Sir Bryn Tefrel Dubai Ooperimajas

Ma lähen siin Tansaania teemast eemale ning pean lihtsalt jagama oma emotsioone Sir Bryn Tefrel kontserdist Dubais.

Mu soov teda kuulama minna tärkas juba septembris, kui Dubai Ooperimaja kuulutas välja tema tuleku Dubaisse. Pileteid ma kohe ära ei ostnud, sest kas ei olnud mul sel hetkel piisavalt raha või jäin hõivatuks teiste asjadega ……kes seda teab? 

Nüüd sain piletid 46 AED AÜE sünnipäeva puhul. Mul õnnestus nende hindadega saada lausa kohad parterisse. See oli väga super, sest Sir Bryn Tefrel lauluoskust kuulata nägemata ta miimikat, on kaotus omaette. 

Hommikul võtsin suuna Dubaisse, sest jällegi on mul siin toredad Eesti inimesed, kes tahtsid Dubaid näha. Hoolimata oma pikale öisele lennule,pidasid nad Dubai linnatuuri igati hästi vastu. Sain nende käest ka kingituseks piparkooke. Super!!! Suur tänu sellise meeldiva jõulutunde tekitamise eest. Ma olen siiralt õnnelik!

Kusjuures mu südame teeb alati soojaks, kui kliendid mind meeles peavad. Eriline soe tunne tekkis nädal tagasi, kui aastate tagune klient Tartust mäletas, et mulle maitseb pasteet ning saatis seda mulle oma tuttavaga Dubaisse. Fakt, et keegi mäletab sellist väikest asja on tähenduselt hoopiski väga suur. Ma võin julgelt väita, et mul on maailma parimad kliendid. 

Kui hommikune ring oli Dubaile peale tehtud hakkas mul kiire kodust läbi tulemisega. Vahepeal hüppasin ka 10 min oma Iraani sõbra juurest läbi, kes oli eile riiki tagasi saabunud. Temaga teen kogu aeg terrorismi teemalisi nalju, et kuidas üks Iraani päritolu mehel lubatakse AÜE-s arvutiinsener olla 🙂 Õnneks on tal Taani pass. 

Kui olin talle tere ära öelnud, siis tuli kohe kiire koju sõita. Emiraadid on veel pühade meeleolus ning tänu sellele suuri ummikuid teel Ajmani ei olnud. Sõin kodus korralikult kõhu täis, ajasin kleidi selga ning kandsin näkku sõjamaalingud. Olingi valmis, et sõbranna Sharjast peale võtta. 

Kuna mu sõbranna äsja abiellus ning sellega kaasnes talle abaya kandmine, siis olime kaks parajat. Ühel abaya ja sheila ning teisel lahtised blondid juuksed, õlad paljad kleidis, millel oli piisavalt suur dekoltee. Meil oli aga lõbus ja see on peamine. 

Dubai Ooper on valmis saanud oma maa-aluse parkla ning ka peasissekäigu. Kui viimane kord pidi läbi ehitustandri sõitma, siis seekord sai nautida ilu ja sära koos purskkaevudega. 

Sir Bryn Tefrel on lihtsalt geniaalne. Seekord saatis teda klaveril keegi Natalia, kuid nad moodustasid võrratult harmoonilise paari. See emotsioon ning pilgud, mida nad vahetasid, oli lihtsalt nii elutruu. Nad jätsid laval mulje kui kaks armunut. Muidugi ei jäänud ka kontserdist eemale nali ja huumor. Ta on nii virtuoossne ning näitlejaannet jätkub tal kuhjaga. 

Saalis oli ka üks Walesi mees, kes oli nii õnnelik oma kaasmaalast nähes, et tõusis oma kohalt püsti ning hakkas kõva häälega Sir Bryniga juttu puhuma. Sel hetkel mõtlesime Angiega, et telefoni hääletuks mitte panemine ei ole vist kõige hullem 🙂 Isegi kontserdi lõpus leidis ta aega ja võimalust Sir Bryniga omas keeles suhelda üle saali. 

Ma eeldan, et see oli kõmri keel, sest see on enim kõneldud keel Walesis. Seda keelt pidavat rääkima lausa pool miljonit inimest. Kui Sir Bryn võttis ülesse kohalikud kõmrikeelsed viisid, siis pea pool saalist hakkas kaasa laulma. Sel hetkel sain ma aru, kui paljud olid pärit Walesist. Muidugi, ega mina sellest kõmrikeelest ei saanud tuhkagi aru. Ta õnneks vahepeal selgitas,millest laulud rääkisid. Samuti tema kehakeel aitas laulumõttele tublisti kaasa. 

Sett Schuberti saksakeelseid laule oli samuti väga meeldiv elamus. Kontsert hakkas lõpule jõudma ning minu lemmik laulu ei tulnud ega tulnud. Selle peale ta ütles, et laulab viimase laulu 30-sabalisest lohest. Ma olin kohe natuke pettunud. 

Ta lahkus pianistiga lavalt ning rahvas kutsus ta muidugi tagasi. Kui Natalia võttis kohe sisse klaveri taga ning Sir Bryn hakkas rääkima rikkusest ja vaesusest, sain kohe aru, et taevas on minu palvet kuulda võtnud. Esitlusele tuli “If i were a rich man”. Ma hõiskasin kui väike laps, kes on korstnast sisse potsatavat jõuluvana näinud. See kirg ja see energia, millega ta suudab laule esitada ja eriti just seda laulu, on nakkav. 

Muidugi on üllatav, et seda laulu lasti tal Emiraatides laulda. See näitab veelgi, kui tolerantne on AÜE. Laul on ju “Viiuldaja katusel” muusikalist  ja räägib juudi mehest, kes tahab rikkaks saada. Sõnad laulus lausuvad:

If I were rich, I’d have the time that I lack
To sit in the synagogue and pray.
And maybe have a seat by the Eastern wall.
And I’d discuss the holy books with the learned men, several hours every day.
That would be the sweetest thing of all.

Kui teil peaks olema võimalus Sir Bryn Tefrelit kuulama minna, siis kindlasti soovitan. Üle pika aja tõeline wow-elamus peale vaalhaisid 🙂 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s