Kummitusküla

Eelmine nädalalõpp oli plaan kinno minna, aga lõpetasime hoopis Ras Al Khaimas. Käisime Iraani toitu söömas ja siis mehed otsustasid naisi hirmutada ning meid kummituskülla viia. See on olnud minu vingeim elamus Araabia Ühendemiraatides. Nimelt asub see külakene mere ääres Ras Al Khaimah ja Umm Al Quwaini vahel. Küla jäeti maha 44 aastat tagasi, kuna seal kummitab ühe naise vaim. Kogu küla on varemetes ning me sõitsime autoga sealsete väikeste külateede vahel.

Ma kogu lugu ei tea, aga mingi naine oli seal millegi halvaga hakkama saanud ning sellest peale seal kummitab. Kogu küla jäeti maha ning asuti ümber elama. Pilt külast avanes nagu sõjajärgsed kaadrid Afghanistanist. Isegi ümberkaudsed külad on pooltühjad, sest inimesed usuvad selle koha halba energiasse ning seal lähedal on ka paar uut kinnisvara projekti, mille välja müümine on problemaatiline.

Selle küla ainestel on vändatud ka üks film „Djinn“. Lisan selle filmi traileri. See film ei saanud kunagi luba ekraanile jõuda, sest UAE valitsus keelas selle filmi avalikustamise. Vot selline saladuseloor on antud külaga seotud.

Seal lähedal on ka üks palee, mis kunagi kummitas. Külajutud räägivad, et tänaseks on palee „puhastatud“ ning tonte enam kartma ei pea. Antud palee tondilossiks muutumise jutt on järgmine. Oli üks rikas sheikh, kes paarkümmend aastat tagasi lasi ehitada endale palee, mille maksumus ca 20 miljonit AED. Aastaid tagasi raha väärtus oli nagu täna ca 100 miljonit AED. Töödejuhataja või projektijuht kuidas iganes me teda nimetame oli Sikh, kes ei saanud oma tööga tähtajaks valmis ning sheikh keeldus talle maksmast palee eest. Mees oli nii pettunud ja vihane, et pani paleele needuse ning sheikh ei saanudki sinna sisse kolida. Ma ise sinna kahjuks veel ei jõudnud, aga võimalik, et lähinädalatel käin ja vaatan ka selle koha üle.

Ise ma sooviksin sinna kummituskülla tagasi minna ja oma kaamera kaasa võtta. See koht oli minu jaoks lihtsalt nii lummav. Võimalik, et kuna siin ümbritseb mind kogu aeg mingi fake aura, „suurim“, „pikim“, „uuem“, „kallim“, „Luksuslikum“ jne tiitlid, siis selline audentne küla ja külajutud paeluvad märksa rohkem kui kuivand keeks Burj Al Arabi restoranis 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s