Esimene päev Hiinas

Kuna kogemusi ja elamusi palju, siis üritan meie reisi etappideks ära jagada. Alustan meie Pekingi päevist 🙂

Startisime Liisiga Tallinna bussijaamast 04.11. Stiilselt jõudsime bussijaama 12 minutit enne bussi väljumist. Võtsime sisse oma kohad ja 5h bussisõitu algas. Lennujaamas olime õigeaegselt – märkus Tiinale – jah ma olin lennujaamas 2h enne lennu väljumist :P. Kui saime check ini tehtud, siis avastasime, et ainult kuni Berliinini. AirBalticuga ei suhtle vist ükski lennufirma, kes lubaks check in lõpuni teha :P. Igaljuhul andsime oma kotid ära ja läksime kohe võileiba ja Red Bulli tarbima.

Käsipagasi kontrollis oli tore vuntsidega mees. Nägi välja nagu noor Kreutzwald :P. Berliinis saime ka teised piletid ning läksime oma Hiina poiste juurde lendu ootama. Tegeli lennujaam on ikka paras porno küll. Mingi turvakontroll küsis meilt, miks me saksa keelt ei räägi. Ma vaatasin teda jahmunult ja mõtlesin, et kas peaksin 😛

Igaljuhul ootasime seal oma lendu ja lennukis olime jälle suhteliselt tagumises otsas. Lend oli piinarikas. 9h tiksumist ja olimegi kohal. Toit oli maitsev ja teenindus ka meeldiv. Pekingisse jõudsime keskpäeval ning meid Liisiga teades oli kogu meie reis ette planeerimata. Minu plaan A oli ju Hiina viisa saada 😛 Pekingisse maandudes ei teadnud me ju isegi, kus meie hostel asub. See ju ei üllata teid…..

Lennujaamast küsisime taksot ja hinnaks öeldi 400 jeeni. See oli ilmelge priiskamine. Leidsime lennujaama metroo 25 jeeni eest ja panime punuma. Jõudsime Dongzhimeni peatusesse ning edasi seiklesime jala. Ei pea vist mainima, et linnakaart meil puudus 🙂 Uurisime metrookaarti.  Peale seda kui olime ringteelt 2 korda valesti läinud leidsime ka õige teeotsa. Ma ei leidnud küll kaardilt Dongi Jituio tänavat, aga kaardil oli Dongi Shitio. Minu jaoks tähendas see sama tänavat. Kui maja nr 51 ette jõudsime märkasime, et tegemist on mahajäetud hoonega. Ma tajusin Liisi murelikku pilku 😛 Läksin poodi, kus käte ja jalgadega tahtsin selgeks teha, kus on meie suur plaan minna ja kena armas hiina tüdruk suutiski meid õigesse tänavasse juhatada. Õnneks oli see suure maantee paralleeltänav, mis tähendab, siis meie mõistes suhteliselt getot 😛 Kui on kahtlane ja must tänav, siis on järelikult kodu.

Hostel oli äärmiselt mõnus ja täis huvitavat feelingut. Hostel asub praktiliselt Pekingi vanalinnas ning oli kogemus omaette. Meie moto reisil oligi, et vähemalt KOGEMUS. Toas oli neli voodit, millest mina sai nari ülemise voodi ja Liis diagonaalselt all. Üks toakaaslastest oli ka lahe briti tüüp Tim. Temalt saime uut ja huvitavat infi edasiseks reisiks. Teine oli ka meesterahvas, aga tema nime ma ei tea, kuna ta ei meeldinud mulle. Selline ülbe vennike.
Toast välja minnes olid kohe õues ning pissile pidid üle õue lippama 😛

Esimese päeva õhtul läksime kohe linna avastama. Minul oli kindel plaan ära näha kurikuulus Silk Market. Peale tunnist jalutuskäiku jõudsime põhimõtteliselt Kadaka turule, kus palju fake kaupa soodsa hinnaga. Sealt välja manööverdades peatas meid üks Hiina naine, kes pakkus ekskursiooni Hiina müüri juurde 200 jeeni eest. Muidugi me võtsime selle ja ütlesime, et maksame siis, kui reaalselt buss ka vastas on hommikul. Edasi olime ülimalt originaalsed ja läksime McDonaldsisse einestama. Menüü visati ette ja siis hakkasime näpuga näitama, mida kõike soovime süüa.

Öö saabus ja ma juba magasin, kui hosteli töötaja tuppa tormas ja mind äratas, et “Liina your friend is calling”. Ma vaatasin juhmi pilguga Liisile otsa ja ise mõtlesin, et millal ma juba sõbra siit leidsin. Tuli välja, et see oli see sama tädi, kes teavitas, et trip algab 30 min varem 07:30 hommikul 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s