Dubai Creek ja Hyatt Dubai Park

Alustan sellest, et eluga harjumine võtab ikka päris kaua aega. Ma ei ole rassist, kuid elu Egiptuses on kordades parem kui siin – ja siinkohal ei pea ma silmas majanduslikku poolt.  Siin soovitakse kõike jälgida seaduse järgi, kuid kokkuvõttes ei jälgi keegi mitte midagi. Egiptuses sa tead vähemalt kohe algusest, et asi kisub kaootiliseks 🙂
Emiraatides võiksin ma töötada pangas. Pank on avatud pühapäevast – neljapäevi 09:00 – 14:00. Kui lähed kell 13.30, siis võid juba ust kraapida ja kui see satub olema veel neljapäevane päev, siis ime pöialt pühapäevani.

Kui sa satud poodi, mida hakatakse sulgema, siis ei mingit hoiatust. Sekundi pealt lüüakse tuled surnuks ja kombi pimeduses väljapääs (seda ei juhtu kindlasti eraettevõtetes, vaid ainult nendes, mis on osaliselt riigi kontrolli all).

Teisipäeval käisin koolitusel, kus õpetati, kuidas online-põhiselt kõiki kindlustusjuhtumeid määrata ning olla vastavuses Dubai terviseministeeriumi nõuetega. Muidugi oli koolitaja hindu ja kõik peale minu, kes seda koolitust võtsid, samuti hindud. Esiteks algas see nii vara ning ma olin unine ning teiseks viis kuidas nad suudavad inglise keelt rääkida on nagu unelaul lapsele 🙂 Seega ma nokkisin seal ning silmad vajusid vägisi kinni. Sain küll koolitajalt tuliseid pilke, aga ma lihtsalt ei suutnud.

Peale koolitust läksin partneritele külla. Kokkuvõtlikult: miks minna otse kui saab ringiga. Ja mida muud mul seal autode vahel heitgaase sisse hingates ja põrgukuumuses teha olekski – naudin ilma 🙂

Pärast selle nädala rabelemist ning aru saamist, et pean olema rahulik ning pean kõik minna laskma, otsustasin eile Dubaisse minna. Soetasin cherry-laadsest portaalist Dhow Kruiisi piletid, pakkisin kaamera kotti ja alustasin vapralt teekonda bussijaama poole. Ma muidugi eeldasin, et saan auto rentida, aga kuna oli reede ja just palvuse aeg, siis lootus sureb viimasena 🙂 Lootus suri, kui ma juba bussjaama jõudsin.

Tavakohaselt jäi kohe paar autot seisma, kes mind lahkelt oleks nõus Sharjasse viima. Mina tahtsin Dubaisse. Üks habemik ütles, et Dhaidist buss ei lähe Dubaisse. Mina seda muidugi ei uskunud. Olen ju ise mitmeid kordi Dubaist Dhaidi sõitnud, buss nr 700 Fujairahsse :). Igaks juhuks helistasin RTA-sse üle. Klienditeenindaja päheõpitud loosungitega, kuidas ta on ülihäppi, et saab mind teenindada kinnitas bussi peatumise Dhaidis. Olin õnnelik ja saatsin mehed pikalt ja ootasin edasi 45 kraadises kuumused. Kui nüüd Fujeirah buss lähenes ja siis ilma peatuseta möödus oli suhteliselt raevus 🙂 Esiteks koos bussijaama kõndimisega ja ootamisega olin 40 min põrgukuumuses olnud, teiseks peale vihastamist kogu maailma peale helistasin uuesti RTA-sse ja sõimasin esimese klienditeenidaja läbi 🙂 Klienditeenindaja küsis, kuidas saab mind aidata. Ütlesin, et otsigu buss Dubaisse. Peale palavuse ja vererõhu, mis tõusis taevasse oleksin äärepealt pildi taskusse pistnud. Kükitasin natuke aega ja kogusin ennast….. seda nüüd küll vaja ei ole, et ma keset tänavat kokku kukun ja siis kogu küla tormi jookseb 🙂 selline staar ma ka nüüd olla ei taha.

Õnneks tuli Sharjah buss paari minuti pärast ja ma sättisin end sellele. Sharjah bussijaamas pidin leidma bussi, mis viiks Deira City Centre´sse –> infoks, et buss nr 307 ja 7 AED ja peatub kohe Deira City Centre kaubanduskeskuse juures. Mind suunati Sharjah´s mingi varikatuse alla ning jäin oma bussi ootama, mis seisis eemal. Siin riigis ei oota vist keegi, et buss oma kohale sõidaks. Mehed läksid ise bussi, tegid ukse lahti ja võtsid kohad sisse ja oh seda pettumust, kui tuli välja, et hoopis teine buss sõitis peatusesse ja mina sain esimesena bussi – ainuke loll, kes õige koha peal ootas 🙂 Busted 🙂

