See teebki elu funiks.

Järgmine päev oli mul kliendid hommikul ja lõunal sukeldumine. Lootus oli, et kui olen tubli, saan ka kohe teisel päeval eksami ära anda. See õnnestus. Enne veel kui randa jõudsin tahtsin saada politsei sertifikaadi, mis kinnitaks, et ma ei ole lits ega kriminaal.

Nimelt ma pidin ka oma Abu Dhabi giidi pabereid uuendama. Alguses lootsin, et lükkan selle kiire asja märtsi kuusse, kuid sain vastuse, et veebruari lõpuga peab olema uuendatud. Muidu kaotab litsents kehtivuse ja pean uuesti koolitusele minema. See ei kõlanud eriti seksikalt.

Tegin lahti eksamisessiooni tabeli ning seal oli antud 4 aega jaanuaris, millest kolmel ajal olen Tansaanias. Mu ainuke võimalus oli tänane päev.

Seal oli küll kirjas, et registreerida saab kuni 2 päeva enne eksamit, kuid ma ei andnud alla.

07.01 algas mu politsei saaga. Eelmisest korrast oli mul meeles, et kui ei ole Dubai emiraadi elanik, siis online portaalist politsei tõendit küsida ei saa. Seega võtsin kohe peale kliente suuna lähimasse politsei jaoskonda. Seal öeldi, et nemad sellega enam ei tegele, vaid pean minema SPS-sse (smart police station).

Selleks mul aega ei olnud, sest mu sukeldumine ootas ju mind. Tegin ära sukeldumise ja eksami ning võtsin juba suuna SPS-sse, mis mulle lähim oli Dubai City Walk’s. Seal öeldi, et süsteem on maas ja mingu ma La Mer SPS-sse. Mul oli pehmelt öeldes juba emotsioonid laes.

Enne kui järgmisesse kohta sõita, proovisin ma mobiili teel onlinest tellida. Ja see toimis. Kuradi tainad seal politseis. Nad oleksid ju võinud öelda, et asi on arenema hakanud ja ka teiste Emiraatide elanikud saavad äppi teel tellida politseitõendi.

Eile sain kinnituse meilile ning hakkasin kohe end registreerima eksamile. Selleks on vaja ülesse laadida

  • Passikoopia
  • Viisakoopia
  • ID koopia
  • Politseitõend
  • CV
  • Esmaabi koolituse tõend
  • Viimane kehtiv litsents
  • Passipilt

Peale seda läheb avaldus alles ülevaatamisele. Selle ajaga, kui mu dokumente üle vaadati läks 09.01 eksam süsteemis kinni. Teised ajad mulle ei sobi!

Saatsin jälle meili ja palusin mulle üks koht avada. Seda nad ka tegid. Abu Dhabi turismi osakonna inimesed on üldse vastutulelikud.

Ma olin saanud end lõpuks eksamile registreerida. Kuna eksamini oli jäänud vähem kui 24h ja ka töö vajas tegemist, siis ma isegi ei kaalunud, et peaks midagi õppima.

Täna hommikul startisin Abu Dhabisse. Minulikult läksin valesse kohta. Jõudsin European International Institute ette ja see koht paistis väga hõre. Küsisin turvamehe käest, et kus eksam toimub. Ta vastas, et Abu Dhabi turismi osakonna peakontoris.

Tänu jumalale, et Abu Dhabi ei ole suur linn ning igale poole jõuab ca 15 minutiga. Jõudsin õigeks ajaks kohale ning sain ka eksami tehtud. See ei olnud üldse mütsiga löömine. Päris keerulised küsimused olid üles seatud. Igaljuhul sain oma giidilitsentsi uuendatud.

Tagasi teel mõtlesin, miks mul on imelik tunne. Hiljem sain aru, et ma pole harjunud Abu Dhabi – Dubai maanteed üksinda sõitma ja veel vaikuses. Ma ei pidanud näitama paremale ja vasakule ning rääkima kaamelist ja datlist 🙂

Kahe päevase vahega olen andnud kaks eksamit. Tunne nagu õpilasel suve vaheaega oodates 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s