Pidustused on lõpuks möödunud

Selle aastase sünnipäeva oleme taas valutult üle elanud. Järjekordselt peateemaks oli autodega liikluse ummistamine, seebimullide akendest välja puhume ning mingit kahtlast liimiollust teistele autodele piserdamine. Ohh jah, eks meil kõigil on omad rõõmud.

Käisin kinos Last Vegast vaatamas. Trailer’d seekord ei näinud vaid kogu saal sai nautida 5 min ülistuslaulu Emiraatidest. Seda kui uhke on olla emirati ning elu on lill. Vähemalt oli video kena ja talutav. Idee eestlastele. Nädal enne Vabariigi sünnipaeva võiks ju ka lasta kinodes videolõike “Koit”, “Palve”, “Isamaa ilu hoieldes” jne 🙂

Ok. Aitab sarkasmist. Tegelikult selle idüllilise elu taga on igapäeva mured ja valud nagu igas riigis. Nii nagu eelnevalt olen edastanud siin ka elu pahupoolt ning traagikat, siis sellega ka jätkan. Seda ikka selleks, et hoiaksin pea selge ning saaksin aru, et muru ei ole alati rohelisem teisel pool aeda.

Nädalaid tagasi hüppas Dubais üks naisterahvas oma 11-kuuse lapsega katuselt alla. Mõlemad surid sündmuskohal. Nüüd nädal tagasi leiti villast kahe lapse surnukeha ning pereisa surnukeha basseinist. Väidetavalt olevat isa lastelt elu võtnud ning seejärel endale lõpu teinud. Mees oli hea töö peal ning pere elas jõukalt. Uurimine käib ning on ka kahtlust arvata, et tegemist on lavastatud enesetapuga. Kes seda teab, eks aeg näitab. Paljud elavad siin üle oma võimete. Dubai elustiil propageerib seda. Kui sul on hea positsioon tööl, siis see eeldab ka teatud elustandardit. See on ka koht, kus inimesed end panga ees lõhki laenavad. 

Selle nädala jooksul on mul olnud mitmeid emotsioone. Meeldivalt olen kohtunud eestlastega ning olen ka saanud jälle armast eestikeelt kasutada. Ebameeldivam pool on, et kahel korral reedel oleksin sõbraga inimese alla ajanud. Millised olid siis intsidendid:

1. Reede pärastlõunal olime teel Dubaisse. Sõitsime läbi Sharjah. Korraga hüppas teiselt poolt teed üle piirdeaia mingi Malabari. Ilmselgelt ei viitsinud ta oma tagumikku piisavalt liigutada, et 50m kõndida ja tunnelist minna. Kuidas see meie jaoks lõppes? Esmalt meeletu ehmatus, teiseks pidurid blokki ning viimaks lihtsalt palvetasime, et tagant tulev autodevoor meid teelt ei pühiks. Arvestada tuleb, et autode liikumiskiirus antud teelõigul on 90-100 km/h ning see ei ole Emirates Road, kus on 6 sõidurada. Me õnneks pääsesime vaid ehmatusega. See Malabari vend oli selleks ajaks juba punuma pannud ning tal oli täiesti poogen, et ta oleks võinud ise surma saada ning ka päris mitmed teised ohtu seada. 

Meie liikusime Dubaisse ning seal pidasime maha ühe piljardilahingu, mille suutsin ma isegi võita. Mitte keegi ei uskunud seda. Mina, kelle peamine mängustrateegia on õigele pallile pihta saamine, siis jah, ajalugu oli selleks korraks tehtud 🙂

2. Tagasiteel Ajmani ja minu lemmik silda kasutades panime tähele, et mingi tüüp ületab rahulikult silda. Reili ja Evelin, kes antud kurvide peal piisavalt on olnud teavad, et sillalt Exitit võttes ning siis sellele keerule minnes on esiteks kiirus veel suur ning teiseks nähtavus suhteliselt sitt. Sõber õnneks nägi teda ja andis signaali ja muidugi järgnes meil jälle pidurdus. Milline oli mehe reageering? Ta jätkas oma tavakiirusel tee ületamist samal ajal mobiiliga rääkides. Kas ei aja selline asi tigedaks ning kas sellised juhtumid ei kahanda tolerantsust teatud rahvaste vastu? 

Jah, ma muutun siin rassistiks ning ma ei kavatse seda ka varjata. Kui elu on mõnele vennale nii tühine, siis mine uputa end merre või hüppa kaljult alla, mitte ära sea ka teisi ohtu. Kui mu sõber oleks pannud pidurid blokki nii nagu ta seda Sharjahs tegi, siis oleksime kindlalt üle silla lennanud, kui mitte just betoonseinas lõpetanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s