Ärge piirduge ainult Dubaiga!

Kõik Araabia Ühendemiraate müüvad reisifirmad räägivad teile ainult Dubaist. Dubai on suur ja uhke linn koos mitmete ilusate hotellidega, kuid meil on siin 7 emiraati ning uskuge, et ka väljaspool Dubaid on aktiivne ja huvitav elu.

Täna peatun pikemalt Abu Dhabi linnal, sest on lihtsalt ülekohtune, et Abu Dhabi jääb paljudel täiesti avastamata. Jah, ma olen viimase kuu jooksul väga palju aega Abu Dhabis veetnud ning ma ei tee seda promo, kuna olen ainuke eestikeelt kõnelev ametlik giid Abu Dhabis. See linn on lihtsalt avastamist väärt. Kui te ei soovi veeta Abu Dhabis tervet oma puhkust, siis 2-3 ööks või siis Abu Dhabi linnaekskursioon on “Must have”.

Abu Dhabil on visioon 2030, milleks soovitakse valmis saada kõik oma hiigelprojektid. 2017 aastal avatakse Louvre Abu Dhabi, mis on ainuke Louvre väljaspool Prantsusmaad ning kuulub täielikult Abu Dhabi valitsusele. Selle imelise hoone on disaininud Jean Nouvel, mis on saanud inspiratsiooni oaasist “saar saares”.

Samuti on Saadiyat saarele planeeritud kogu Abu Dhabi kultuuri piirkond alates Meremuusemi, Guggenheim Abu Dhabi, Zayed Rahvusmuuseum kui ka Performing Arts Center, mis on oma futurlistliku disaini saanud Zaha Hadid sulest.

Zaha Hadid on disaininud ka Sheikh Zayed silla ning tema surma puhul austamaks tema elu ja tööd, kustutati terveks ööks Abu Dhabi kuulsama silla tuled.

Abu Dhabi kultuuri piirkonna tuleviku projektiga saab tutvuda Manarat Saadiyat keskuses, kus on alati ka kunstinäitused. Sissepääs on kõigile tasuta, kuid alati tasub üle küsida lahtioleku ajad, sest VIP sündmuste puhul võib hoone olla külastajatele suletud.

Peale kultuuriprojektide on Abu Dhabi palju panustanud ka keskkonda ning ümbritsevale loodusele. Nii on meil Sir Bany Yas saarel suur looduspark, kus elavad vabad looduses tuhanded flamingod, araabia oryx ja kilpkonnad. Seal on võimalus veeta luksuslik rannapuhkus või võtta päevased aktiivsed tegevused nagu näiteks kanuumatkad magroovide vahel, jalgratta- või jalgimatkad vabas looduses.

The Eastern Mangroves on Abu Dhabi lähim mangroovimets, mis on muudetud nüüdseks looduskaitsealaks. Seal on samuti võimalik nautida kanuumatku. Saadiyat saarele tulevad see-eest iga aasta munema haruldased kilpkonnad, mille tõttu ei ole lubatud õhtuti rannas käia ning ka tuled ja muusika on öösel vähendatud. Kui väikesed kilpkonnapojakesed kooruvad ning hakkavad mere poole liikuma, siis nad kasutavad teejuhiks kuu peegeldust merel. Kui nüüd on muud häirivad tuled rannas, siis väikesed mehikesed võivad oma teelt eksida ning hoopis majade poole liikuma hakata.

Muidugi saab Abu Dhabis harrastada ka motosporti alustades kõrbesafarist ning lõpetades päris eheda Ferrari autoga sõitmisest Yas Leisure Drive´s. Sinna vahemikku jäävad Ferrari Worldi kogemus, kardi- ning rallisõit. Liwa kõrbes on iga detsember-jaanuar võimalik osa saada Tel Moreeb festivalist, mis leiab aset maailma kõrgema liivadüüni jalamil.

Kas sa teadsid, et Abu Dhabi avalikul rannal on ainukesena kogu Lähis-Idas “sinine lipp”, mis tähistab kõige võimalikumat puhtamat randa, mida on võimalik rannas mõnujatele pakkuda? Abu Dhabi sadam võõrustab ka iga jaanuar maailma kuulsamat purjetamisvõistlust “Volvo Ocean Race”.

Kuna meil on siin kõik kõige-kõige, siis tänaseks hoiab Abu Dhabi maailma rekordeid mitmel rindel. Neil on maailma esimene Ferrari teemapark, maailma kõrgem kahte torni ühendav sild. Jah, Pretoria tornide vaheline sild Malaysias on nüüd 30 m ületatud. Abu Dhabis on maailma üks kallimaid hotelle, mille ehitus läks maksma ca 3 miljardit dollarit – Emirates Palace. Nad on maailma juhtival kohal pistrikute kasvatuses ning nende eest hoolitsemises; Guinessi Rekordite raamatus  kui kõige rohkem datlipalme istutav riik – 42 miljonit palmi jne.

Araabia Ühendemiraadid ning sealhulgas Abu Dhabi emiraat on UNESCO listis paljude arheoloogiliste leiukohtade kui ka kultuurinähtustega, aga sellest räägin pikemalt kui tutvustan teile Al Aini 🙂

Seniks ärge jääge internetis ainult Dubai uudistama, vaid vaadake julget Dubai emiraadist ka eemale. Kokkuvõttes moodustab Abu Dhabi emiraat ca 80% kogu Araabia Ühendemiraatide territooriumist, kuhu koondub ka pea kogu riigi nafta- ja gaasivarud.

Seniks lähen nädalalõppu nautima 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s