3 emiraati päevaga ning tulemuseks päikesepõletus :)

Mina alustasin täna oma päeva kell 08.30 stardiga Dubaisse Mamzah randa. Seda oli ikka väga vara, kuna ma sain magada ca 4h. Igaljuhul jõudsin randa Dhaidi õpetajaga. Autoga parki sisenemisel on hind 30 AED ja ükskõik mitu inimest on autos. Eeliseks on, et saad jätta auto rannale lähedale ja ei pea palju kõndima.

Muide Sharjah poolt sisenedes on seal olemas ka täiesti avalik ja tasuta ranna- ala. Seal peate arvestama, et ujumine on rohkem laguunis, laineid ei ole ning rannas ei ole ka niipalju teenuseid. On olemas pesemisdušš, kuid puuduvad WC ja vahetamiskabiinid ja väikesed kioskid. Samuti puudub roheline ala, kus pikniku pidada.  See laguun on nagu suur välibassein. Ma juba mõõtsin pilguga, et saab korralikult pikka sirget ujuda.

Randa jõudsime kell 09:30 ning selleks ajaks oli õhtutemperatuur juba +34. Ma olen vist lootusetu juhus. Mina ärkasin 15 min enne pick upi – jõudsin pessu, trikoo selga tõmmata, kleidi selga visata ning uksest välja joosta. Minu kaaslane oli aga asju palju rohkem läbi kaalunud. Esiteks oli tal kogu rannavarustus alates rannatoolidest, mattidest kuni toiduni välja kaasas 🙂 Hea seegi. Teiseks oli tal shampoon ja palsam, mida hiljem pesemisruumis saaks kasutada. Minul neid asju polnud isegi mõttes. Igaljuhul ujusime korralikult ja kodus olles avastasin, et olen end täiesti ära põletanud. Valu on tunda korralikult ning trikoo on seljas paariks kuuks kindlasti 🙂

Ma mõtlesin, et käime rannas ära ja tuleme koju tagasi. Jõudsime Dhaidi ja siis tuli mõte, aga miks mitte minna Masafi linna “Reede turule”. Mõeldud – tehtud. Kui juba Masafis olime, siis mis enam Fujeirah ära ei ole. Jõudsime ka sinna. Vaatasime linna ja promenaadi üle ning mina pidin veel meeles pidama, mis tee see oli, kust tagasi minna. Ja juttu jätkus kauemaks ning korraga avastasime end hoopis Khor Fakkani rannast. Seal vaadati mind kui hiina imet, aga mis sellest. Nüüd ei olnud enam mõtet sama teed tagasi minna ja jätkasime teekonda Dibbasse ning sealt ringiga Masafi ja uuesti koju. Kokku sõitsime ca 400 km ja külastasime 3 emiraati – Dubaid, Sharjah´t ja Fujeirah. Emiraatide idarannik on ikka väga kena ja sain oma varba ka India ookeani pista.

Muidugi kuna ma arvasin, et lähen tunniks ujuma, siis ei võtnud kaamerat kaasa ning need hädised pildid on tehtud mobiiliga.

Nüüd olen kodus ja lähen magama ja oma valutavat nahka ravima 🙂

Teekond Masafist Fujeirahsse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s