Grand Mosque Abu Dhabi

DAT_0215blended

Abu Dhabi Grand Mosque on kindlasti koht, kus Araabia Ühendemiraatides külastada, kui Abu Dhabi poole sõita. Ma ei liialda, kui ütlen, et see on üks ilusamaid mošeesi maailmas peale Meccat ja Casablanca mošeed.

Naised peavad endale panema selga mustad abayad ja rätid pähe, aga kõike seda laenutatakse tasuta juba enne mošeesse sisenemist. Meestel on sissepääs lihtsam.

Tegemist on siis Emiraatide ainukese mošeega, kuhu lubatakse ka turistil siseneda ja kus pildistamine ei ole keelatud. Antud mošee ei sünboliseeri mitte ainult kogu Emiraatide jõukust ja rikkust, vaid eelkõige Abu Dhabi võimu. Mošee on rajatud ju Abu Dhabi sheikhile, kes nö rajas kogu Araabia Ühendemiraadid ning oli selle esimene president.

Mošee on avatud alates 2007 aastast ning ta on ka üks maailma suurimatest mošeedest. Mošee mahutab korraga kuni 41 000 palvetajat. Siin on kõik parim ja suurim. Mošee on 371m kõrge, sisaldab 1000 sammast, kuldnikerdused on 24-karaadisest kullast. Siin asub ka maailma suurim käsitsi tehtud vaip. Lühtrid laes on 10m diamteeriga, 15m kõrged ning kaaluvad ca 12 tonni.

Mošee nagu eelnevalt mainitud on ehitatud Abu Dhabi Sheikh Zayedi auks tema matuste puhul 2007. aastal. Mošeed läbib kaks põhivärvi – valge ja kuldne.

Mošee on avatud iga päev külastajatele, kuid arvestama peate, et reedel avatakse pealelõunat, kuna suur palvus on kella 12st mošees ning Ramadani ajal on külastamine limiteeritud.

Siit ka lühike valgusshow mošeest:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s