Paberimajandus…just love it!

Väike infonurgake inimestele, kellel on kunagi plaan Ajmani elama tulla….

Nimelt on Ajman ainuke emiraat, kus nõutakse kanalisatsioonimaksu. See on ca 20 eur kuus. Kokkuvõttes ei ole see väga suur summa, sest üürid on siin soodsamad kui teistes emiraatides kui näiteks Abu Dhabis, Dubais või Sharjahs. Põhi probleem on selles, et 99% kinnisvaramaaklerid jätavad selle pisidetaili teile manimata. Ma sain ka üks päev arve koju summas 90.10 AED. Esimese pilguga arvasin, et tegu on vee- ja elektriarvega. Seega ei pööranud suurt tähelepanu.

Ma teadsin, et pean vee ja elektri eest FEWAle 1500 AED deposiiti maksma, kuid ma üritasin seda viivitada nii kaua kui võimalik. Ühel päeval tuli majavalvur mingi paberiga mulle ukse taha ning ütles, et siin on konto ja tee makse ära, muidu võid 5000 AED trahvi saada. Võtsin vajaliku paberi temalt ning tegin kohe pangast ülekande. Kuna ma ei teinud vahet Ajman Sewerage´l ning FEWA´l siis läksin järgmine päev oma maksekorralduse ja sularahaga Ajman Sewerage´i, kuna neilt olin ma saanud arve. Seal tehti mulle selgeks, mis on nende kahe asutuse erinevus ning, et see arve on vaid teenusearve, et võin oma reovett potist alla lasta. Ok. Kõik on väga kena. Võtsin välja arve ning küsisin, et kui kuumakse on 90.10 AED, miks on mul märgitud summa eelnevate perioodide eest 270.3 AED. Tuli välja, et see oli 3 kuu deposiit garanteerimaks õigeaegseid makseid. Jällegi ei hakka ma vaidlema firma poliitika üle, kuid arve võiks olla konkreetne. Maksed eelnevate perioodide eest või 3 kuu deposiit on kaks eri asja ning peaks olema arvel ka vastavalt märgitud.

Korraga sekkus vestlusesse mingi kohalik vanem härrasmees ja ütles, et kui ma tahan oma rendiepingu kinnitada, siis pean saama neilt allkirja Ajman Munitsipaali tarbeks. Selleks, et saada allkiri pean ma maksma teenuse aasta aega ette ning pluss see 3 kuu deposiit. Sellel hetkel olin ma pehmelt öeldes juba ärritunud. Mees selgitas, et see on nende poliitika ja on alati nii olnud. Olgu. Mina peaksin lugema kõik seadused ja nüanssid läbi, kui siia elama asun, kuid minu point ei olnud selles. Ma tahtsin neile selgitada, et asjad ei tohiks nii käia, et saan koju ebamäärase arve ja kui tulen kohale maksma, siis saan üllatuse osaliseks , et voilaa nüüd maksa 200 eur veel juurde ning tee kogu aasta makse ära. Samas ma ütlesin neile, et kui ma juba maksan aasta ette, siis mille eest te veel 3 kuu deposiiti küsite. See küsimus jäi selgusetuks. Mulle öeldi, et pean maksma 1350 AED ja alles siis annavad nad mulle allkirja. Ma ei hakanud nendega ka edasi vaidlema, sest see oli mõttetu. Mind suunati alla klienditeendindusse. Vaatasin veel enne arvelt, et nad aksepteerivad makseid deebet- ja krediitkaartidega, mis oli positiivne, kuna mul oli sularaha kaasas ainult nii palju kui arvel märgitud. Võtsin klienditeenindusest numbri ja jäin ootama. Ma ootasin järjekorras 45 min ja läksin siis oma dokumentidega kassasse. Teenindaja oli meeldiv noor kohalik araabia neiu. Tegi kõik vajalikud protseduurid ning asusin maksma oma deebetkaardiga. Vastuseks oli: Vabandage, kuid peale kella 13:00 aksepteerime me ainult sularaha…..no comments. Keset päeva kuumuses kõndisin ca 10 min, et leida ATM ning vantsisin kogu tee tagasi. Võtsin uuesti numbri ja ootasin järgmised 20 min. Tema küsis minult hoopis 1170 AED millest 270 AED oli siis 3 kuu deposiit, mille siit välja kolides peaksin teoreetiliselt tagasi saama. Ja nii ma olingi veetnud oma 3-tunnisest lõunapausist 2h ja 45 min Ajman Severage´s. See oli vaid algus…

