Doha üllatab mind jätkuvalt

on

Katari saabudes ei pidanud ma vajalikuks külastada kõiki muuseume, sest ma lihtsalt ei oodanud neist midagi erilist. Üllataval kombel pean ma oma sõnu sööma. Kuigi Doha Islami Kunstimuuseum ei olnud väga suur, oli ta siiski muljet avaldav. Kui Katari Rahvusmuuseum saab valmis, siis kindlasti tahan ka seal ära käia. Rahvusmuuseumi arhitektuur on väga huvitav. Paljud võib olla ei tea, aga inspiratsiooni on nad saanud kõrberoosist. Panen alla ka võrdluseks kõrberoosi ja valmiva rahvusmuusemi.

Kataris on ka väga palju tänavakunsti. Üks huvitavaid monumente, mis mul vaatamata jäi oli East West, mis asub kõrbes. Ma lisan siia ühe youtube video, kus kunstnik ise selgitab lähemalt oma kunsti mõtet ja antud skulptuuri.

Kus ma aga jõudsin ära käia? Esmaspäeval tekkis mul koosolekutes 4 tunnine vahe ning võtsin kohe takso ning sõitsin Sheikh Faisal bin Qassim Al Thani muuseumisse. Tegemist on tema eramuuseumiga, kus ta on hakanud koguma asju ja esemeid alates 10. eluaastast. Internetis on erinevat infot pileti ning kellaaegade kohta. Muuseum on avatud kella 16:00ni ning ma kindlasti soovitan seal kohal olla hiljemalt kell 14:00, et oleks piisavalt aega ringi vaadata. Mõni interneti lehekülg väidab, et sissepääs on tasuta, kuid reaalselt tuleb maksta 20 QAR, mis on ca 5 eur.

Muuseum asub Dohast ca 20 km kaugusel. Takso muuseumisse maksab 50-60 QAR. Päris pikalt läheb muuseumi juurde ka roheline metrooliin, kuid metroo peaks valmima alles 2020. aastal. Samas ma kahtlen, et selle metroopeatuse juures te takso saate muuseumisse. Aastatega Doha areneb ning võib olla paari aasta pärast on sinna lihtne ühistranspordiga minna. Hetkel panustage ainult taksole või Uberile.

Kuna muuseum asub middle of nowhere, siis tasub ka muuseumi turvamehele ütleda, mis kell umbes soovite tagasi sõita. Tema organiseerib juba mingi auto teile järgi. Tavaliselt on selleks lihtsalt transporditeenust pakkuvad eraautod.  Muuseumis sees võite pildistada, kuid ilma välguta. Nad ei luba muuseumis sees filmida ning oma käekotid tuleb jätta hoiuruumi.

Muuseum on väga suur ning isegi kõige kiirem läbi tuhiseja veedab seal min 1-1,5 tundi. Inimesed, kes on tõesti ajaloost ning eksponaatidest huvitatud, veedavad kesmiselt 2-3 tundi. Antud muuseum on muuseum kõikide asjade jaoks. Nii on muuseumis esindatud erinevad klassikalised autod, mootorrattad, vankrid, paadid jne. Muuseumis on eraldi saal fossiilide, pärlite ning poolisvääriskivide jaoks, samuti on välja toodud Katari kohalik riietus. Võite näha seal erinevaid telefone, mis on riigis olnud esindatud. Samuti on kõikvõimalikud kollektsioonid tehnikast, relvadest, mööblist, vaipadest, jahitarvetest, tikutopsidest jne jne.

Antud muuseum oli tõsine üllatus minu jaoks. Ma pole kunagi käinud nii suures eramuuseumis ning eriti kohas, kus näituse ampluaa on nii suur. Kuna tegemist on eramuuseumiga, siis näete ka seintel mitmeid Al Thani perekonna pilte ning esindatud on ka nende esimesed reisidokumendid jne. Tõsiselt kihvt koht, kus saate korraliku ülevaate Katari arengust.

Vaibamuuseumi juures on ka eraldi nurk pühendatud Printsess Dianale. Sinna on kogutud kokku kõik suveniirtaldrikud ja -kruusid, figuurid, pildid jne. Ilmselgelt on olnud Printsess Diana Sheikh Faisalile väga südamelähedane 🙂

Mis seal ikka. Kõik nüüd Katari. Saladuskatte all võin öelda, et plaan on teha grupireis Katar – Bahrain – Kuwait. Kui keegi teist on huvitatud minuga seal seiklema ning Lähis – Idat avastama, siis andke julgelt teada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s