Klienditeenindus Emiraatide moodi

Enne, kui ma hakkan oma rasket elu kurtma, sooviksin edastada juba varase jõulusoovi. Nimelt oleksin ma ülimalt tänulik, kui hommikul ärgates oleks kõik mu kirjavead siin blogis parandatud 😀

Nädalaid tagasi postitasin Facebooki video, kus tehti nalja klienditeeninduse üle Dubais. Viimasel kahel päeval olen saanud kirgastava kogemuse osaliseks. Eile helistasin ühte Gargo firmasse, et nende teenuste kohta küsida. Telefoni võttis vastu üliagar filipiini teenindaja. Selgitasin siis talle, et millises mõõtmes karpi vajan ning kui palju saadetis kaalub ning soovisin ka teada hinda antud teenuse kohta. Peale pikalt seletamist ning nii õhu- kui ka meregargo hinna kätte saades hakkasin kogu infot uuesti üle küsima. Praktika on näidanud, et ära kunagi usu esialgset infot ning kindluse mõttes esita sama küsimus vähemalt kolmes erinevas versioonis.

Ja siis tuligi juba üks AGA vahele. Nimelt gargofirma tuleb pakile ise järgi kui pakk on üle 30kg. Seda nimelt siis ainult õhugargo puhul. Kui sa soovid saata paki meretsi, siis nad on nõus tulema ka kergemale pakile järgi. Ma ei saanud sellest loogikast aru, sest teekond Ajmani on sama pikk ning pakike lõpetab teekonna nende laos samamoodi, kas pakk saadetakse õhu või mereteid pidi.

Ma ei laskunud sellel dilemmal kaua ning küsisin infot, kuidas ma saaksin ise paki nendeni toimetada. Nimelt ma ei usaldanud enam antud klienditeenindajat ning mulle antud info paikapidavuses. Ma usun, et neljandat korda üle küsides saadetise hinnas, sain vastuseks vaid sügava hingamise ning kalkulaatori klõbina. Teenindaja vastas mu küsimusele, et kas 209 AED on lõplik hind õhugargo saatmisel, et “no mam” ja vaikus. Olles juba telefoni toru otsas nii 15 min vastas teenindaja rõõmsalt, et hind on hoopis 209 AED. Nüüd ei saanud enam mina aru, et mida kuradit ta seal arvutas, kui hind on ju sama. See selleks.

Kuna ma olin juba loobunud mõttest karp Ajmani saata hakkasin ma nüüd küsima teenindajalt asukoha kaarti, et autojuht õigesse kohta välja jõuaks. Vastus minu küsimusele, et palun saatke mulle oma asukohakaart, oli järgmine: Mubarak Sheikh Buiding, 75 10 D Street, Al Karama, Dubai. TUBLI! See ei ole nüüd päris asukohakaart, aga jah….

Ma kordasin oma küsimust ning siis suunas ta mind juba kodulehele. Proovisin nii Chrome kui ka Exploreriga, kuid kaart ei avanenud. Mainisin  talle telefoni otsas, et need lehed ei tööta ju ning mulle enam mitte üllatava vastusena kuulsin: ” Sorry mam, ma unustasin Teile öelda, et nad uuendavad oma kodulehekülge.” Andsin neile meili aadressi, et kaart mulle meilile saata ning seda jään ma ootama kui viimset kohtupäeva.

Täna sain ka teise ereda tähe autorendi firmast. Mu ülemus läheb tööreisile Dohasse ning pidin talle auto rentima. Helistasin rahvusvaheliselt tuntud SIXTi ning eeldasin, et kõnekeskuses saan jutule. Kahjuks oli rahvusvahelise rendiga tegelev neiu lõunale läinud. Ma jäin sügavalt mõtesse, kas nii suurel firmal ei ole töötavat kõnekeskust, kuid las mina mõlgutan oma mõtteid nii kuis soovin.

Helistasin tunni ja pärast uuesti ning siis alles õige nali hakkas. Küsisin väga selgelt, lihtlausetega mitmeks päevaks, kus on pick up ja drop off ning et soovin kindlasti GPS seadet soodsamaile rendivõimalusele. Esiteks sain hinnaks 700 EUR Skoda Fabia. Pärast väikest hämmingut sai ka neiu aru, et ma ei soovi autot 2 kuuks vaid 3 päevaks.

