Jordaania ringreis 2021

Tuleval aastal on plaanis teha reis Jordaaniasse. Esialgsed kuupäevad on 05.03-14.03.2021.

1. päev: Tallinn – Amman
Lend Tallinn – Amman (vahemaandumisega Istanbulis). Hilisõhtune saabumine Jordaania pealinna Ammani. Transfeer hotelli. Ööbimine Ammani 4* hotellis.

2. päev: Amman – Jerash
Hommikusöök hotellis. Meie puhkus Jordaanias algab poolepäevase ekskursiooniga Ammanis, mille käigus külastame tsitadelli, Rooma teatrit, sõidame läbi vanalinnast ning seejärel suundume roomaaegsesse linna Jerashisse. Jerash on üks paremini säilinud kreeka-roomaaegseid linnu maailmas, kus näeme teatrit, templeid, saunasid jpm.
Õhtul sõidame tagasi Ammani. Ööbimine Ammani 4* hotellis.

Photo by Jose Aragones on Pexels.com

3. päev: Amman – Madaba – Nebo Mägi – Petra
Hommikusöök hotellis. Täna jätame Ammaniga hüvasti ning liigume mööda kristlikke radu. Meie esimene peatuspaik on Madaba kirik, mis on kuulus oma bütsantsiaegse mosaiikkaardi poolest. Madaba kaart on maailma suurim ja kõige paremini säilinud mosaiikkaart Pühast Maast, mis koosneb mitmest miljonist imepisikesest mosaiigist. Madaba kirikust alla jalutades avaneb meil võimalus osta kohalikke suveniire ning nautida värsket granaatõunamahla.
Seejärel sõidame Nebo mäele, mida külastas millenniumil Rooma paavst. Nebo mägi on kristliku traditsiooni kohaselt paik, kus Mooses nägi Tõotatud maad. Ilusa ilma korral avanevad Nebo mäelt kaunid vaated Ammanile ja Jeruusalemmale.
Peale Nebo mäge teeme väikese surnumere toodete peatuse ning võtame ette mitmetunnise teekonna Wadi Musasse. Petra kõrval asuva Wadi Musa linna nimetus tähendab tõlkes Moosese orgu. Õhtusöök ja ööbimine Wadi Musa 3* hotellis.

4. päev: Petra – Wadi Rum
Hommikusöök hotellis. Varahommikune Petra külastus. Täna ootab meid füüsiliselt kõige suuremat pingutust nõudev ekskursioon. Külastame Petra kaljulinna ning meie jalutuskäik maaliliselt kaunite mägede vahel kestab orienteeruvalt 3-4 tundi. Petra on nabatealaste poolt rajatud linn, mis oli eurooplaste eest varjul kuni 19. sajandini, mil lääs selle enda jaoks uuesti avastas. Petra õitseaeg jääb 1. sajandisse ning see linn on üks maailma imedest.
Jalutuskäigu võib asendada sõiduga hobukaarikul (lisatasu eest), kuid parima kogemuse saab siiski jalutades ning nautides vaateid kaunitele kaljuseintesse rajatud hauakambritele.
NB: soovitav on jalga panna mugavad jalanõud ning selga – ilmastikukindlad riided.
Peale Petra külastust registreerime end hotellist välja ning sõidame kohalikku restorani lõunasöögile (lõunasöök on hinnas). Peale lõunasööki jätame Petra ja Wadi Musaga hüvasti ning sõidame Wadi Rumi. Wadi Rum on Jordaania kõrbe puutumatu ilu, mida ehivad tuulte kujundatud kaljusambad. Wadi Rumi kutsutakse ka Kuu oruks. Meie sihtpunktiks on kõrbelaager, kus ootab meid õhtusöök ning ööbimine tähistaeva all kapseltelkides.

5. päev: Wadi Rum – Aqaba
Hommikusöök kõrbelaagris. Täna naudime kõrbesafarit Wadi Rumi kõrbes. Peale safarit
sõidame Jordaania ainukesse mereäärsesse linna – Aqabasse. Tegemist on rannakuurortiga, kus on mitmeid hotelle ning külastajaid ootavad turud ja rannad. Ööbimine Aqaba 5* rannahotellis.

6. päev: Aqaba
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Ööbimine 5* hotellis Aqabas.
Lisaekskursioonina on võimalus külastada Iisraeli kuurortlinna Eilatit.

7. Päev: Aqaba
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Ööbimine 5* hotellis Aqabas.
Lisaekskursioonina on võimalik teha praamisõit Egiptusesse – Tabasse.

8. päev: Aqaba – Surnumeri – Amman
Peale hommikusööki registreerime end hotellist välja ning sõidame läbi kõrbe Surnumere juurde. Peale paaritunnist bussisõitu avaneb meil võimalus teha supluspeatus maailma kõige soolasemas veekogus, mis asub –400m merepinnast. Surnumere ääres teeme ka lõunapeatuse (lõunasöök on hinnas). Pärastlõunal sõidame tagasi pealinna, et nautida oma viimast päeva Jordaanias. Ööbimine Ammani 4* hotellis.

9. päev: Amman
Hommikusöök hotellis. Viimasel päeval ootab meid meeleolukas Jordaania veinide degusteerimine. Jordaania kõrbes kasvatatakse 40 erinevat viinamarjasorti, millest valmistatakse 20 erinevat kohalikku veini. „The Wine Room“ on parim võimalus veini degusteerimiseks Jordaanias. Paaritunnise veiniekskursiooni käigus tutvustatakse meile Jordaania veine ning antakse võimalus ka kolme veini degusteerimiseks.
Peale veinidegusteerimist suundume kohalikku restorani, et nautida Jordaania roogasid (lõunasöök on hinnas).
Vaba õhtupoolik Ammanis viimaste sisseostude tegemiseks. Ööbimine Ammani 4* hotellis.

10. päev: Amman – Tallinn
Varahommikune lend Ammanist Tallinnasse (vahemaandumisega Istanbulis).

Rating: 4 out of 5.
Hind sisaldab:
• lennupilet Tallinn – Amman – Tallinn
• Jordaania viisa
• 9 ööd majutust koos hommikusöökidega
• õhtusöögid 3. ja 4. päeval ja lõunasöögid 2., 4., 8. ja 9. päeval
• kõik programmis mainitud ekskursioonid ja sissepääsupiletid
• inglisekeelse giidi ja eestikeelse reisisaatja teenused
• jootrahad bussijuhtidele ja kohalikule giidile.
Hind ei sisalda:
• jooke lõuna- ja õhtusöökide kõrvale
• ekskursioone ja toitlustust, mis ei ole programmis märgitud
• reisikindlustust
NB: Pass peab kehtima 6 kuud peale reisi lõppu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s