Emirates NBD – suurim pank UAEs :)

Reede öösel peale  Captain Philippe filmi, läksin sularaha sissemaksu automaati otsima. Ajmani  kaks ATMi ei töötanud  ning otsustasin Sharjah peakontori juurde sõita. Seal ka 2 ATM ei töötanud. Kella 2 paiku öösel ajab see juba natuke tigedaks. Mis seal ikka. Tulin sama targalt koju tagasi. Pahameelt ei tekitaks see, kui sellised intsidendid oleksid harva esinevad, kuid kui ma vähemalt korra kuus saan NBDsse helistada ja kaebuse maha jätta, siis see ei ole normaalne.

Meil on tööl väga armas ja hoolitsev autojuht ning tema võttis raha ja viis hommikul panka. Sain hetk hiljem sms pangast, et raha on kontol ja järjekordade vältimiseks soovitavad nad mul ATM kasutada. No pangu end põlema. Pool ööd sõitsin Ajmani ja Sharjah vahel ringi, et raha “kiirelt ja mugavalt” kontole panna.

Ma ei saa ka kontot sulgeda ja teise panka minna nii lihtsalt. Kui sulgen konto alla ühe aasta avatud hoidmist, siis pean maksma oma kahe arvelduskonto pealt kokku 40 eur trahvi – pean kannatama kuni veebruarini.

Hoopis suuremat paanikat tekitab uus seadus, mis tõstis miinimum palga suuruse nõuet, et olla sponsor oma vanematele. Nimelt seaduse järgi peale 60 eluaastat viisat ei pikendata ning iga roju oma koju. Inimene võib jääda mittetöötavana riiki, kui ta laps on talle viisasponsor. Eelmise seaduse järgi pidi sponsorlust  pakkuval lapsel sissetulek olema vahemalt 2000 EUR või minimaalselt 1800 eur koos kahe magamistoaga korteriga.

Uue seaduse kohaselt peab aga sponsorlust pakkuval inimesel sissetulek kuus olema minimaalselt 4200 EUR või 3900 EUR koos kahe magamistoaga korteriga. Kui paljud inimesed teenivad kuus 4200 EUR? Kui paljudel on juba vanemad siin riigis ning kui paljud seisvad fakti ees, kus enda koduriigis on vananev ema ja isa. Kuna mehed surevad teadaolevalt varem, siis tihti tekib vajadus just ema enda juurde elama tuua, sest kodus ei ole kedagi tema eest hoolitsemas.

Fakt on see, et seadus jõustus ning uusi taotlusi alla 4200 eur palgaga ei rahuldata. Küsimus on õhus, mis saab neist, kes alates nüüdsest ei kvalifitseeru enam sponsorluse alla ning kelle vanemad hetkel juba siin elavad?

http://gulfnews.com/news/gulf/uae/visa/dh20-000-salary-must-to-sponsor-parents-in-uae-1.1254894

Saudi Araabia seadustest ma juba enne natuke rääkisin. Kogu arv, kes uue seaduse kohaselt riigist lahkuma peavad on ligikaudselt 4-5 miljonit. Seadus tehti, et kaitsta kodanikku, sest Saudi Araabias on palju vaeseid, kes peaksid tööl  käima. Kahjuks ei arvestatud sellega, et kui 4-5 miljonit riigist välja rändab, siis kohalikud võivad ka oma ärid kinni panna. Miljonite elimineerimine ei pane kohalikule veel kopsikuga mõistust pähe ning ei anna haridust, et tühjad kohad erialateadmistega täita. Saudi Araabia, kes on MENA regiooni majandusliider seisab varsti silmitsi olukorraga, kus erialane tööjõud on riigist lahkunud ning asemele on võtta oma naabrimees, kes oskab ainult autol gaasi vajutada ning telekapuldist kanalit vahetada :). Ilmselgelt peavad nad tegema mingi selekteeringu, kelle riiki jäämist soosida. Muidusööjad, kes on tulnud õnne ja paremat elu otsima ilma vastava hariduseta, siis nende kojusaatmisest ma saan aru.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s