Kultuurirohke nädalalõpp

Neljapäev algas mul sellega, et oli vaja kliendile viisa hankida. Kahjuks viisa ei saanud valmis, õnneks klient sai õigeaegselt koju ilma viisata 🙂 See selleks. Mul oli õhtuls vägev plaan muusikali kuulama minna.

Ma avastasin end siin mõttelt, et ilmselgelt minu kaaslased näevad märgatavalt rohkem vaeva kui ma ise.  Minu kaaslane Rashid (Iraani ja Pakistani hübriid) küsis, mis muusikat ma kuulan. Aeglase mõtlemisega eestlase kohaselt küsisin alles järgmine päev, millest selline küsimus :). Tuli välja, et ta mõtles hoolega järgi, mis muusikat autos lasta, kui Dubai poole sõidame….whatever…..Ma sain neljapäeva hommikust alates update´e, et nüüd lähen pileteid ostma; nüüd lähen koju riideid vahetama; hakkasin sinu poole liikuma; jõudsin kohale. Minult tuli vastus. Ok, oota natuke ma olen veel tööl. Jooksin koju tegin kiire riietevahetuse 5min ja olingi valmis.

Jõudsime Dubaisse ning ilmselgelt olime juba hiljaks jäämas. Tiirutasime autoga ümber Burj Khalifa ja Dubai Malli ja otsisime kohta. Kui olime juba 20min hilinenud ütlesin Rashidile, et jäta auto parklasse ja lähme jala, jõuame kiiremini kohale. Rashid vaatas imestunult otsa ja küsis, et kas ma tean, kus see asub. Vastus oli lihtne – JAH. No ma ei teadnud, et tema ei tea, aga mingi hetk viskas mul kopa ette see tiirutamine. Jõudsime 30 min hilinemisega stiilselt kohale. Muusikal oli nagu vabaõhtuetendus ja pingid olid täis rahvast.

Istusin maha ja sain aru, et muusikal on araabiakeeles. Sellepeale ütles Rashid, et inglisekeelne on jaanuari lõpus ja ta imestas, miks ma just seda vaatama tahtsin tulla. Kurat kui mees ütleb, et tegemist on “Arab play”, siis ma mõistsin seda kui araabia etendus, mitte araabiakeelne etendus. Igaljuhul seal me siis olime. Kumbki araabiakeelt ei vallanud, aga mina vähemalt nautisin etendust. Tema vaatas esimesed 50 min kurbade silmadega popcorni letti; käis 3 korda WC otsimas ning lõpus hakkas mulle oma jahtpurjeka pilte näitama. Mingi hetk tegin talle märkuse, et teised tahavad kuulata.

Ilmselgelt on kultuur keskmisele araablasele liiast 🙂 Peale vaheaega olid pingiread päris hõredaks jäänud ja kui etendus lõppes jooksis saal juba laiali laskmata näitlejatel enne lahkuda….see tekitas minus puhast eesti naise viha. Krt mingi austus võiks ju nende ees olla, kes mitu tundi kemplevad, et meile midagi pakkuda.

Etendus vaadatud ning siis tuli hakata mõtlema, kuhu ööseks jääda. Minu kõige kallim egiptlane Dubais – Mourad, on lihtsalt jobu. Kokkuvõttes mul ei olnud kell 1 öösel hotelli. Mis siis üle jäi. Minu rikkurist kaaslane viis mind hotelli ja maksis toa eest. Retseptsioonis küsiti ka tema passi. Mina ütlesin resoluutselt, et tema siia ei jää. Ta on siin, et selle toa eest maksta 🙂 I am bitch, i know :P. Kokkuvõttes läksin ma ühe õhtuga talle maksma 200 eur 🙂

Mina sain oma toa kätte ja olin endaga väga rahul 🙂 Hommikul läksin Dubai Malli, kus avastasin DSF võlud. Hea kui raha pole. Pole ka midagi kulutada 🙂 Sain seal kokku järgmise vennikesega ning siis tulin juba tagasi koju.

Täna sama Iraani tüüp juba uuris, millal me sama etendust inglisekeelsena vaatama läheme. Ma küsisin talt otse, et miks ta end niimoodi piinab, sest etendusest mäletab ta rohkem popcorni letti kui lavakujundust 🙂 Igaljuhul kui olen oma emme ja teised Dubaist koju saatnud, siis olen samal ajal, samas kohas vol2 😛

4 Comments Add yours

 1. Piret Pihu ütles:

  Loen ja naeran.. O N sul tahtmist alles seigelda 🙂 Edu ka edaspidisteks kirjatöödeks… toob naeru suule külmas Eestis 😀

  1. liinap ütles:

   Kusjuures ma ei pea ise eriti just pingutama, et sellistesse olukordadesse sattuda. Mul on jumala poolt loomulik anne 🙂

 2. Tiia ütles:

  Edu Sulle Liina ja ole ka edaspidi vapper igasugustele elu keerdkäikudele vastu minema

  1. liinap ütles:

   Vapper olen ma kindlasti. Ma ikka katsun kõik asjad oma elus ära proovida, siis tulevikus saan öelda, et ahh see jama on mul juba läbitud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s