Ka meie oleme siin kriisis

on

Alates sellest kevadest ei kuule me midagi muud, kui et Emiraadid ja muu Laheriigid on majanduskriisis. Seda on ka näha emiraatide maksupoliitikast. Esiteks lõppeb maksuvaba paradiis 2017. aastast (viimase info kohaselt) ning ka Ajman on leidnud uusi viise kukru täitmiseks. 

  1. Kõikidele kortermajadele on nõue installeerida välisuste, igale korrusele ning lifti turvakaamerad. Peale selle, et majaomanik peab antud tehnikasse investeerima, tuleb ka tasuda nö riigilõivu 30 000 AED aastas maja kohta (antud summa võib varieeruda vastavalt, kellele helistate 🙂 Hetkel ei ole infot, et see rakenduks ka eramajadele. Arvutage kokku kui palju kortermaju võiks Ajmanis olla ning saate ilusa summa, mida Ajmani sheikh saab siis kriisi leevendamiseks kasutada.
  2. Kõikidele turismifirmadele, kellel on tegutsemisloa peal kirjas sõna TOUR, peab saatma ühe töötaja giidikursustele (kursuse tasu 2500 AED) olenemata, kas firma pakub üldse giiditeenuseid või mitte. Siinkohal tekkis mul endal professionaalne huvi antud totruse kohta. Esiteks ma tahaks teada, milline giiditööga seotud isik raiskaks oma aega Ajmani giidikursuse peale. Ajmanis on vaid rannapromenaad ja üks muuseum, milles on üks kahur ja paat 🙂 Ja uskuge mind isegi selle muuseumi olemasolust ei tea palju. Ajman seostub eelkõige ilusa ranna ja alkoholiga.
  3. Peale nende kahe väljatoodud muudatuse on veel nipet-näpet maksustatud, kuid kes jõuab kõigel silma peal hoida 🙂

Majanduskriis on ka tuntav selle suve äris. Paljud ei ole rahaliselt võimelised Euroopasse reisima ning tihti on langetatud hotellitaset, kas siis hotellide või tubade kategooriate näol. Kindlasti on oma märgi jätnud ka Euroopas toimunud terroriaktid.

Emiraate puudutab kurioosium USA-st, kus üks kohalik võeti rajalt maha süüdistatuna kuulumisse Daeshi. Keskmiselt madalama IQ-ga ameerika naine helistas politseisse, sest mees, kes räägib araabia keelt ning kannab valget kandoorat, peab ju ometi olema terrorist 🙂 Politsei vabandas mehe ees, kuid see olukord lõppes tulemusega, kus Emiraadid andsid välja meedia vahendusel nö “Dress Code”, kuidas Euroopas ja Ameerikas riietuda, et mitte liigset tähelepanu tõmmata. Toodi ka rõhutatult välja, millistes Euroopa linnades ei ole lubatud kanda Niqabi (nägu kattev moslemi naise näorätt), mis puudutas ka mitmeid minu tööga seotud linnu nagu näiteks Barcelona, Zurich jne. Teise riigi poolse piiranguga ei ole Emiraatide kodanikul õigus reisida ka Türki, kuni riik selleks uuesti loa annab.

Majanduskriisist hoolimata ning et aina rohkem inimesi kaotab töökohti, avame meie siin uusi hotelle, maailma suurimaid teemaparke, projekteerime lillekujulisi ökolinnu ning avaldame kord paari nädala tagant reitinguid, kui hea ja tore on Dubais elada ning kuidas meile kõigile siin meeldib 🙂 Ja siiani ei lähe mul meelest artikkel, kus kinnitati, et elu Dubais ei ole üldse nii kallis – Monte Carlos pidi piimaliiter olema kallim kui siin….milline lohutus 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s