Tagasi Emiraatides!

IMG_20180114_133726.jpg
Louvre Abu Dhabi

14.01 jaanuari hommikuks olime jõudnud juba Abu Dhabisse. Lennuk maandus kenasti üle mangroovisalu ja Yas saare. Lennukist oli hea vaadata Ferrari Worldi ning Abu Dhabi vormelirada.

Abu Dhabi uus lennujaama hoone ei ole veel valmis. See ei ole sugugi halb. Nimelt on vana lennujaam nii pisike, et ilma igasuguse probleemita saab sealt ruttu pagasi kätte ning välja. Bussijuht oli meil ilusti vastas ning teel Louvre Abu Dhabisse sõitsime läbi ka nii Ferrari Worldi kui ka Abu Dhabi vormeliraja.

Louvre Abu Dhabis veetsime kohe mitu tundi. Nautisime kauneid kunste ning külastasime ka lisanäitust “From one Museum to Another”. Antud näitus oli toodetud Louvre Prantsusmaa poolt ning esitles Louvre tekkelugu koos Versaille lossi kaunidustega.

Louvre piletid saate osta kas internetist või kohapeal, kuid peate arvestama, et need on samuti kindla kuupäevaga. Kui olete oma õige päeva maha maganud, siis peate lihtsalt uue pileti ostma. Louvre Abu Dhabi on suletud esmaspäeval!

Louvre Abu Dhabis on teil veel võimalik lisaks tellida kas audioguide või siis muuseumi töötaja, kes annab ülevaate kuulsamatest töödest. Muuseumis on esindatud nii Leonardo Da Vinci kui ka Van Gogh tööd. Erinevates saalides on esindatud erinevate tsivilisatsioonide ning usupraktikate taiesed ja skulptuurid. Üks võimsamaid maale on minu hinnangul Napoleonist.

IMG_20180115_171437.jpg
Global Village

Samuti on kinnitatud, et da Vinci “Salvator Mundi” on jõudnud Abu Dhabisse. Kahjuks läheb veel paar kuud aega enne, kui antud maal rahvale uudistamiseks jõuab. Nimelt teevad nad hetkel kiiret tööd, et saada maalile vastav kindlustus. Kui kindlustus on paigas, siis tuleb ka maal avalikkuse ette.

Minu jaoks oli aga kodu veel 24h kaugusel. Jäime ööseks Abu Dhabisse ning järgmisel päeval ootas meid Abu Dhabi ekskursioon ning pealelõunale sõit Dubaisse. Enne veel, kui sain lõplikult tee kodu poole võtta, käisime läbi ka Global Village´st.

Peaaegu südaööl koju jõudes võttis mind vastu pahur kass, kes isegi ei üritanud varjata oma pettumust, et ta nädalaks majahoidja hoole alla jäeti 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s