Carnivore ja Kenya Inn

Kuna turismile on 1:0 tehtud ning ka kõik teised majadusharud saavad juba oma osa, siis on mul piisavalt aega, et veeta aega arvuti taga ning meenutada oma reise, millest mul pole olnud aega kirjutada 🙂

Viimane asi, millest soovin Keeniast kirjutada on Carnivore restoran ning Kenya Inn külalistemaja. Carnivore on kindlasti üks kuulsamaid Keenia restorane. Seal lubatakse süüa piiramatus koguses eksootilist liha. Kõige eksootilisem, mida mulle pakuti oli krokodilli liha. Kui ma ei oleks teadnud, et tegemist on krokodilliga, siis oleksin vabalt võinud arvata, et söön kana 🙂 Koht ise on kena ning sinna maksab minna tühja kõhuga. Soovitav on enne teha ka broneering, kui te ei soovi oodata vaba lauda.

Carnivore restorani kõrvale kuulub ka Simba restoran. Erinevus on selles, et Simbas toimuvad meelahutusshowd ning toit on a la carte. Carnivores ei ole showd, kuid toit on nö buffee. See ei ole rootsilaud, kus lähed ise liha võtma. Teenindajad liiguvad mööda saali ringi ning pakuvad erinevaid lihasid. Salati ja kastete valik on teile juba eelnevalt lauale toodud ning eelroaks supp pakutud. Kõik joogid on a la carte.

Teenindaja alati annab ka nõu, mis kaste mis lihaga kõige paremini sobib. Samuti on nad sisse viinud süsteemi, mis annab teenindajale märku, kas tahate toidust puhkust või olete sootuks söömise lõpetanud. Lauanumber tuli asetada pikali, kui soovisite toitu seedida ning ma ei mäletagi enam, mida pidi tegema, et anda märku arve saamise soovist. Kindlasti ei olnud aga antud kogemus müstiliselt kallis. Inimese kohta ca 40 EUR koos toidu ja paari siidriklaasiga. Toit ise oli ca 30 eur ning joogid tulid ca 10 eur juurde. Muidugi võite ka märgatavalt suurema arvega lõpetada, kui tarbite rohkelt alkoholi ja just kallist alkoholi. Mina leppisin siidriga.

Restoran ise on middle of nowhere. Kui te arvate, et olete tubli tervisesportlane ning hakkate jala minema, siis eksite. Tehniliselt on muidugi võimalik ka jala sinna jõuda, kuid see ei vääri küünlaid. Ta jääb linnamelust üpris kaugele ning Keenia ei ole koht, kus tänavad oleksid hästi valgustatud:)

Keenias toimib ideaalselt Uber. Uber pakub 3 teenust. Saate oma eratakso, võite minna ka odavama variandile ning võtta jagatud takso ning isegi rollerid juhiga on Uberi hinnakirjas 🙂

Teine koht, mida ma tõeliselt promoda tahan on Kenya Inn külalistemaja. See jääb Nairobi lennujaamast ca 15 min sõidu kaugusele ning sobib hästi viimaseks ööks. Nairobis on päris hullumeelsed ummikud ning päris tark oleks jätta viimane öö lennujaama lähedale, et võita uneaega. Mina valisin välja väikese ja odava külalistemaja. Minu eesmärk ei olnud kuskil Crowne Plazas euroopa standardit nautida.

Kui ma võtsin takso ja hakkasin lähenema külalistemajale, oli tunne pehmelt öeldes sitt. Me sõitsime läbi väga kahtlasest rajoonist. Kohati tundus see mulle nagu mingi tööstusrajoon, mis vaheldus meie Lasnamäe ja Õismäega Keenia versioonis 🙂 Lõpuks jõudsime suurte raudväravateni. Väravad avas relvastatud turvamees ning korraga olime Pirital või Kakumäel 🙂 Selline eramajade kompleks, kus lapsed mängisid muretult tänaval.

Jõudsime minu külalistemaja ette ning taksojuht läks uksele koputama. Väike kena Keenia neiu tuli uksele. Ta keha oli täiesti märgi ning rätik ümber. Ma olen vist liiga kaua araabiamaailmas elanud, sest mulle tundus see kentsakas 🙂 Mind juhatati tuppa. Ma läbisin elutoa, kus kaks poissi telekat vaatasid ning mule näidati kätte minu tuba. Ma olin tõesti õnnelik. Minu toas oli ka eraldi vannituba. Ma ei pidanud teiste külalistega pesuruumi jagama. Toas ei olnud akent, kuid vannitoa ust lahti hoides paistis piisavalt valgust ka tuppa. Tuba oli puhas. Muidugi oli maja vana ning oli näha niiskuskahjustusi, kuid selle eest oli teenindus super.

