Erinevus rikastab :)

Täna hommikul sain jälle kinnituse, et ma ei ela oma kodus. Minu vee- ja elektri tarbimine oli kõigest 45 AED (9 EUR) ning arvega saadeti ka uue aasta tariifid.

Toon välja hinna erinevused:
1. VESI
Kui kohalik kodanik maksis eelnevalt 1 Fils Galloni eest, siis temale summa ei muutunud. Tema võib veega mängida nii palju kui süda soovib.
Minusugused sisserännanud maksid eelnevalt Galloni eest 3 Fils. Uuest aastat on hind mulle 3.5 Filsi. Ja summa suureneb peale 6000 gallonit, vastavalt kuidas mu vee tarbimise kogused suurenevad.

2. ELEKTER
Kodanik maksab ja maksis enne ühe KWh eest 7.5 Fils. Minu eelnev elektri tarbimine oli maksustatud kuni 2000 KWh eest 20 Filsi. Uuest aastat tõusis see 23 filsile. Ja jällegi kui kasutan elektrit rohkem, siis ka summad suurenevad ühe KWh kohta.

Seega oleme meie need inimesed siin, kes puuduoleva augu kinni mätsivad. Kohalikult raha juurde ei küsita, kuid tarbimine suureneb. Selle arvelt tõstetakse teiste tasusid. Tasud on 3 korda suuremad kui kohalikul ning palgad 3 korda väiksemad 🙂 .

Samas ei ole ma üldse riigi peale pahane. Nii teeb riik kõik selleks, et ta kodanikul ei oleks mõtet riigist lahkuda ning et ta tunnetaks ka erinevust olla riigi kodanik või lihtsalt tööjõud. Nemad vähemalt mõtlevad oma kodanikule ning sisserännanul, kellel ei saa omaks kunagi kodanikustaatust, on võimalus alati oma koju tagasi pöörduda 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s