Elu Emiraatides karmistub

Üksinda elavad inimesed on muutumas siin probleemiks. Korteriomanikud ei soovi enam rendile anda stuudiod ning apartamente, sest tavapraktika näitab, et nad ei jää sinna kauaks üksinda.

Peale paari kuud tulevad juba kaebused, et nad ei suuda rendikulusid üksi kanda ning hakkavad otsima toakaaslasi. Tavaliselt ühte väikesesse stuudiosse suudavad nad end ära mahutada lausa 4-5 inimest.

See omakorda häirib naabreid, kes elavad oma idüllilist pere elu. Paratamatult, kus on rohklem inimesi koos, seal on ka lärmakam ning rohkem tülisid.

Minu majas oli vaba stuudio ning kui küsisin seda oma sõbrale, kes juhtus olema araablane ning mees, siis sellele tuli kohene ei. Kui ma küsisin neilt, aga mulle ju rentisite ning pikendasite renti, siis sellele lausuti, et mina olen naine ning veel eurooplane. Ühesõnaga ei ole ma probleemne element 🙂

Nüüd on mu sõbranna sama probleemi ees. Tema teeb probleemseks elemendiks fakt, et tal on vene pass 🙂 Vaatame, kuidas see olukord laheneb.

Ilmselgelt tõlgendatakse seadust siin valesti, sest seaduses on kirjas, et üks elamine on mõelnud ühele perele/isikule. Seaduses ei ole ühtegi punkti, et üksik inimene ei saaks omale eluruume hankida.

Samas on riik omalt poolt väga palju tegemata jätnud. Kui nad soovivad hoida villade rajooni ning muud piirkonnad perekesksed, siis peaksid nad looma siin nö sotsiaalmajad, kus oleks võimalik ka inimestel ilma peredeta elada. Kui riik tagaks kõigile minimaalse sissetuleku vastavalt elukallidusele, siis ei tekiks vajadust 5 matsil ühte väikest toakest jagada. Kui su kuupalk on 200-300 eur, siis sa ei pääsegi oma Labor Campist kaugemale, kus on ühes toas 10 voodikohta.

Paar päeva tagasi kui Ajmanis toimus valuutapunkti vargus, kus 5-liikmeline Aafrika punt jalutas välja ca 60 000 EUR-ga, oli meil kontoris tuline diskussioon ja palju huumorit meenutamaks naljakaid vargusi.

Paar aastat tagasi otsustas üks punt varastada Ajman City Center Carrefouri rahaautot. Nad ei olnud vist oma tegemistest eriti targad, sest nad mitte ei varastanud ainult raha, vaid sõitsid koos autoga minema. Pakkuge kui kaua läheb politseil sellise auto kätte saamiseks, millel on peal kõik võimalikud turvaelemendid ning jälitusseadmed ? 🙂 1,5 tunni jooksul olid mehed politsei jaoskonnas.

Minu kolleeg Indiast meenutas omakorda pangaautomaatide vargust aegadel, mil see oli Indias alles uus nähtus. Vaesed vennikesed kiskusid seinast rahaautomaadi ning sõitsid sellega minema lootes saada rikkaks, kuid rahaseif on ju hoopis seinas ning nad said endaga kaasa ainult selle seinapaneeli 🙂

Igav siin ei hakka ning uudiste lugemine võtab kogu aeg muigama.

Nüüd on ametlikult välja kuulutatud ka Ohvripühad. See aasta on need 03.10-05.10.14 . Turistide jaoks tähendab see “kuiva seadust” ehk alkohol pole kättesaadav üheski versioonis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s