Omaan

OMAN_04-copy230 000 km- ne ja 2,8 miljoni elanikuga Omaan asub Araabia poolsaare kaguosas Ühendemiraatide naabruses India Ookeani rannikul. Omaani sultanaat on ametlikult konstitutsiooniline monarhia, ent kogu võimutäius kuulub sultanile Qaboos bin Said’ile. Kuna riigis on tagatud sotsiaalne stabiilsus ja majanduslik õitseng, kuulub sultanile ka rahva toetus. Esimesed vabad parlamendivalimised toimusid 2003 aastal.

Omaani loodus on mitmekesine. Põhjaosas kõrguvad Omaani mäed (suurim kõrgus 3353 m), lõunaosas laiub kiltmaa. Kliima on kuum ja kuiv, mägedes niiskem. Sellele vaatamata on palju rohelist. Pargid ja aiad kaunistavad isegi maanteede ääri, mis tuleneb sellest, et maastikud ja ilu on omavalitsuste prioriteedid. Omaanis on palju kauneid, valgeid ja puhtaidliivarandu, mis loovad suurepärased võimalused rannapuhkuseks. Rannik on väga pikk (1700 km) ja eripärane, leidub häid sukeldumis-
ja snorgeldamispaiku. Omaani inimesed on sõbralikud ja külalislahked. Araablasi on 90 %, elab ka indialasi, pärslasi, jt. Valdav osa elanikkonnast tegeleb põllunduse (teraviljad, sidrunid, datlid, granaadid) või karjakasvatusega (kaamelid, kitsed, lambad). Maa rikkuse ja majanduse aluse aga moodustavad nafta ja maagaas (80% riigi valuutatulemist). Omaani elanikud on iidsed meresõitjad, agarad kalurid ja osavad kaupmehed. Kultuuripärand on rikas ja inimesed haritud.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s