Valige riik, kus on Eesti Saatkond!

on

Ma avastasin siin mõned päevad tagasi, et mu Eesti ID-kaardi kehtivus lõppeb paari kuu jooksul ning sellel suvel ma Eestit kahjuks külastada ei saa.

Uurisin PPA kodulehekülge ning sealt saadud infot järgides võtsin ühendust juba Eesti Välisministeeriumiga. Ma saan E-posti teel taotleda Eestist uue ID-kaardi, kuid kaart väljastatakse isiklikult ning seega ei ole mul õigus kedagi volitada kaardile järgmi minema.

Samas puudub AÜE-s ka Eesti Saatkond ning Aukonsul. Minu ainuke võimalus on teavitada Välisministeeriumi, et soovin kaarti kätte saada mõnes teises Euroopa Liidu välisesinduses, milleks siin on Soome või Saksamaa saatkond. Kui ma olen otsustanud, et soovin kaardi siia saata, siis pean edastama ka vastava soovi Välisministeeriumisse, kes saadab järepärimise Soome ja Saksa saatkonda ning kui on ühest neist saanud nõusoleku, et nad on nõus mulle kaardi väljastama nende saatkondadest Abu Dhabis, siis on mu kaardi taotlusele roheline tuli antud.

Kogu protsess võib võtta aega 30-40 päeva ning täiendavalt peale 25 EUR tasumist ID-kaardi eest, pean tasuma veel 50 EUR Välisministeeriumile asjaajamise eest. Kokku minu ID-kaart läheb maksma ca 75 EUR. See ei ole absoluutselt etteheide, sest ise koju sõitimine tuleks ju veelgi kallim. Kirjutan seda sellepärast, et anda aimu, millised lisasammud peab tegema inimene, kes elab riigis, kus ei ole konsulaarabi ning kõik toimingud käivad läbi teiste institutsioonide.

Minu vaieldatamtud kiidusõnad Eesti Välisministeeriumile. Need kaks aastat, mis ma siin olen olnud ning pidanud erinevate ametiasutustega suhtlema, on Eesti Välisministeerium olnud kõige kiirem, sõbralikum ning kõige konkreetsema infoga. Samuti on LHV Pank teine asutus, kuhu ma võin alati positiivse tagasiside kirjutada ja tänusõnad saata. Mõlemad asutused vastavad praktiliselt ühe tööpäeva jooksul ning info on ammendav. Ma ei pea hakkama uuesti üle saatma täiendavaid küsimusi või et miski on segaseks jäänud.

Kes ei soovi suuremat peavalu dokumentide ajamisel, siis ärge Eestist välja kolige või vähemalt valige riik, kus on Eesti Saatkond 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s