Omaan ootab

Õhtust kõigile,

Mina arvasin, et ainult ma ise korraldan oma elu keeruliseks, kuid tuleb välja, et kohalikud aitavad ka igati kaasa sellele. Ma hakkan neljapäeval siit Omaani poole liikuma. Võtsin lennupileti Sharjah´st Muscatisse ja sebisin ka endale juba transpordi lennujaama. Neljapäeval kell 10:00 peaksin olema juba Omaanis. Asi tundub lihtne kas pole?


Sattusin täna Eesti Välisministeeriumi lehele ning seal oli suurelt kirjas, et Iisraeli passikandjad ja kellel on passis Iisraeli tempel riiki siseneda ei saa. See väike detail muutis mind natuke rahutuks. Hakkasin uurima ka teistest allikatest info tõesust. Tuleb välja, et pole tegelikult mingit probleemi ning ainult Iisraeli kodanikud ei ole Omaani Sultanaati oodatud. Ootame ja vaatame neljapäeva ära. Kas istun Muscati lennujaama piiripunktis kinni või lastakse mind inimeste sekka? Kui see pull peaks mul õnnestuma, siis arvan, et kirjutan Välisministeeriumisse ja soovitan info ära muuta. Tegelikult on sellisel juhul tegu ikka päris suure eksimusega, sest kui paljud jätavad oma reisiplaanid selle väikese templi pärast ära. Mitte kõik ei hakka oma passi Omaani pärast vahetama.
Muide viisainfot vaadates, siis Omaani sisenemiseks ei pea maksma viisat, kui tuled Dubai kehtiva viisaga, mille kehtivus on sisenemisel vähemalt 21 päeva ning olen saabunud emiraatidesse läbi Dubai (DXB) lennujaama. Eesti kodanikud kuuluvad ka sellesse priviligeeritud gruppi, kes saavad viisa taotleda piirilt 6 OMR (12 EUR eest) – 6 OMR maksab lühiajaline 14 päeva viisa. 30-päevane on 20 OMR viimaste andmete põhjal.

Ma plaanisin alguses rentida auto, aga siin tuleb ette kohe teine takistus. Siit minnes ei ole probleemi. Pean rentima auto, millel on kindlustuskate ka Omaanis. Tagasitulek muutub juba koomiliseks. Tagasitulles pannakse mulle passi elamisluba ning tempel ning sellest hetkest automaatselt ma ei tohi enam rendiautoga sõita, kui mul pole kohalikke lube. Vot tak. Hattast koju tulen kaamliga 🙂 Seega mu tagasitulek on vist ilmselt ka lennuk, aga sportlik huvi töö mõttes oleks võtta buss. Buss liigub Muscati ja Dubai vahel. Kui saaks ka selle ära proovitud, siis oleks mida tulevikus klientidele soovitada/ mitte soovitada 🙂

Minu lennufirmaks on Sharjah enda oma odavlennufirma airarabia :). Kui tahad 20kg kohvrit kaasa võtta, siis maksab kõigest 2 EUR peale ja kui tahad süüa sis 5 – 15 EUR olenevalt, mida tellid. Muidugi on võimalik eraldi tellida ka Halal toitu. Qatar Airways ja Ethiad ning Emirates on siin maailma uhkemad ja kallimad lennufirmad, aga nendega veel lennanud ei ole 🙂 Nii kaua kuni lennuki “suunatuled” ja “järelkäru” töötavad, siis sobib ka AirArabia 😛 Täpsemalt lennukogemustest räägin järgmise nädala lõpus – eeldusel, et mind lennule lastakse oma Iisraeli templitega ning ma ka eeldan, et tagasi saan valge inimese kombel.

Kuna ma siin viimasel ajal võimalikult palju mehi ära kasutan ning eelisjärjekord on nendel, kellel on auto 🙂 (vähemalt nii kaua, kuni mu lubade probleem pole lahendatud), siis olen mõelnud “tasuta lõunade” peale. Öeldakse küll, et tasuta lõunaid ei ole olemas, kuid ma ei liigitaks neid väljasõite ja ühiseid söömisi kui tasuta lõunaid, vaid ma näen neis pigem kui nende ärilist kahju 🙂 Elu ei ole alati aus, aga fakt on see, et neil on oma tagamõte ning miks mitte siis kasutada seda kõike nende endi vastu….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s