Näiteks meil ei olnud seal kindlat hommikusöögi aega. Täpselt see kell, millal ärkasid ning süüa soovisid, siis perenaine ning ta abiline ka süüa valmistama hakkasid. Samuti oli perenaine hästi abivalmis ja viis isegi minu postkaardid postkontorisse. See, et mu sõbrad said Keeniast postkaardid on suuresti tänu just sellele imelisele naisele.

Õhtul istusin perenaisega söögilaua taga ning arutasime maailma asju. Seal oli ka üks “heleroosades prillides” ameeriklanna oma teises nooruses. Ütlen ausalt, et ma ei ole kunagi kohanud nii antipaatset inimest nagu see proua. Naine rõhutas kogu aeg, kuidas ta on miljonär ning kuidas ta on kogu maailma läbi rännanud ning kuidas ta ei vaja mehi, sest mehed on kõik sead. Naised saavad ise kogu oma eluga hakkama ning isegi voodis eelistab ta vibraatorit mehele 🙂

Sellise jutu peale tõusid mu ihukarvad püsti. Mitte, et ma ei laseks inimesel oma arvamust avaldada, aga kus ja kellele sa seda räägid. Esiteks suur miljonär ei ööbiks kuskil 20 USD külalistemajas, kus toa seintes paistab hallitus 🙂 Teiseks rõhutada oma rikkust naisele, kes on teinud läbi lahutuse, kasvatab üksi kahte poega ning rendib välja tube oma kodus, et hinge sees hoida!!!! Kurat, ainult mingi jänki saab olla nii taktitundetu 🙂 Minu iseloom ei lubanud sellel naisel särada. Kui hakkasin pärima, kus ta kõik reisinud on, siis tulemus oli suur mull. Polnud ta pea kuskil käinud. Esimest korda Aafrikas ning paaril korral Euroopas. Võimalik, et ameeriklaste jaoks on suur rändamine, kui USAS-st varba välja saavad.

Meie võõrustaja rääkis meile lähedalt korruptsioonist Keenias ning kuidas riik ei arene ning kuidas toimub võimuvõitlus erinevate hõimude vahel. Proua Ameerikast tegi suured silmad ning ütles, et miks keegi sellest USA-le ei räägi. Ma vaatasin sellel hetkel naisele otsa ning mõtlesin, et sa oled küll vist sündides peaga vastu kivi kukkunud 🙂 Ma retooriliselt pöördusin naise poole ning ütlesin, et minu arvates on Nairobis lausa USA saatkond. Kas teil töötavad seal pimedad ja kurdid 🙂 Igaljuhul saime tädi magama ning ühe mu elu mõttetuma vestluse seljatatud. Hommikuks oli tädi juba ära lennanud.

Ma tundsin hommikul majaproua eest piinlikust. Esindan ju ka mina seda “rumalat ja ülbet” valget rassi. Vabandasin naise ees, et see oli kohatu välja tuua oma rikkust teades, mis katsumusest teine su vastas on läbi käinud ning teha maha idee, et naine võiks kunagi uuesti abielluda ning õnne leida, isegi kui ta on üksikema ja eelmine mees oli lontrus. Me jäime veel terveks hommikuks jutustama kuni minu takso mulle järgi tuli.

Suur pood oli kohe paari minuti kaugusel külalistemajast ning käisin ja ostsin seal mõned snäkid. Poistele ostsin cokat ja krõpsu, sest ilmsegelt ei ole see kõige odavam kohalikule elanikkonnale. Me kallistasime ning lubasin talle, et kui ma kunagi Nairobis peatun, siis kindlasti ööbin tema juures.

Unustage ära maja kehv seisukord. See ehe kogemus mille te saate. Info sealse elu ja hõimude kohta on midagi, mida te ei saa vahetada ühegi 5 tärni hotelli luksuse vastu. Samas ma soovitan broneerida majutuse otse omanikult. Ta pakub oma teenust booking.com lehel, kuid jätke kogu raha naisele nii, et suured online firmad ei võtaks vahelt suurt komisjoni.

Kenya Inn Nairobi
97/1539 Fedha Estate, 00624 Nairobi, Kenya 
00 254 705 940567

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s