Järgmine päev pidin minema FEWA´sse (Federal Electricity & Water Authority). Õnneks käisin eelmine õhtu ühe sõbraga söömas ning ta näitas mulle mööda minnes, milline on vastav hoone. Lõunapausi ajal võtsin takso ja palusin mind sinna viia. Taksojuht ei saanud üldse aru, kuhu ma lähen. Ma loobusin seletamast ja palusin tal lihtsalt otse sõita ja juhatasin ta kohale. Kogu hoone on remondis ning klienditeenindus oli ajutiselt suunatud nö soojakutesse. Võtsin seal järjekorra numbri ning ootasin ca 10 min. Seal öeldi mulle, et see ajutine soojak on ainult arvete maksmiseks ning mina pean oma probleemiga peahoonesse minema. Jah. Nimelt sellelesse hoonesse, mis on igalt poolt tellingutega ümbritsetud ja kus „kümme väikest neegrit“ ümberringi tunkedes ringi siblivad. Ok. Leidsin lõpuks ka sissepääsu ning seal sees toimus isegi mingi elu. Läksin infoletti, et küsida, mida ma tegema pean vältimaks järjekordset mõttetut ajakulu. Kohalikud mehed ja mingid Pakistani vanurid ei arvanud miskit sellest, et ma järjekorras olen ning kõik pressisid infotöötajani kuis jaksasid. Mingi hetk muutusin ma juba sarkastiliseks ning ütlesin, et aga palun. Võtke nii palju aega kui tahate. Ma olengi siin ainult oma vaba aja sisustamiseks.

Lõpuks klienditeenindaja võttis mind käsile ning andis avalduse täitmiseks ning sain ka järjekorra numbri. Selles järjekorras istusin ma kõigest 30 min J. Teenindaja oli väga meeldiv naisterahvas. Võtsin välja ka maksekorralduse koopia, et tõestada deposiidi maksmist. Naine vaatab ja ütleb, et ma olen teinud makse valele kontole. Nimelt see konto on arvelduskonto, kuhu toimub tasumine igakuiste arvete jaoks. Deposiit 1500 + 50 AED teenustasu tuleb aga maksta sulas neile. Sel hetkel ei olnud minus enam mingeid emotsioone. Naine ütles, et tulgu ma järgmine päev varahommikul tagasi ja las ma räägin juhatajaga ning äkki nad saavad kontode vahel raha ümber tõsta. Ma ei hakanud oma pead vaevama sellega, et kulutada järgmised tunnid ning maksta uuesti takso sinna ja tagasi. Kalkuleerisin natuke. Tegin oma konto praktiliselt tühjaks ning maksin uuesti 1500 AED neile. Nüüd olen oma vee ja elektri eest ca 300 eur ette maksnud. Ühesõnaga selle nädalaga on minult sisse kasseeritud täiendavad 500 eur, millega ma ei ole arvestanud. Kohati on see minu enda teadmatus ja rumalus, teisalt info puudumine firmalt, kes stuudio mulle rentis. Ma ei ole raha kuhugi kaotanud, sest see on nüüd ettemaks, aga kui teed ettemaksu aasta peale, siis antud olukord minu pangakontot see ning ka järgmine kuu ei lohuta eriti.

Nüüd võtan sammud järgmine nädal ka munitsipaali, et saada lõplik allkiri oma rendilepingule ning alles siis olen täieõiguslik Ajmani elanik.

Ma ei ole pahane ühegi teenindaja peale, sest ma saan aru, et nad teevad oma tööd. See, et siin küsitakse ettemakse on ka arusaadav. Kuna enamus riigis elavatest töötajatest ei ole antud riigi kodanikud ning nad võivad iga kell oma kohvrid pakkida ja riigist kaduda, siis on arusaadav, et kõik soovivad oma nahka säästa nii palju kui võimalik. Samas minu raha kandmine valele kontole on puhtalt minu enda lollus, et ma ei kontrollinud majavalvuri juttu üle. Mille kuradi pärast andis ta mulle vale arvenumbri, aga see selleks. Mees andis mulle voodi ja viib aegajalt mul prahti välja. Pikka viha ma ei pea J.

Kõige rohkem teeb vihaseks asjaolu, et info ei ole ühene ning info ning arved ei klapi omavahel. Kui sa tahad minult antud summat, siis saada mulle ka antud arve. Ära saada mulle koju arvet 360 aed ja kui kohale tulen, siis küsid minult 1000 AED juurde. Ära ütle mulle teise korruse kontoris, et pean maksma 1350 ja kokkuvõttes võetakse 1170. Need on pisidetailid, mis ärritavad. Kokkuvõttes jääb mulje, et nad ei tea ise ka mida nad teevad. Samas mitmeid tunde nende klienditeeninduses veetes sain aru, et ma ei ole ainuke ullike, kes ei tea mis ja kuidas. Seega võiksid nad küsimuse endale esitada, kas nad on teinud endast kõik oleneva, et info oleks kiire ja selge. Me kõik soovime endast mõelda parimat, kuid ma siiralt usun, et oma lühikese elu jooksul on mul olnud piisavalt kogemusi erinevate ametkondadega. Siin olles jääb mulje nagu oleksin maalt ja hobusega, kes esimest korda näeb arvet ja kuuleb sõna deposiit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s