Dubaisse tuleku meelespea

Tere,

Olen küll kõikidele asjaosalistele vastava info meilile pannud, kuid jätan ka siia märke, kui keegi soovib oma mälu värskendada ja neile, kes infot tulevikku tarvis koguda 🙂

Mõned soovitused reisile tulles:
– Kaasa võtke ka pikema varrukaga jakk, sest õhtuti jaanuaris ja veebruaris on temperatuur nii 17-18 kraadi
– Võtke kaasa mugavad jalanõud, sest kõndimist on palju – eriti kaubanduskeskustes
– Lennukis on hinna sees kõik joogid/söögid, k.a alkohoolsed joogid
–  Viisa printige välja ja HOIDKE ALLES REISI LÕPUNI
Praegu on Dubai Shopping Festival, seega palju kaupu soodushindadega ning arvestage, et kohvrisse jääks ka ruumi uue ja huvitava jaoks.
– Kauplustes, kohvikutes, ühistranspordis käib arveldus ainult dirhamites. Eskursioone saab tasuda nii USD kui EUR eest. Rahavahetuspunkte on iga nurga peal ja samuti on sularahaautomaadid kätte saadavad. Deebet ja krediitkaarte aksepteerivad enamus poed.
–  Dubai rannad on avalikud. Sissepääs 5 AED – ca 1 EUR. Auris first hotell viib kliendid Jumeirah randa (see on Burj Al Arab juures). Transfeer randa ja tagasi on klientidele tasuta.
– Auris First hotellis on kõikides tubades kööginurk koos vajaliku köögitehnikaga. Saate seal ka ise süüa valmistada ning toidu sisse toomine ei ole keelatud. 100m kaugusel on ka Carrefour, kus on võimalik kõik vajalik söögipoolis osta.
– Metroo asub hotellist 5min jalutuskäigu kaugusel. Reedeti avatakse metroo kell 13:00 – peale palvust.
– Fujeirah on rannapuhkuse koht ning seal on hinna sees hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid. Hinnas ei ole joogid lõuna- ja õhtusöökide juures.
– Alkohol varuge siis ise kaasa 🙂
–  Pagasimäärad lennukis – 30kg äraantav pagas ning 8kg käsipagas. Vaadake, et käsipagasisse ei satuks teravaid esemeid, ega vedelikke, mille maht ületab 100ml. Kõik vedelikud (lõhnad, kreemid jne) peavad olema taassuletavas kilekotis.

NB: Jõudes Dubai lennujaama ning lennukist väljudes on päris pikk maa kõndimist. Lennujaama töötajad suunavad Teid õigesse kohta. Kui saabute peaaegu lõppu ning Teie ees on silt „Visa Collection“ vasakut kätt, siis ignoreerige seda ja minge eskalaatorist ülesse. Otse ees on passikontroll. Passikontrollis võib minna kuni 1h olenevalt järjekorrast. Passikontrollis tehakse Teist pilt ja võidakse küsida, kus ööbite. Seal vastake „Tourism group in Dubai“. Võite näidata ka reisivoucherit. Peale passikontrolli paremat kätte peate läbima väikese turvakontrolli, kus valgustatakse Teie käsipagas ning siis otse ees on juba pagasilindid. Kui olete pagasi kätte saanud ning uksest väljunud, jõuate ruumi, kus on palju autorendi firmasid. Otse vasakut kätte näete inimesi ootamas ja paremat kätt on EXIT. Kui tulete EXIT´st välja, siis olen mina juba vastas. Ma võin garanteerida, et olen ainuke valge ja blond naine seal kõikide araablaste, pakistani ja indude keskel. Seega ei tohiks olla mind raske eristada 🙂

Enne reisi:
*Kontrolli, kas pass on kehtiv 6 kuud peale reisi.
*24 tundi enne väljalendu kontrolli üle lennuajad
*Kontrolli, kas voucheril on õigesti märgitud reisija nimi, lennuaeg, lennu nr. jne – ebatäpselt vormistatud voucher vahetatakse ringi.
*Kui reisidokumendid on korras, pöördu lennule registreerumiseks lennujaamas check-in´i teenindusletti.
*Tutvu registreeritava pagasi lubatud kaaluga.
*Paki hoolikalt suuremõõtmeline pagas (surfilaud, lapsevanker, muusikainstrumendid, golfi- või kalastusvarustus), sest lennufirma ei vastuta transportimisel tekkida võivate kahjude eest.
*Enne kodunt väljumist kontrolli, kas pass, kindlustus ja reisidokumendid on kaasas.

Ilusat reisi,

4 Comments Add yours

 1. K. ütles:

  Tere, palun abi . Kas vastab tõele, et alla 25 a naine, kes ei ole abielus ei pääse Dubaisse???
  Piletid on ostetud, hotell broneeritud, nüüd ilmes aga selline fakt 😦

  1. liinap ütles:

   Tere,
   Kuna Eestiga on AÜE-l viisavabadus, siis kõik Eesti Kodanikud saavad ilma viisata riiki siseneda. 99% tõenäosusega saate ilusti piiri ületatud ilma tõrgeteta. 1% on võimalus riiki sisenemiseks keelduda, kui ärate kahtlust, et riigi külastamise eesmärk ei ole turism. See 1% keeldumise õigus on aga kõikidel riikidel, sest viimase otsuse riiki sisenemise kohta teeb migratsiooniametnik lennujaamas.
   Ühesõnaga muretsemiseks ei ole põhjust ning seda enam kui teil on tellitud hotellid, mida saate ette näidata.

 2. Merca ütles:

  Tere,
  Oleks mõned kysimused Dubai kohta-reisi plaan tehtud juulikuus.

  1. liinap ütles:

   Tere,
   Saate saata kõik küsimused liina.pihu@gmail.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s