Kuhu edasi?

Novembri kuu ja detsembri alguses on olnud mul päris huvitav elu. Alustan hoopis tänasest Etisalat telefonikõnest. Nimelt olen ma lausa 2 aastat truult oma elu kallimat internetti maksnud ning täna sain võrratu pakkumise: Detsembri kuu jooksul võin teha lausa tasuta rahvusvahelisi kõnesid oma lauatelefonilt ning seda lausa 5 MINUTIT järjest. Minu käest küsiti ka, mis on minu koduriik. Vastasin viisakalt, et Eesti. Järgnes küsimus, et kas on veel mõni riik…..ohh….mul on siiski ainult üks koduriik. Järgnes ahvatlev pakkumine, et ma võin tasuta helistada ka Somaaliasse, Mosambique´i ja Zimbabwe´sse. 🙂 Just, üks kõne Somaaliasse lahutabki mind täielikust õnnest.

See selleks. Nüüd hoopis huvitamatest asjadest…

Emiraadid andsid välja seaduse, mis annab riigil õiguse kõiki telefonikõnesid ning sotsiaalmeedia vestlusi jälgida. Ma usun, et kedagi see küll ei üllatanud. Me teame ju niigi, et meid jälgitakse ning kontrollitakse siin. See sama julgekaitseorgan, mille nime ma mainida ei taha ning mille tegevus sarnaneb KAPO tegevusega, on väga efektiivne ning aktiivne. Mõned päevad tagasi toimus meil kontori ees suurem aktsioon, kus need samad salajased vennikesed pidasid kinni ühe maasturi ning väikese rüseluse tulemusena pakiti 3 meest käeraudadega põhimõtteliselt auto pagaasnikusse.

Samuti tähistasime me siin AÜE sünnipäeva. Selle auks sõitsin sõbrannaga Al Aini, kus Al Jahili kindluses oli välja kuulutatud “kultuuriprogramm” koos valgusshowga. Siinkohal lubage täpustada, et valgusshow all mõeldi kindluse tuledesse sättimist ning kindluse värava ette mõlemale poole seinale suunati prožektoritega AÜE lipp. Kindlusest väljas tegid kohalikud mehed natuke yolla tantsu ning kui päike oli looja läinud liiguti kindlusesse sisse. Ühes nurgas pakuti süüa – ilmselgelt oli see kogu ürituse kõige popim koht. Teise auhinnaväärilise koha võttis enda alla tasuta pildistamine ning mõned inimesed olid ka lava ees koha sisse võtnud. Ilmselgelt ei olnud nemad näljased ega ka minu lemmiku rahvuse esindajad, kes ainult tasuta asjadele tormi jooksevad 🙂

Laval oli ilmselge teadmiste kontroll, et kui palju me antud riigi ajalugu teame. Peeti aatelisi ilukõnesid meie liidritest ning vaimsetest isadest ning kõik muu kiidulaul, mis on omane autoritaarsetele riikidele.

Kogu üritus oleks võinud olla väga kena ja ilus, kui vaid oleks rohkem tähelepanu pööratud organisatoorsele poolele. Meil on siin raha, meil on resursse, aga alati jääb nagu see üks detail puudu. Tekib küsimus: kuhu edasi? Kui on üritus, siis kas sellele ei ole piisavalt reklaami ning kui on reklaami, siis tulemuseks on pettumus. Kogu Al Jahili park oli täis inimesi, kes oma vaba päeva nautisid, kuid olen veendunud, et 90% nendest polnud aimu, mis kindluse müüri taga toimub.

Märgatavalt meeleolukam üritus toimus mõned päevad hiljem New York Ülikoolis Abu Dhabis. Üritus reklaamiti välja kui Nabati luuleõhtu. Nabati luule on sellele regioonile omapärane luulevorm, mis on kõige lähedasem eestis tuntud regivärsiga. Nabati luulet kuulsin ma ainult esimeselt esitajalt. Kõik teised esitajad viljelesid vabavärssi. Õhtu lõpetas üks väga kunstiline bänd, kus üks tõmmu ning kogukas naisterahvas esitas oma kunstilise tantsu, mis meenutas rohkem epilepsiahoogu. Siiski olid nad äärmiselt positiivsed tegelased.

Oma eraelus olen ma saanud pakkumisi olla “Slave”, samuti on minus nähtud “Master” materjali ning üks avaldas soovi hakata mulle “Maid” teenuseid pakkuma. Ta oli nõus isegi selle eest maksma, et saaks mu kodu koristada. Rohkem ma detailidesse ei lasku, sest ma ei tohi ju ometi oma perele ja lähedastele häbi teha 🙂 Kui kunagi leiate raamaturiiulitelt anonüümse autori, kelle seiklused ei kannata kirjamusta, siis selleks olen suure tõenäosusega mina 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s