Siin on palju muudki kui Burj Arab ja Burj Khalifa…

Olen siin vaadanud ringi ja uurinud, mida teha vabal ajal. Ma ei ole eriline ranna sõber ning shoppamine ka mind nii ei köida (va kingapoed Poolas :P). Seega olen hetkel leidnud endale mõned tegevused, mida ära proovides teile ka siis kirjeldan. Kuna tegemist on ikkagi minuga, siis ei saa eeldada, et need kõik sujuvalt kulgevad…

1. Minu esimene suur excitment on krabijaht Umm Al Quwainis. Seal on tagasihoidlik 3* hotell, otse rannas, flamingod oma roosade kehadega kaugustes ja kui saabub pimedus, siis….. paneme päästevestid selga, hüppame paati ja sõidame ühe väikese saarekese juurde. Saame endale kätte mingid toikad, millega siis krabisid taga ajada. Kui pimedas ja õnnelikuna oma krabikese kätte saad ja sellega tagasi kaldale jõuad, siis teeb kokk sellest veel maitsva toidu – mitte, et sealt palju süüa saaks, aga ikka – oma sõjasaak 🙂 Saab veel rahulikult hotellis ööbida, hommikust süüa ning rannas päikest võtta. Minule tundub igaljuhul hetkel ülipõnev 2 päevane relax 🙂 Võimalik, et kõrbes olemine oma juba oma töö teinud.

2. BloKarting – kirjutasin sellest ka põgusalt Facebookis, kuid seda ma lihtsalt tahan ära teha, kas siis Dubais või Abu Dhabis. Kindlasti ei ole see kerge, aga mõte, et 3 ratast mind maa küljes hoiavad, on päris hea.

3. Abu Dhabi lähedal Liwa kõrbes on üks ülikihvt 4* hotell. Keset kõrbe – middle of nowhere ja peale luksuslike tubade saab seal teha “sand boardingut” – peaaegu nagu lumelauasõit, ainult et liival

4. Ise pole näinud aga külarahvas räägib, et kuskil 50km raadiuses minu kodust on ka kuumaveeallikad. Kui panna välja vann täidetud veega, siis on mul enda isiklik kuumaveeallikas olemas 😛 Aga usume külarahvast ja kaeme selle ka üle.

Räägin ka natuke klatšijuttu, miks Umm Al Quwainis pole palju suuri ja uhkeid kuurorteid, kuigi rannajoon on muljetavaldav. Elas kord üks sheikh, kellel oli palju lapsi erinevate naistega 🙂 Kui Sheikh suri, sai vanem poeg tiitli omale ning tal olid suured plaanid teha suur hotellikett mööda randa (midagi sellist nagu Taba Heights). Kuid ka see vennike oli nõrga tervisega ning haigestus. Kui ta suri, siis sai võimule tema noorem poolvend, kes pani kõikidele suure venna projektidele veto peale. Seda lihtsal põhjusel – tema sai võimu peale isa surma ja tal oli teine ema. Nii lihtne see ongi. Nüüd kükitavad oma 35 000 elanikuga emiraadis paari hotelli keskel ja mõtlevad kui hea ja idülliline elu neil on seal.

Umm Al Quwaini vanalinn oli super. Vanalinnamüür oli liivakivist tsitadell (nii nad väitsid) ja selle keskel mõned väikesed araabiapärased majakesed suhteliselt väsinud ja kulunud. Mida iganes ma selle emiraadi kohta ei ütleks ja nalja ei tee, on see mu vaieldamatu lemmik. Kui tahad eemale kogu sellest kärast ja melust ning ei soovi trügida hindude ja pakistanlastega võidu, siis seal on rannas väga hea ja lahe olla.

Dhaidist lõunasse jääb Al Ain. Sinna ma veel jõudnud ei ole, kuid pool linna kuulub Araabia Ühendemiraatidele ja teine pool Omaanile. Tahaks näha, kuidas seal see linna eraldus on organiseeritud.

Global Village avatakse ka kuu aja pärast. Seal soovin ka ära käia. See küll meeletu turistikas, kuid tundub koht, kus kord elus oma jalg pista.

Ah jah, Dubai Mallile lähen ka veel. Mul on seal vaatamata see veealune loomaaed ja siis see purkskaevu show. Küll ma jõuan sinna liiga vara ja küll jälle liiga hilja.

Need on siis mu september – oktoober plaan, kus tahan ära käia ning millega teistele nalja teha.

Pildil on siis Tilal Liwa hotel keset kõrbe ja seal kaugustes ei ole meri….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s