Katara – Qatar

on

Katara kuktuuripiirkond asub West Bay ja The Pearl vahel. Tegemist on uusarenduspiirkonnaga, kus on rõhutatud araabia arhitektuurile ning kunstile. Antud piirkonnas on ooperimaja, kunstinäitused, amfiteater, spa ainult VIP klientidele, privaatrand ning palju kohvikuid ja restorane.

<!–more–>

Nagu alati jõudsin ma sinna õhtul, kui sai rahulikult jalutada mööda araabiapäraseid tänavaid ning nautisin skulptuure, mida jätkus igale poole. Üks kuulsamaid skulptuure on naine, kes hoiab pärli. Skulptuure pärlitest on üle Katari mitmeid, sest nii nagu enamus Pärsia lahe riike, elatus ka Katar enne nafta avastamist pärlipüügist.

Amfiteatri vajalikkusest ei saa ma eriti aru. Enamus ajast on ilmad liiga kuumad, et end seal nii moodi praadida lasta. Samas ei vaidle vastu, et nende amfiteater on väga kena. Vaatega otse merele.

Kataral on ka oma rand. Seal on väga kihvtid Cababad muidugi väga kopsaka raha eest 🙂

Mulle endale meeldis kõige rohkem mošee. See on kunst omaette. Kõik selle mošee mosaiik oli nii ehe ja kunstipärane. Ma veetsin mošee seina ees vist oma 15-20 minutit, et nautida seda ilu.

Peale jalutuskäiku läksime ka sööma. See oli üks väheseid kohvikuid, mis veel nii hilja oli lahti. Ma töötan ju siin Kataris nii päevases kui ka öises vahetuses 🙂

Kohvikus suutsime lahata kogu maailma filosoofiat alates Prohvet Mohammadi emigreerumisest Mediinasse kuni Donald Trumpi poliitikani 🙂

Ma loodan, et järgmistel külastusel Katari on mul rohkem päevasel ajal aega neid samu kohti uudistada ning nautida. Katara ei ole võib olla minu jaoks see suurim wow, kuid kindlasti õhtuse romantika jaoks kenas restoranis on see super kogemus.

Kuigi selle tripiga sain näha ja käija enamus kohad läbi mida soovisin, siis jäi ka veel palju avastamata.

Ma jõudsin veel souq Waqif, Sheikhi Faisali eramuuseumisse, Aspirose parki ning Doha rannapromenaadile.

Sellest hoolimata on veel plaanis külastada East-West monumenti kõrbes, proovida ära nende kõrbesafari, kanuutada mangroovide vahel, jõuda Warka turule ning Saudi Araabia piiri ääres on ka Film City, mis on ehitatud filmivõtete jaoks. Samas ei jõudnud ma seekord Doha modernse kunsti muuseumisse ning Katari rahvusmuuseum ei ole veel avatud.

Doha suur mošee jäi avastamata, sest ma ei suutnud tuvastada, kas mitte moslemitel on õigus mošeesse siseneda või mitte. Samas ei olnud mul ka kaasas abayat. Seega kui pean juuni kuus siin tagasi olema, siis tuleb jätkata oma öövahetusega 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s