Järgmine hind tuli 220 EUR. Siis ma juba olin natuke irooniline ning suunasin ta tähelepanu, et kui 2 kuu hind oli 700 eur siis Skoda Fabia 3 päeva rent ei saa kindlasti nii kallis olla eriti arvestades asjaolu, et läbi AirArabia tellides näen ma hinda 60 EUR. Järgnes filipiinidele kohaselt “sorry, sorry mam” ja uus hind kukkus 120 EUR peale. Küsisin, et kas see hind sisaldab GPS, mille peale tuli ohh i forgot ja sain uueks hinnaks 150 EUR. Ma suunasin ta tähelepanu uuesti, et kas ta ikka saab aru, et lennufirma pakub sama autot ja SIXT on veel teenusepakkuja 60 eur. Selleks, et saada normaalne selgitus, selleks peab kuhugi mujale kolima. Vastus oli lihtne. Minu süsteemis on selline hind. Jah, ma olen teadlik, et lennufirmadel ning teistel suurtel koostööpartneritel on paremad hinnad, kuid ma sügavalt kahtlen, et see hind on poole odavam kui nende enda kodutoode otse tellides.

Igal juhul olen ma lisanud oma kriitikasse peale India ja Pakistani kodanike nüüd ka filipiinod.

Hea uudis on veel see, et Pakistani pulmad on selleks korraks ka lõppenud. Üks India naaber lükkab küll oma paari aastase lapse aegajalt pimedasse koridori, kui lapsest ära väsib ning see röögib kuis jaksab. Ma olen siin piisavalt bitch, et uste taga koputamas käia ning sundida neid oma “ülejäägid” tuppa tagasi korjama.

Mul saab ka juuni lõpus siin üürileping läbi. Idee oli suur kuhugi välja kolida, kuid reaalsus lööb eredalt, kui näen kinnisvara hindu. Dubais stuudio rent on tõusnud nüüd vähemalt 40 000 AED aastas ehk 8000 EUR, mis teeb kuu üüriks ca 670 EUR.

Samas avastasin ma ka seaduse, mis keelab korteriomanikult üüri tõstmast Ajmanis ning Sharjahs 3 aasta vältel. Suhtlesin ka antud teemal oma kinnisvara maakleriga. Alguses pani ta paugu, et mu üür tõuseb ca 30%. Ma saatsin ta kukele. Kui ma lõpuks ütlesin, et andku teada, millal ma pean korterist loobuma või lepingut pikendama, siis sain juba pehmema noodi, et ma olen ikka hea klient talle. Eks siis juuni esimesed nädalad kogun jõudu ja mediteerin sellel teemal. 🙂

Minu valgevene arstid said lõpuks korraliku töökoha ning eks nad soovisid ka vastavalt oma ametikohale oma elujärge parandada. Mõlemale osteti viimased Lexus ning Toyota Avalon mudelid. Kuna nad on erialaarstid, siis nende palk ka võimaldab sellist liisingut. Slava soovis ka elada nooblis Mirdif rajoonis.

Mina ei ütleks ka sellest kohast ära, kuid hind paneb asja paika. Nimelt ei ole isegi küsimus selles, kas on raha või mitte. Minu jaoks tekib küsimus, et kas see on seda raha väärt. Nad rentisid nö korteri villas. Isegi mitte terve maja ei kuulu neile, vaid see on nagu ridaelamud villa stiilis ning neile kuulub ühe boksi teine korrus. Neil on ilus rõdu, 2 magamistuba, avatud esik ja küllaltki suur elutuba. Üks magamistubadest on nii väike, et kui suur voodi sisse panna, siis seinakapi uksed enam korralikult lahti ei käi. Piirkond on imearmas, puhas ning pereeluks ideaalne kui välja jätta pisiasi, et lennukid lendavad iga paari minuti jooksul üle, sest see jääb põhimõtteliselt Dubai lennujaama maandumisraja alla. Ja nüüd hinnast. Selline meie mõistes kahe magamistoaga korteri üür idüllilises pererajoonis maksab aastas 110 000 AED, mis teeb 22 000 EUR ning igakuine üür tuleb ca 1850 eur.

Mul on nende üle siiralt hea meel ning tean, et haigla kus nad töötavad katab poole kulust, kuid siiski. Sama hinna ja veel soodsamalt saan ma villa Ajmanis, kus on mul enda aed, kahekorruseline villa selles õiges villa mõistes, kus on sul nikerdustega fuajee, mitmed magamistoad, teenijatuba jne. Pean tunnistama, et alguses siia elama asudes arvasin, et õige elu on ainult Dubais. Ajaga olen oma väärtushinnanguid ümber hinnanud ning mõistan, et Dubai tõmbekeskusest eemal on soodsama hinna eest paremaid tingimusi ning kokkuvõttes on ka ajafaktor oluline.

Isegi hetkel Ajmanist sõidan ma autoga mööda kiirteed Dubai Malli näiteks 40 min. Elades Dubai linnas sees võin ma ajaliselt sõita kauem, kuigi vahemaa on poole lühem. Ja olgem ausad. Ma saan oma vajaliku koguse Burj Al Arabist, Burj Khalifast ning muudest turismiatrakstioonidest kätte suure lisaprotsendiga 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s