Terve nädal aega olen ma unistanud KFC krevettidest. Olin täiesti kindel, et nii suures ärikeskuses on KFC. Jõudsin Food Courti ja ainuke kiirtoidu kett, mis oli remondis ja avatakse septembri lõpus oli KFC – no ei ole nii. Ma olin niigi tige ja enesetunne oli sitt ja siis kui ma veel seda ka nägin, siis Sibte jäi õige tasa. Ta sai aru, et sealt ei tule midagi head 🙂 Ma sain mingi alternatiivi ja tuju läks veidi paremaks. Nüüd oli aeg nii kaugel, et pidime üles leidma laeva, millega tunnisele kruiisile minna. Kuna ostsin voucherid internetis 8 EUR eest, siis olin valmis laevalt ämbriga vett välja kühveldama 🙂

Ilma suurema vaevata leidsime laeva ülesse ja nagu arvata võite olin ainuke valge inimene laeval 🙂 See andis märkimisväärse eelise – sain parima laua, toidud ja joogid serveeriti esimesena jne. Just siis kui arvasin, et olen VIP tuli mees ja küsis väga segases inglise keeles, kas tahan võileiba või pizzat. Sellest sain ma aru, kui palusin tal 3ndat korda korrata. Kas suudate uskuda, et isegi sõna Pizza oli keeruline mõtestada :). Ma sain aru, et pean valima ühe – seega sain väikese pizzakese ja Sibte võileiva. Pean mainima, et maitse oli hea. Mis kõige parem, teised said nii pizza kui ka võileiva, krt milline tüng 🙂 Oleks lihtsalt pidanud jah ütlema ja oleks ka teise portsu juurde saanud 🙂 Peale söömist läksime terassile ilma, et kellegi käest küsinud oleksime. Miks me ei küsinud? Laevameeskond koosnes 3 inimesest: väike bangladeshi mehike, kes jooksis klientide vahet võileivade ja pizzaga; valges hürbis mees, kes üritas muusikat mängima panna kord liiga kõvasti ja kord liiga vaikselt ja kolmas tüüp oli vist nende ülevaataja, kes lihtsalt istus üleval terrassil 5 mobiili nina ees ja tegi tähtsat nägu. Natukese aja pärast said ka teised aru, et seal all passida on mõttetu ning tulid ka ülesse. Selleks ajaks olime saanud juba parimad kohad hõivata 🙂

Kruiisi lõppedes ei näinud ma meeletult õnnelikke ja rahulolevaid nägusid ning sel hetkel olin rõõmus, et ei olnud see vaene turist, kes kalli raha eest kruiisi tellis 🙂 Muidugi oli sadamas ka suuremaid ja uhkemaid laevu, aga minu jaoks oli üks koht jälle nähtud ning mõistliku raha eest.

Liikusime edasi Hyatt Dubai Parki. Selle kohta mainin kohe, et see on väga rahulik ja ilus koht. Seda sellepärast, et kuna see kuulub Hyatt´le, siis kohalikud kardavad siseneda. nad arvavad, et peavad selle eest maksma ning et neid visatakse sealt välja. Ma ei tea, kas sinna sisenemine on ka reaalselt lubatud, aga väravas turvamees meid kinni ei pidanud. Kuna park on suur, siis peatasime isegi golfiauto, kes meid jahisadamasse ära viskas. Ma usun, et ta arvas, et olen Hyatti klient. Soovis meile veel ilusat õhtut jne 🙂 Nautisin vaikust jahisadamas ning siis liikusime edasi, et vaadata, kuidas neil ka seal golfimäng õnnestub 🙂 Dubai Creek klubi eest võtsime takso ja sõitsime Union väljakule, et ma jõuaksin oma bussile.

Kuna oli veel aega, siis mõtlesime, et sööme ühed Shawarmad. Vot sellist kehva teenindust olen ma näinud enne veel ainult Eestis 🙂 Kõigepealt laud, kuhu tahtsime istuda oli räpane. Loota, et see ära puhastatakse on palju tahta. Meid lihtsalt suunati teise lauda – milleks koristada kui saab ilma 🙂 Teine lootus oli, et äkki saame menüü. Ei. Selleks pidime üle platsi karjuma mida soovime süüa ja juua. Ok, sai ka see tehtud. Korraga tuleb filipiini naine 4 portsuga. Ma vaatan, et see ei ole vist meile. Meie tellisime kaks normaalselt mitte 4 vürtsikat. Natukese aja pärast oli teine filipiini naine meie juures. Seekord kahe shawarmaga üks normaane ja teine vürtsikas. Ma võtsin need vastu. Sibte küll ütles, et me tellisime kaks normaalset, mitte üks normaalne ja teine vürtsikas, kuid ma sundisin teda sööma. Ma ei võtnud riski, et need mu nina alt ära võetakse ning et meid teadmata ajaks ootele jäetakse 🙂 Peale arve saamist olin nõus sekeldused unustama, sest toit oli tõesti odav – 2 jooki ja 2 shawarmat maksis kokku 14 AED, mis on vähem kui 3 EUR.

Jooksin viimasel hetkel oma bussile ja tulin tagasi koju. Nüüd alustan oma uut töönädalat ning katsun võtta asju kergemalt. Kui nad midagi ei tee ja asjad ei liigu, mitte üheski instantsis, siis miks ma lasen ennast häirida. Minu jooksmine ja rabelemine ei muuda siin nii kui nii mitte midagi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s