Jeruusalemm – uus ja vana

See kõlab nüüd vist väga imelikult, kuid minu jaoks on Vana Jeruusalemma ekskursioon kõige igavam. Esiteks mulle ei meeldi rahvamassid, teiseks on see paljudele klientidele füüsiliselt kurnav ning kolmandaks olen ma väsinud kordamast, et “piiblitraditsioon räägib üht, kuid teadlased on tõestanud teist”. Keeruliseks läheb olukord aga siis, kui grupis on tõsiusklik.

Jeruusalemm ise on äge. Seal on palju nurgataguseid, kihvte kohvikuid ja söögikohti, lõputu shoppamine. Jeruusalemm vajab privaatsust, aega ning võimalust olla omapead. Suure grupiga tuleb lihtsalt liikuda punktist punkti ja loota, et sa kedagi selles laboründis ära ei kaota.

Päevane Vana Jeruusalemma ekskursioon vajab täpsust ja kiirust. Seal ei ole kohta kedagi taga otsida, kui keegi kaduma läheb. Selleks oleme üritanud organiseerida nii, et keegi oleks alati grupi lõpus kontrollimas. Päevaga läbime me palju ning näeme palju. Tagasi hotelli jõuate kindlasti väsinuna.

Päevaga katame õlimäe, Ketsemani aia,kõigu rahvate kiriku, nutunüüri, templimäe, kolgata tee, Püha Haua kiriku, Zioni mäe jne.

Uue Jeruusalemma ekskursioon on aga hoopis midagi muud. Külastame Hadassa haigla sünagoogi, mida kaunistavas Chagalli aknad; veedame aega holokausti muuseumis; vaatlemete Jeruusalemma maketti ning surnumere rulle Iisraeli muuseumis; pildistamispeatus Knesseti juures. Programmiväliselt üritan alati meid viia ka Yehuda turule.

Yehuda turg on selline äge koht, mida külastavad peamiselt kohalikud inimesed. Õhtuti muutub turg suureks avatuks baariks ja kohvikuks 🙂

Turult saab osta kohalikku veini, maiustusi, puu- ja juurvilja. Peamine maiustus, milleta Jeruusalemmast lahkuda ei saa, on värske halvaa. Halvaad on mitmeid sorte ning te saate alati maitsta enne, kui ostate. Minu eriline lemmik on šokolaadi-peacan pähkli-sidruni halvaa 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s