India viisat taotlemas

Andsin siis ka oma India viisa taotluse sisse. Seekord täiesti legaalselt ning ausalt 🙂

India viisakeskus Ajmanis on üks päris korralik urgas. Kui taksojuht poleks asukohta teadnud, siis ma ei oleks vist seda ise üles leidnud. Muidugi üritasin ma sisse pressida uksest, mis oli ka lukus. Koristaja jooksis ja avas ruttu ukse – mine hullu tea, äkki tuleb koos uksega 🙂

Esmamulje oli suhteliselt ehmatav. Suur tühi ruum, mis oli suhteliselt räämas ning mitte puhtamas konditsioonis. See sama koristaja suunas mind ühte valgesse putkasse, kus 2 töötajat. Kumbki neist ei soovinud eriti minuga tegeleda.

Ma andsin neile oma passi ja koopiad dokumentidest ja jäin edasisi instruktsioone ootama. 10 min seletasin vennikesele, et Eesti on sama mis Estonia ja Tallinn on juhtumisi Eesti pealinn ja sellepärast on see imelik nimi märgitud mu sünnikohaks. Kui need formaalsused olid seljatatud ning kui ma üritasin neile sihikindlalt ka oma lennupileteid ja hotellimajutusi kaasa anda (millest nad keeldusid), selgus et minu pildid on viisataotluse jaoks liiga pisikesed.

Mul hakkas juba mure tekkima, sest homme-ülehomme on siin nädalalõpp ning mitte midagi ei toimu. Minu probleem lahendati sellega, et neil oli ka pildistamise võimalus. Mida teie arvate, kui viisakeskus sellist teenust pakub? Eraldi ruumi koos fotograafiga? Mina nii naiivselt arvasin….

Reaalsuses nägi see muidugi teistmoodi välja. Kapi tagant võeti valge plakat, mida üks neist kiivalt kätega seina peal üleval hoidis. Mind pandi selle plakati ette seisma ning teine mees võttis taskust väikese digikaamera, mida meie kutsume juba “seebikarbiks” ning pilt oligi tehtud. Minul kasseeriti täiendavad 6 EUR (30 AED) ja samal ajal pandi fotod printerist printima. Ma sain ka 2 pilti endale mälestuseks sõnadega, et järgmine kord on siis pildid olemas. Kokku läks kogu lõbu ca 55 EUR ning pass tuuakse kulleriga koju.

Muidugi ma olen äärmiselt tänulik kullerteenuse üle, et ma ei pea sinna tagasi minema ning mille iganes üle ma siin ka ei ironiseeriks, siis see riik on  laiskade paradiis 🙂 Teisest küljest on see arukas, sest mind sinna uuesti tagasi mitte oodates vähendavad nad järjekordi ning kõik saavad oma dokumendid kätte neile sobival ajal ja kohas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s