Elu Saudi Araabias

Viimastel päevadel saame siin infot ja uudiseid Saudi Araabiast. Saudi Araabia on muutnud oma tööseadust selliselt, et alates novembrist inimesed, kes elavad ja töötavad riigis illegaalselt, nemad saavad ka karistatud.

Selle nädala alguses avanes tänavapilt selliselt, et poed olid tühjad ja kinni. Avatud olid vaid need poed, kus oli töötajaks kohalik saud või kehtiva tööloaga inimene. See annab pildi, mis suurusjärgus on riigis illegaalseid töötajaid. Siinkohal tahan kohe ära märkida, et mitte kõik ei ole illegaalsed omal soovil. Kuna ka Saudi Araabias käib viisa ja tööluba läbi kohaliku sponsori, siis tihti dikteerib just kohalik saud  sisserännanu staatust ja eluolu.

http://www.aljazeera.com/programmes/insidestory/2013/11/should-saudi-arabia-end-kafala-system-20131149730444689.html

Paljudel lihttöölistel on elutingimused alla poole arvestust. Nad saavad nii vaimse kui füüsilise terrori osaliseks. 01.11 tuli shokeeriv uudis, kus aasia töötaja sai julmalt peksa, kuna julges perenaist kõnetada:

http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2013/11/video-saudi-beating-worker-sparks-outrage-20131111626433559.html

Samas on Saudi naised oma õiguste eest seisma hakanud ning soovivad muuta seadust, mis ei luba hetkel naistel autot juhtida. Lubati küll suuri demonstratsioone, kuid kartuses järgnevateks sanktsioonideks tühistati suurem meeleavaldus. Saudi Araabias võid sa olla rikas ning tegus ärinaine, kes omab mitmeid ja mitmeid äriühinguid. Nimelt on Saudi Araabias üks maailma mõjukamaid ärinaiste ühendusi, kuid sellest hoolimata on autojuhtimine neile keelatud.

http://www.aljazeera.com/indepth/features/2013/10/shifting-gear-saudi-women-defy-driving-ban-20131027132853713829.html

Veelkord ja veekord avastan end mõttelt kui loen Delfi kommentaare, kas meil eestlastel on ikka põhjust selliseks halaks ja virisemiseks, millest meie meedia keskkond kubiseb. Jah, olen nõus, et võrdlema ei pea alati halvimaga, kuid kui me ei ole rahul, mis meil on, siis me ei ole ka kunagi rahul, mis tulevik meile tooks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s