AÜE sai Euroopasse viisavabaduse

Viimasel paaril nädalal on AÜE kodanikud saanud viisavabalt Schengeni riikidesse reisida. Nüüd võib ainult aimata, et araablastest tulvil Viin ja Zell am See ei jää ainukeseks araablaste meelispaigaks.

Eelmine aasta väikese Austria linna Zell am See kodanikud astusid üles meeleavaldustega, et araablased on nende linnakese vallutanud. Kuna antud piirkonnas on palju apartamente, siis sellest tulenevalt on ka linnakese väikesed poekesed kraamist tühjaks ostetud. Korralik tööinimene peale rasket tööpäeva koju jõudes satub tõsisesse hämmingusse, kui ei saa koju isegi leiba ja piima osta. 

Hakake nüüd aegsasti toitu varuma. Peale Ramadani hakkavad araablaste hordid Euroopa poole liikuma ning minul on siin mõnus elada, kus tänavad on inimestest inimtühjad 🙂

Siinsest elust nii palju, et Dubai on kinnitanud, et teedele tulevad uued liikluskaamerad, mis ei tee trahvi enam ainult kiiruse ületamise eest, vaid ka mõõdab pikivahet. Kõik autod, kes on teisele autole liiga lähedal saavad ilusa 100 eurose trahvi. Eks pean minagi nüüd hakkama igakuist trahvieelarvet pidama 🙂 Tegelikult olen ma antud uuendusega igati rahul. Kui tihti sõidan mina 120km/h teel maksimaalselt lubatud 139km/h ning ikkagi on mõni jobu mu seljataga meetrikese kaugusel ning vilgutab täistuledega, et ma talle teed annaksin. Sellistele jobudele võiks täie rauaga keerata. Nii nädal tagasi kui emaga siin autos sõitsime tegi just üks vennike minuga sama. Kui ta minust mööda sai peale närvilist punnistust sõitsin mina talle omakorda seljataha ning lasin täistuled esipeeglisse…. kurat, kuidas sellised mölakad ajavad mind tigedaks.

Peale pikivahe mõõtmist saadetakse meie suurematele teedele ka droonid, mis jälgivad liiklust eriti ummikute ajal ning hoiavad silma peal avariidel ning liiklusohtlikel olukordadel. Emaga sai kaks nädalat ringi sõidetud ning tema küünejäljed on siiani mu auto esiistmes 🙂

Nüüd kahe nädala pärast algab Ramadan (lugege söögiorgia), kus iga hotell hakkab pakkuma Iftar õhtusööke. Nii nagu Jõulud on lääne kultuuriruumis muutunud kommertsiks, on sama seis ka siin, kus kõik tehakse rahaks. Kommertsi kõrval on ka muidugi heategevus kõige aktiivsem.

Mošeede kõrvale kerkivad suured telgid, kus peale Iftari (päikeseloojangu palvuse) järel pakutakse kõigile tasuta süüa. Eelmine aasta oli toidupakkide jagajad isegi teede ääres, kes jagasid toidukarpe kõikidele möödujatele. Minagi sain oma sõbraga meie palukese kätte.

Turistidele see-eest ei pruugi see olla parim aeg siia poole reisida. Terve Ramadani kuu jooksul ei ole alkohol kättesaadav ning restoranid ja kiirtoidu kohad ei teeninda päikesetõusust kuni -loojanguni. Võimalik on toit endaga koju kaasa tellida, kuid kohapeal söömisest ei ole siin juttugi.

Mõned aastad on Ramadan turistidele hooleta, sest jääb veel suvekuudele, kuid iga aastaga liigub Ramadan 10 päeva võrra ette poole ning ei ole ka kaugel see aeg, mil see katub meie talvise hooajaga.

Ramadan Kareem!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s