Kinnereti järv ning selle ümbrus

on

Reisi esimene pool on peaasjalikult ümber Kinnereti järve. Me teame seda küll Galilea mere nime all, kuid geograafiline nimetus on sellel Kinnereti järv. Mille poolest on see järv kuulus? Piiblilugudest on antud järv meile teada peamiselt Jeesuse imetegude poolest. Paljud aga ei tea, et tegemist on maailma madalama magevee järvega.

Järv ise on päris pisike. Ca 50km ümbermõõtu ja oletegi teinud järvele tiiru peale. Kinnereti järve ümbruses on mitmeid Kibutze ning seal asub ka Iisraeli vanim Kibutz. Alguses oli kibutzi eesmärk välja õpetada juudi immigrante põllumajandus alal. Hiljem võttis see hoopis teise eesmärgi ning suuna, kuid sellest täpsemalt, kui reisile tulete 🙂

Kinnereti järve suurim linn on Tiberias ning see oli sajandeid ka judaismi tähtsamaid keskuseid. Kes ajalugu teab, siis juudid on aastasadu Jeruusalemmast roomlaste kui ka araablaste poolt välja aetud. Tiberias linn ise ei ole minu hinnangul midagi erilist, aga kusagil peame me ju ööbima 🙂

Programmiväliselt külastame Jordani jõe ristimiskohta, kuid ütlen kohe ära, et see ei ole koht, kus Johannes Jeesuse ristis. Jeesus ristiti Surnumere lähedal. Sellegi poolest on seal alati võimalus näha ristimis tseremooniat ning muidugi on seal ka suur suveniiripood. Programmis on meil Kapernaumi linn, mida peetakse peamiseks Jeesuse tegutsemiskohaks ning külastame ka Tabgha kirikut, kus toimus üks Jeesuse imetegudest – kala ja leivaga inimeste toitmine. Jeesus vaigistas Kinnereti järve kohal tormi ning kõndis ka selle veel.

Päevaplaanis on ka Õndsate mäe külastamine. Seda seostatakse Jeesuse mäejutlusega, kuigi üksi teadlane pole kindlaks teinud, et see mäejutlus just selle mäel aset leidis. Kui te ei ole väga religioosne ning Jeesuse tegemised ei ole peamised, siis sealt avanevad ilusad vaated Kinnereti järvele 🙂 Õndsate mäel on ka kirik, mida Mussolini isiklikult on rahastanud.

Kinnereti järvel pakume lisatasu eest ka paadisõitu. See kestab ca 40-50 min ning saate nautida väikest vaheldust bussist. Kõik, kes paadisõidu õnnelikult läbi teevad, saavad ka tunnistuse. Tunnistus kinnitab, et olete sõitnud Jeesuse paadiga Galilea merel. Paadis saate endale ka osta natuke suveniire. Seal müüakse särke, kivikesi, püha vett ja kaarti Galilea merest ning selle ümbruses. Kaardil on ära märgitud Jeesuse imeteod ning tähtsad daatumid.

Kinnereti järve ümbrus on rahulik maapiirkond. Seega ei ole meil palju võimalusi pakkuda erinevaid söögikohti ning supermarketeid. Tavaliselt oleme teinud lõunapeatuse Püha Peetruse Restoranis. Toit on seal väga hea ning portsud suured.

Kinnereti järvele teeme koos Golani kõrgendikuga ühe päevaga ringi peale ning pärast Jeesuse imetegusid saame juba jätkata maistel teemadel 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s