Siiani kohanen keskkonda :)

Nädalaid tagasi liitusin siin naiste spordiklubiga. Mina, kes ma arvan, et tean islami tavasid ja araabia kultuuri, pean tunnistama, et olin esimesed päevad ikka korralikus hämmingus.

See, et Dubais on elu läänelik ning enamustes suurtes jõusaalides võivad mehed ja naised koos trenni seda, siis teistes emiraatides see nii vabameelne ei ole. Sharjahs oleks selline idee täitsa saatanast. Ajmanis on mõnedes naistele eraldatud osa ning ega naisi meeste keskele nii kergesti ei lasta.

Tihti on ka meeste jõusaalide lahtiolekuajad pikemad ning sobivad ka hommikul trennist läbi põigata. Naiste jõusaalid alustavad hiljem ning lõpetavad varem, mis ilmselgelt ei arvesta niivõrd töötavate naistega.

Peale pikki otsinguid leidsin ühe naisteklubi sobivate lahtioleku aegadega Kempinski hotelli vastas. Uksele on suurelt ja selgelt kirjutatud, et meestele sisenemine keelatud. Antud spordiklubi suureks plussiks on ka välibassein. See ei ole küll 25-meetrine, kuid siiski suurem kui mõne teise mehe vann 🙂

Klubisse liikmeks registreerimisel anti mulle konkreetsed juhtnöörid, kuidas peab klubis käituma ning et ujuma ei tohi minna bikiinidega, vaid trikooga. See oli mulle suur üllatus. Sellepärast ongi ju klubi ainult naistele, et naised võiksid end vabalt tunda. Kui ma ei tohi naiste seas bikiinides ujuda, siis millest me üldse räägime.

Mulle selgitati, et mõned naised kannavad niqabi (nägu kattev rätt) ning nemad võivad olla selles suhtes tundlikud. Igaljuhul viis see piirang mind tõsisesse lühisesse kui ma riietusruumis riideid hakkasin vahetama. Ma tõsiselt juurdlesin endamisi, kas ma ikka võin riietusruumis riided seljast võtta või pean seda vaikselt WC toimetama. Milline patt kui mõni naine näeb teise naise paljast ihu – nagu mul oleks kaenla all kolmas rind peidus 🙂

Igaljuhul võtsin ma julguse kokku ning tegin kiire riietusvahetuse. Kui hakkasin basseini minema tuli üks kena filipiini näitsik minu juurde ning arglikult mainis, et basseini ruumi tuleb mees. Mul ei olnud selle vastu midagi, kuid kõik teised panid jooksu nagu “musta katku” eest.

See vaene pakistani basseinitehnik tuli basseini juurde silmad hirmust suured. Tema peauksest sisse saamine oli vist ka keerulisem kui Valge Maja turvakontroll. Uksed avanevad ainult klubikaardiga ning parooliga. Kui ta ühest uksest sisse sai, siis suleti kohe teised uksed ja nii aina uued uksed avanesid kuni jõudis basseini. Mees käis silmad maas, mis sest et bassein oli tühi (peale minu) ja paistis, et see shokeeris teda, et ma ka kogu kambaga plehku ei pannud 🙂

Basseini vesi on liiga soe. Ükski inimene ei saaks sellises vees korralikku trenni teha. Peale paari märkust on tänaseks ka vesi jahedamaks lastud.  Nii üllatav kui see ka pole, siis isegi ainult naistele mõeldud klubis käivad naised ujumas retuuside ja t-särkidega. Mõnel on ka liibuvad pikad mosleminaiste ujumistrikood.

Tegelikult ei ole naiste riietega ujumine minu arust mitte niivõrd seotud meestepelgusega, vaid neil endal on sügavad kompleksid oma keha pärast, mida nad häbenevad. Miks muidu ei julgeta isegi teise naise ees end riietada ning ujuma minna normaalses trikoos olenemata mitu rasvavolti välja punnitab.

Muidugi basseini tipphetk oli ka see, kui üks araabia neiu otsustas ujuma minna kõhust saati vette päästevest seljas. Jah, selline korralik oranz päästevest, mis tavaliselt paadiga merele minnes selga pannakse. Bassein on ka rajaga eraldatud madalaks ning sügavaks. Tal ei oleks mingit võimalust olla ootamatult sügavasse vette sattuda. Vaatepilt oli muidugi huvitav. Hulpis nagu vesiroosinupp vees ja ta kulutas kordi rohkem energiat, et ennast sellega edasi vinnata.

Naised on suutnud mind iga päevaga seal üllatada. Eile oli näiteks üks naine saunas oma kahe nutitelefoniga. Ta suutis kuumas saunas pikad jutud maha rääkida ning teisega oli ta veel ka aktiivselt sotsiaalvõrgustikes. Vot seda minu silm ei ole veel näinud, et keegi telefonidega sauna läheks 🙂

Mis ma ikka oskan öelda – ma siiski veel arenen, kuigi siia  ühiskonda assimileerumine on siiani üllatusterohke 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s